Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy viselkedtek az olyan...

Ti hogy viselkedtek az olyan emberekkel, akik köztéren ráengedik a kutyájukat a kedvencetekre és nem tudják behívni illetve szarnak rá?

Figyelt kérdés
Mai nap a városligetnél sétáltunk. 2 kutyával sétáltam ahogy szoktunk láb mellett jöttek egyik a jobb a másik a bal oldalamon. Egyszer csak nekünk szalad egy 6kg-s yorki szerű kutya. A gazdája persze egy padon nyomkodta a telefonját. Kértem legyen olyan kedves és hívja vissza a kutyáját mert az én kutyám nem szereti ha hirtelen lerohanják és 2x akkora kutyák ugrálnak rá (csivavám van). Erre elkezd velem üvölteni, hogy ő nem tud vele semmit csinálni mert nem fogad szót kutyája. Persze hiába próbáltam elmenni a kutyája csak ugrált tovább az enyémre. Mondtam neki, hogy ha nem tudja behívni jöjjön érte és tegye pórázra, mert az enyémnek már kezd elfogyni a türelme és félek bunyó lesz. Erre fel neki állt feljebb, hogy én hogy hozhatom akkor ki, stb. úgytudom közterületen kötelező a póráz, tehát úgy gondolom nem én hibáztam. Félreértés ne essék játszanak a kutyáim nagyobb testűekkel, és ha megkér a csaj hogy had játszanak már egy kicsit együtt azt mondom semmi akadálya, leveszem a pórázát és szaladgálhatnak, de azt nagyon utálom ha az enyémen póráz van és így letámadnak kutyák. Van valami tuti módszeretek az ilyenekre?

2014. dec. 19. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Én egy jól irányzott rúgással megoldottam volna. Szerintem megtanulná gyorsan a kutya és a gazdája is a helyes viselkedést.
2014. dec. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Engem kifejezetten zavar. Amikor egyszer tüzelt a szuka kutyám (tüzelés után ivartalanítottuk) akkor direkt egy olyan helyre vittük ahol ritkán vannak kutyások. Ehhez képest ott volt egy ivaros beagle kan kutya. Ne is mondjam megpróbált rámászni az én kutyámra, de az enyém nem engedte. Elkezdtem keresni a gazdáját, hogy hívja be a kutyáját. Hosszas keresés után meg lett a gazdája, de olyan részeg volt, hogy nem lehetett vele kommunikálni. Sajnáltam szegény kutyust :(

A másik kedvencem amikor megyünk az út egyik oldalán a másik oldalon meg ugat minket a kutya, akit a gazdája sétáltat. A gazda meg gyakorlatilag szarik a kutyára. Persze utána meg én vagyok a hibás, hogy fifike ugat... Bocs, hogy élek basszus...

2014. dec. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Paprikasprayt neki. A nő meg hadd ordítson, ha hozzádér neki is mehet a parika.
2014. dec. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Az biztos, hogy a kulturált kérés semmire sem vezet. Én is szóltam már gazdinak, hogyha nem tudja behívni a kutyáját, akkor pórázra is vehetné akár, erre elkezdett anyázni. Egy másiknak már élből elzavartam a kutyáját, na az megvert volna, ha a párom nincs ott.


Nagyon nagy bunkóság pórázas kutyákra ráengedni a kutyát. Csak sok idióta azzal van, hogy minden kutyának szeretnie kell egymást, meg minden gazdának szeretnie kell a többi kutyát is.


Szerintem kutyát elzavarni (akár elrúgni), gazdát levegőnek nézni, ha meg gazdi hozzád ér, paprikaspray. Azt egyébként sem árt magadnál hordani, pláne kistestű kutya gazdájaként.


Mondjuk ez elméletben jól hangzik, de amikor az ember épp egy játszótér mellett megy el, akkor nagyon nincs pofája felrúgni a "cukimuki" közeledő kutyát.


Meg nekem már volt, hogy elzavartam tüzelő szukámtól egy önsétáltató kutyát, és egy random kislány beszólt, hogy nem kell elzavarni, nem bánt senkit.


Szóval akármit is teszel a néma tűrésen kívül, számíts arra, hogy te fogsz rosszul kijönni... gonosz kutyagyűlölő kutyás, pfuj. xD

2014. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy ilyen pici yorkit lábbal arrébb lehet lökdösni.


Ez még mindig jobb, mint ami velem történt. Egyszer 2 nagy kutya ugrált rám és a kutyámra, a gazdája meg 5 méterrel arrébb, és nem csinált semmit. Elmenekültem valahogy.

2014. dec. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld pacsi mindenkinek :) Igazából nagyon szerettem volna elkerülni, hogy ezeket a kutyákat ne bántsam, mert hát nem a kutya a hibás, hogy nem a megfelelő nevelést kapta, de a saját kutyáimat mindennél jobban szeretem és fontos, hogy semmi bajuk ne legyen. Lehet buta kérdés de ha lefújom paprika spray-el akkor az a saját kutyáimra nem megy? Mert hogy nekem is kistestűim vannak.
2014. dec. 19. 18:34
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha lefújod, még téged vesznek elő. Kicsit durva lefújni más 6 kilós kutyáját, csak mert felugrált a tiédre, nem? Egyrészt, ne a kutya szenvedjen, mert idióta a gazdája, másrészt ha ráüvöltesz, elszalad.
2014. dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lefújni szerintem sem kéne.
2014. dec. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

akkor mi lenne az én mentett kutyammal?

ő full bizalmatlan (bantották) mindig mondom h ne nyuljanak hozzá, ha én az ilyen kutyat nem takaritom el, és mondjuk belekezd a kutyamba, az tuti megcsócsálja, vagy KO, szoval inkabb lefujnám ha lenne mivel vagy odébb rugom.

én sosem engedem poráz nélkul kint, mert tudom milyen.

2014. dec. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!