Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is igaz, hogy...

Szerintetek is igaz, hogy sokban latszodik meg a kutyanevelesi modszereken, hogy ki milyen szulo lesz?

Figyelt kérdés

Termeszetesen itt a csaladtagkent kezelt, foleg bent tartott allatokrol beszelek. De szerintem akinek nincs gyereke es nem biztos benne, hogy jo otlet e, az vegyen elobb egy kutyat. En a kutyaimon latom, hogy milyen szulo leszek. Eloszor is az alapkovetelmenyek teren piszkosul szigoru, ez alatt erthetjuk, hogy nalam sosem vegezhetik bent a kutyak a dolgukat, amig kicsik es nem birjak ki, akkor meg kotelezo a pelenkara jarni. Ha tuzel a szuka, akkor sem jelolhet a kan kutya, soha semmilyen korulmenyek kozott! Nem rongalhatnak, egy zsepit sem tephetnek szet! Bent nincs ugatas feleslegesen mert kintrol hallottak valamit, azonnal leszolom oket.


Egeszsegesen esznek. Azaz minisegi tap plusz fozok nekik hust rizst es zoldsegeket, de persze mindennap vagy masnap belefer egy kis szinten egeszseges nasi.


Tanitasban jatekos vagyok de eles helyzetben pl utcan nincs ugyulubugyulu, ott komolysag van!


Itthon a jatekaikat korlatlanul szethagyjatjak, jatszhatnak, ugralhatnak, kimehetnek a kertbe, ugathatnak, nem zavar ha az agyat osszeugraljak, lelokik a parnakat vagy a sajat kutyaagyukat az utba lokik. En ezeket atlepem vagy ellokom az utbol es csak napvegen pakolok el.


Nagyon elkenyeztetem oket holmik teren, azt is megveszem, amire semmi szukseg, de nyugtat a tudat, ha megis kene, akkor van!


Nincsen semmifele napirendunk meg az evesben sem, ahogy a lefekvesben is csak akkor, ha masnap megyek valahova.


Ha dolgozok, akkor nem erdekelnek, foglaljak el magukat, ritkan hagyom ott a gepet es allok fel csakugy jatszani olyankor, ha benne vagyok a munkaban. Amugy egesznap jatszok veluk.


En ezt atforditom ugy, hogy milenne ha emberek lennenek, embergyerekek es nem tudom, hogy jo szulo lennek e. Szerintetek? Ha ugy vesszuk ok nem kutyak, hanem mareleve gyerekek!:)



2014. dec. 18. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

tl:dr.

Én akartam klikkerezni a tesómat, de anyám nem negedte. Megjegyzem még mindíg nekem csinálja meg lehamarabb a dolgokat:D

2014. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

A kutya nem fog sosem visszafeleselni:)) Messze nem biztos, hogy a gyerekeddel ugyan ilyen lennél.

És a kutya sosem = egy gyerekkel.

2014. dec. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nyilvan nem de kezdetnek jo alap egy olyannak, aki nem nevelt meg gyereket es csakugy nem mer belevagni
2014. dec. 18. 22:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a gyereknek egy kicsit tul poroszos lenne. Persze naluk is szukseg van idonkent arra, hogy ez a szabaly, mert en azt mondom, nincs apellata, de nekik meg lehet magyarazni, hogy pl ha atszaladnak az uton, elutheti oket az auto. Es szerintem kell is, hogy jobban partnerkent kezeljuk oket, mert kulonben kamaszkorban nagyon vissza fog utni.
2014. dec. 19. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Max felkészítésnek nem rossz, az embert egy kutya nevelése türelemre tanítja, ami borzasztóan fontos egy gyereknél.

De megmondom őszintén amiket leírtál az sem egy gyereknek, sem egy kutyának nem megfelelő nevelésmód, de ez az én véleményem. Főleg két dolog szúrja a szemem nagyon. Kutyáknál és gyerekeknél is nagyon fontos, hogy legyen egy rendszer. Nem kell mindent beütemezni, de sokkal nyugodtabb mindkettő, ha vannak megszokott kis rítusok, pl ugyanakkor vagy közel ugyanakkor kap kaját, van séta, játék stb.

Illetve az, hogy egy halom játékot veszel nekik, hogy elfoglalják magukat ahelyett, hogy foglalkoznál velük szintén egyiknél sem célra vezető.

2014. dec. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval maximálisan egyetértek.
2014. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az alap természetedet mutatja meg,ahogyan a kutyával bánsz.De a gyerek ugye nem kutya és esetedben ami jó a kutyának,azaz a határok pontos megszabása és a szabályok kivétel nélküli betartatása az esetedben a rugalmas alkalmazkodás hiányát és az állandó kontroll iránti vágyadat mutatja,ami problémát jelenthet majd a gyereknevelés során.
2014. dec. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 neige ***** válasza:

Ne a kutyán gyakorold a gyereknevelést. Az olyanoktól agyérgörcsöt tudok kapni, akik azért vesznek kutyát, hogy "gyakoroljanak", milyen lesz gyerekkel.

A kutya nem fog megharapni, ha rácsapsz a "kezére", a gyereked meg lehet, hogy visszarúg, anyázik egyet.

Mi az, hogy nincs rendszer? Igenis egyenek minden nap közel egy időben, menjenek a helyükre "pihenni" , ha nem is aludni, de nagyjából ugyanakkor!Ettől lennének kiegyensúlyozottak.

Jópofa vagy, hogy szigorúnak hívod magad, de mi van, ha akkor tiltod le a kutyát, amikor kint a többi idegeneket/betörőt/szüleidet jelzik?

Szerintem, ha jó szülő akarsz lenni, tanuld meg kutyaként nevelni a kutyádat, mert az nem gyerek..

2014. dec. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Abban egyetértek, hogy látszik, hogy nagyjából ki milyen szülő lesz, legalábbis az, hogy mennyire tartatja be a szabályokat, mennyire engedékeny, képes átlátni a rendszert.


Viszont nagy különbség, hogy a kutya nem kérdez. A gyerek kérdez, lehet és kell is neki magyarázni. Az nem éppen ideális, ha azt kapja meg, mint a kutya, hogy "mert azt mondtam". El lehet nekik mondani, miért nem szabad átszaladni az úton, egy kutyának nem. Egy gyerektől nem (de szerintem kölyöktől sem) lehet elvárni, hogy ide-oda, pelenkára, akármire végezze a dolgát. Mi az, hogy kötelező? Baleset nem létezik? Kikap majd a gyerek is, ha nem lesz parancsra szobatiszta? Mindent megkap, de az anyjához nem lehet oda, ha az dolgozik, stb?

2014. dec. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!