Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap a szomszédban 7 kölyköt...

Tegnap a szomszédban 7 kölyköt fialt a kutya. Hány hetes korában hozhatom el az anyjától az egyiket? És ha elhozom mik a teendők? Ha eljön az idő, hogy eltudom tőle hozni, akkor már mindent meg eszik?

Figyelt kérdés

2014. dec. 19. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

8 hetesen hozhatod el legkorábban. A kölyköket oltva, CHIPPELVE, és féreghajtva kell a gazdinak elajándékoznia.

Ha elhoztad, vidd el állatorvoshoz, hogy megvizsgálja, ha a szomszédod nem viszi el őket, akkor mindenképp!

Be kell szerezned a kutyusnak egy hámot/nyakörvet, pórázt, etető és itatótálkát, és pár puhább játékot, meg persze valami jobb tápot, mondjuk Josera Kidset. Ezeket be kell szerezned, mire a kicsi 8 hetes lesz! Előbb nem hozhatod el a szocializáció miatt. Ha chip nélkül,vagy 8 hetes koránál előbb akarja odaadni, akkor se hozd el, mert törvénytelen.

2014. dec. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes koruk után
2014. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm. Viszont a szomszéd nem lakik itt, és ha havonta egyszer lejön, akkor sokat mondtam. Én járok át etetni/itatni a kutyust. Szóval nem tudom.. Ha 8 hetes lesz, elhozom és majd magam elviszem chippeltetni.
2014. dec. 19. 12:16
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
inkább ajándékozza el a szomszéd chip nélkül, mint hogy kihajítsa őket az utcára, még mindig jobb, gondolom, utcai mixek
2014. dec. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha te fogod felügyelni az almot:

2-3 hetesen féreghajtás

utána 2 hetente ismétlés

6 hetesen parvo oltás

Az anyakutyának napi többszöri étkezés

A féreghajtó beszerzésekor a többit megbeszélheted az orvossal.

2014. dec. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes szomszédod lehet...

Ha te látod el őket, akkor még annyit hozzátennék ahhoz, amit előttem már leírtak, hogy kb. 3 hetes koruktól el lehet kezdeni a hozzátáplálást jó minőségű eledellel. 8 hetes koránál előbb ne szakítsd el az anyjától, de addigra essenek át a féreghajtáson, első oltáson, ahogy már írták. 8 hetesen már elhozhatod, jó minőségű kölyöktáppal etesd.

Felmerül bennem a kérdés, mi lesz a többi kölyökkel?

2014. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!