Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 éves Havanese lány szerinte...

11 éves Havanese lány szerintem nagyon sovány! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ő egy ivaros, 11 éves, kisebb betegségeket sűrűn összeszedő (vissza-vzssatérő szem-fül gyulladásos, néha hasmenős-vírusos, de mindegyik kezelve van amikor előjön) havanese lány, de összességében jól van, és a nagyobb bajok hálisten elkerülték. Volt ő már ducibb is, állatorvos 2-3 éve azt mondta rá, hogy van rajta egy jótékony "tartalék". De mostanában azt veszem észre, hogy nagyon sovány. A bordakosara a hátsólába felé ahol véget ér, ott nagyon hirtelen esik be neki. Felülről nézve is erőteljesen beszűkül ott a kutyus, és a csípője ahol érzem a hátsó lábait indulni, ott is kis csontosnak érzem. Elkezdtem aggódni, mivel ő mindig egészséges súlyban volt, amikor ducibb volt az is még pont jó volt, amikor picit soványabb, akkor is. Volt 6 kilósnak is mérve, kb egy hónapja pontosan 5 kiló volt, én már akkor is nagyot néztem. Most szinte biztos, hogy még kevesebb, pedig rendesen eszik, talán csak egy kicsit kevesebbet. Kajaváltás nem volt, a kedve, közérzete nem rosszabb, talán kicsit nyűgös néha, de ennyi még normális is tőle, mindig ilyen volt. Szóval tanácsot szeretnék kérni, hogy idős kutya szerintetek mitől lehet soványabb, lehet-e természetes, hogy időskorban fogynak kicsit, vagy ez jelez valamit? Ha igen, mit jelez? Nyugtassatok meg lécci!!! Amúgy rendszeresen járunk orvoshoz, aki nem hívta fel ilyesmire a figyelmem, hogy gond lenne! Most viszont azért aggódom kicsit!

2014. dec. 18. 00:26
 1/4 savanyújóska ***** válasza:
Nem értek hozzá(!), nekem csak macskáim vannak, de szerintem természetes, hogy esetleg öreg korára lefogyjon a kutyus. Viszont talán a legegyszerűbb és megnyugtatóbb választ akkor kapnád, ha betelefonálsz az állatorvoshoz, és megkérdezed, ha tényleg hosszú ideje visszatérő kuncsaftjai vagytok, akkor biztos nem fog elhajtani!:)
2014. dec. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ezzel nem tudsz mit csinálni. Nekem is van öreg kutyám, és ő is eszik rendesen, ennek ellenére sokszor lefogy, de van úgy hogy felhízik. Kb 15 éves. Vidám, szaladgál, játszik, de nem eszik a többiekkel, külön kéri a kaját. Csináltunk neki a nappaliban egy kis lekerített helyet, nagyon sokszor bekéredzkedik oda, van úgy hogy ki sem akar jönni. Öreg, nyugalomra vágyik. Ha úgy dönt, hogy kijön, akkor kivesszük, ha úgy dönt, hogy bemegy, akkor betesszük. Vitaminokat adok neki, plusz kaját, joghurtot, de egy idő után mindig sovány.
2014. dec. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Idősebb korban nem meglepő, ha így "összeesik" a kutya, de például nyers kaja etetésével (BARF) tudsz még neki adni pár plusz jó kondiban eltöltött évet, én a helyedben kipróbálnám. Kollega 12 éves kutyáján már semmi nem volt, csak csont meg bőr, öt méter futástól is visított, úgy fájt a lába, aztán elkezdte a nyerskaját, és pár hét alatt felhízott nagyjából normálisra, meg újra tud rohangálni a többivel.
2014. dec. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akumi: nagyon köszi a tippet!
2014. dec. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!