Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert hiszik azt az orvosok...

Miert hiszik azt az orvosok hogy majd ilyen arak mellett olyan sokan fognak ivartalanitani?

Figyelt kérdés
Tehat van egy dokim, aki 10 ezerert herel kutyat budapesten, ebben benne van a gyogyszer koltseg es a varratszedes is. Azt hittem, ez draga. Aztan megneztem az arlistakat es egyes helyeken egy sima golyometszes 25 ezer!!!! 4x neztem vegig a mutetet mar es ezt meg en is megtudnam csinalni vegzettseg nelkul, hat most komolyan ezert elkernek 25 ezret???? Vicc az egesz! Es a videki 72 eves nagyimnak mondta az orvos hogy maga milyen felelotlen hogy nem ivartalanit! Kerdezte hogy az mennyi, mint az oltas? Azt mondta a doki, hogy 35 ezer a szuka ivartalanitasa. Na, kepzelhetitek mekkorat rohogott a mama es mondta hogy koszonom a kutya beoltasat, az ajto arra van! Tehat a pofatlansag csucsa egy rutinmutet is...... Es falun is ennyi? Rohejes!! Es az orvos olyan lazan mondta a mamanak, mint egy 100 ezres luxus kutyat tartana es siman kolthetne ra ennyit.. Csak megsugom, hogy havi 57 ezerbol el a nagyim. Es egy lancon tartott valami kis korcs orzovedoje van, akit kidobva talalt es szarazkenyerrel eteti. Evi veszettsegellenit es fereghajtast kifizeti es nala ennyiben kimerult a kutyagondozas. Komolyan azt hiszik az orvosok es az allatvedok is, hogy ilyen arak mellett majd eltunik a vegtelen keverekszaporulat?

2014. dec. 21. 18:53
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Egyetertek hogy nagyon rossz a fizetese mindnekinek, ezert pofatlansag ennyit kerni! Nyilvam ha az arlan fizetes nem tudom, pl 70 helyett 200 ezer lenne, akkor nem tiz ezren problematnak. Allatorvosira jarok, aki kerdezte:)

Sajnos egyetertek, hogy a mama kutyatartasa borzaszto, de keritese sincsen, ezert a lanc muszaly, fel a kutyatol, a kajat dobja neki, a vizet pedig odatolja, amig a kutya a kajat tavolabb eszi. Sajnos mas a felfogasa, mint nekem. En agyban alatatom es minden joval ellatom a kutyaimat. Persze nem csak kenyeren el, neha maradekot is kap es amikor megyek latogatoba mindig viszek tapot es konzervet!

Aki ilyen szegenyen el, hogy keritese sincs, annak szerintem a kutyatarsi gond a legkevesebb. Azert tart kutyat, mert az jelez ha valaki vagy valami behatol a telekre mert csirket es egy barit tart es fel a loposoktol. Ha leteszem az allatorvosit, sosem lesz pofam 30 ezret kerni egy meheltavolitasert! Az rengeteg, tudom mennyi az anyagkoltseg!!'

2014. dec. 21. 21:45
 12/29 A kérdező kommentje:
*atlag fizetes
2014. dec. 21. 21:45
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért hiszik azt az emberek, hogy a kutyatartás annyira olcsó, hogy utána se kell nézni, hogy milyen költségek várhatóak...?
2014. dec. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
91%

Aha, persze...kamu.

Ha tényleg állatorvosira járnál, nem tetted volna fel a kérdést, mert tisztában lennél azzal, hogy mi mennyibe kerül, a továbbképzések árával, és minden egyébbel, amivel a felelős kutyatartók is.

Ki vagy akadva az ivartalanításon, amikor az az egyik legolcsóbb műtét. Ugyan már, dehogy leszel állatorvos. XD

2014. dec. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 KGabi0000 ***** válasza:
39%
Na jó,szerintem a 35.000 Ft már tényleg túlzás,nálunk 8000-12.000-ig terjed kb. egy kan kutya ivartalanitása,a szukáé kb. 15.000 Ft.Akik meg azt mndják,hogy minek veszel meg valami állatot,ha nem tudod rendesen eltartani,de nálunk is kéne ivartalanitani a nyuszit,de nincsen igy hopp 12.000 Ft-unk és akkor ez még nem is lenne elég,mert két nyuszink van.Be vannak oltva,a kutya minőségi tápot eszik és bent alszik a házban,a kis párnáján.Tehát igazából minden megvan nekik,de ennyi pénzünk igy nekünk sincs csak állatorvosra.Pedig azért mi még másokhoz képest jobban élünk.Tudom,hogy kellene meg akkor ne tarts állatot.De azért szerintem annak a kutyának még igy is jobb,minthogy az utcán kéne lennie és valamikor elkapnák a sintérek aztán elaltatnák.Igy legalább be van oltva és még ha nem is minőségi kaját,de valamilyet kap,ami biztos jobb,mint amit az utcán találna.
2014. dec. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
97%

Ez pofátlanság? Az orvos ránéz a lovam lábára, megtapogatja, behajlítja kétszer és máris ugrik a 30 ezer.


Akinek nem tetszenek az árak, ne tartson kutyát vagy fogadja el, hogy mások felelőtlennek tartják.

2014. dec. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Gratulalok az orvosodnak kedves utolso......
2014. dec. 24. 00:07
 18/29 anonim ***** válasza:
92%
Nézd, ennyibe kerül a szolgáltatás, akár gratulálsz, akár nem. Én kifizetem, mert megér nekem ennyit az állatom, nem sírok, hogy jaj, de sokba van. És még etetem is, ráadásul nem száraz kenyérrel...mekkora egy röhejes alak vagyok, nem? :D
2014. dec. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Nekem azert nem mindegy, hogy az egyik doki 10ert hereli a kutyamat varratszedessel es gyogyszerekkel egyutt, vagy ugyanezt a procedurat 20ert vallalja. Szerintem neked sem mindegy, hogy harminc vagy hatvan ezret ker ugyanazert. Ettol meg kifizetheted a hatvan ezret is csak akkor te vagy a hulye, mert mas fele annyiert csinalja. Az a baj az olyan emberekkel, mint te, hogy nem jartal meg mondjuk kistapolcan, beremenden es hasonlo falvakban. Nem is ismeros a nevuk mi? Mert akkora a csorosag, hogy a terkepen a helyet is sajnaljak egy harom utcas falura. Csak dobalozol a harminc ezrekkel, mert megteheted, de az meg sem fordul a fejedben, hogy az orszag majdnem fele annyibol el egy honapra. En nem, sokkal de sokkal tobbol es en is megtehetem, ha beteg a kutyam, akkor siman odavagjak egy harmincast az asztalra a doki ele, de tudod itt elvekrol van szo. Hogy nem fizetek ketszeres es haromszoros arakat ugyanazert. Aki meg nem teheti meg, annak mondhatod, hogy felelotlen, ha egyszer annyi van neki


Es barmennyire nem tetszik a videki kutyatartas nekem sem, elkell fogadni, hogy nem mindenki tarsnak, baratnak vagy gyerekhelyettesnek tartja a kutyat, hanem szimpla allatkent, mint egy csirke az udvarban es kesz. Ez ellen ugy sem lehet tenni, maximum annyit, hogy mi maskent tartjuk a kutyainkat, hogy ne nepesitsuk a rossz korulmenyek kozott elo kutyak taborat.

2014. dec. 24. 15:58
 20/29 anonim ***** válasza:
Jól van, akkor ne fizess az orvosnak, de ne szidd azt, aki megfizetheti és meg is fizeti.
2014. dec. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!