Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya csibészelése, hogyan?

Balázs123456789 kérdése:

Kutya csibészelése, hogyan?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy van egy szuka tosa inu, 8 hónapos kutyánk.Már most 50 kiló, izmos felépítésű japán harci kutya.Voltunk már vele kutya iskolában, pár alapvető dolgot már tud, sétáltatáskor mindenki fél tőle az utcán. De az a gond, hogy ő túl barátságos idegenekkel is. A minap véletlenül nyitva hagytuk a kaput és egy idegen férfi megpróbálta ellopni. A ház előtt megállt egy kucsival és csalta ki. A baj az, hogy ő farkát csóválva ment is ki. Az ablakon keresztül vettem észre és hivtam vissza, de nagyon közel volt ahoz, hogy ellopják. Mit javasoltok, hogy csibészeljük be, lehet ezen házilag is segiteni, vagy kutyiskolába vigyük?

2014. dec. 20. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annak a tetűnek fel kellett volna írni a rendszámát. A kaput zárjátok és vigyétek kutyaiskolába.
2014. dec. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy 8 hónapos kamasz kutyától mégis mit vársz? A nagytestű kutyák majd olyan 2 éves korukra fognak megkomolyodni, addig teljesen normális, hogy haverkodni próbál.


Arra meg nektek kell megtanítani, hogy ne menjen ki a nyitott kapun (bár eleve nyitva sem kéne hagyni, mert megvan rá az esély, hogy nem csak a kutyát viszik el...), illetve jobban oda kell figyelnetek ezekre a véletlenekre.


Kutyasuliban van ÖV-képzés, ha erre gondolsz, de ismétlem, egy kajla kamaszkutya még nem fog tudni koncentrálni ilyen jellegű feladatokra, még nincs meg az a szellemi szilárdsága. Alap engedelmességire persze elviheted, az sosem árt. De ha konkrétan arra gondolsz, hogy fogcsattogtatva rontson neki minden idegennek akit meglát, ma azt felejts el. Japán harci kutya, a vér nem válik vízzé, majd ha idősebb lesz elő fognak jönni belőle az ösztönök.

2014. dec. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:-)
2014. dec. 20. 16:51
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Képzéstől nem lesz az ilyen kutyából jó házőrző. Ha ott vagy, lehet, hogy nekiáll akciózni, de ha magától nincs rá ingere, nem fogja csinálni.
2014. dec. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Képzéstől nem lesz az ilyen kutyából jó házőrző" - egy 8 hónapos serdülő kutyától még nem is lehet elvárás, hogy őrizze a házat.ű

Ilyen idős korban az agresszivitás inkább hiba, mint erény, nagyon nem mindegy, hogy a területvédő ösztön (ami ennyi idős korban még nincs), vagy mentális problémák miatt mutat agresszivitást a kutya.

Ez a kutya korának megfelelően, normálisan viselkedik.

2014. dec. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De attól még nem kell "csibészelni" a kutyát, akár fog őrizni, akár nem. Erre akartam kilyukadni, mivel a kérdés is erre vonatkozott.
2014. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem hasonló típusú kutyám van, szintén 8 hónapos viszont kan. Nálunk meg pont fordítva van, már 5 hónapos korától, nagyon keményen védi a területét, bizalmatlan az idegenekkel. A családdal egy kajla, bújós kölyök.


Szerintem még fajtán belül is változó, hogy mikor alakul ki a területvédő ösztön. Biztos vagyok benne, hogy pár hónap múlva változni fog. A molosszer típusú kutyák amúgyis későn érők, ezt viszont szem előtt kell tartani.

2014. dec. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!