Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert hiszik azt az orvosok...

Miert hiszik azt az orvosok hogy majd ilyen arak mellett olyan sokan fognak ivartalanitani?

Figyelt kérdés
Tehat van egy dokim, aki 10 ezerert herel kutyat budapesten, ebben benne van a gyogyszer koltseg es a varratszedes is. Azt hittem, ez draga. Aztan megneztem az arlistakat es egyes helyeken egy sima golyometszes 25 ezer!!!! 4x neztem vegig a mutetet mar es ezt meg en is megtudnam csinalni vegzettseg nelkul, hat most komolyan ezert elkernek 25 ezret???? Vicc az egesz! Es a videki 72 eves nagyimnak mondta az orvos hogy maga milyen felelotlen hogy nem ivartalanit! Kerdezte hogy az mennyi, mint az oltas? Azt mondta a doki, hogy 35 ezer a szuka ivartalanitasa. Na, kepzelhetitek mekkorat rohogott a mama es mondta hogy koszonom a kutya beoltasat, az ajto arra van! Tehat a pofatlansag csucsa egy rutinmutet is...... Es falun is ennyi? Rohejes!! Es az orvos olyan lazan mondta a mamanak, mint egy 100 ezres luxus kutyat tartana es siman kolthetne ra ennyit.. Csak megsugom, hogy havi 57 ezerbol el a nagyim. Es egy lancon tartott valami kis korcs orzovedoje van, akit kidobva talalt es szarazkenyerrel eteti. Evi veszettsegellenit es fereghajtast kifizeti es nala ennyiben kimerult a kutyagondozas. Komolyan azt hiszik az orvosok es az allatvedok is, hogy ilyen arak mellett majd eltunik a vegtelen keverekszaporulat?

2014. dec. 21. 18:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nekem az a legfontosabb, hogy az állatom jó ellátást kapjon, felszerelt rendelőben, jól képzett orvostól, nem az, hogy ezért mennyit fizetek ki. Ő sem ingyen kapta a papírját, nem ingyen kapta az eszközeit.
2014. dec. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is vidéki vagyok, tudom, mi megy, a tanyavilágot is ismerem, sajnos. Az orvosválasztás szabad, vigye olyanhoz a kutyáját, ha ivartalaníttatni szeretné, aki fele annyiért megcsinálja. De a lényeg az, hogy így sem viszi! Tehát nem az a baj, hogy az az orvos 35-öt kért, hanem hogy a 15-öt sem fizeti ki. Vagyis hogy nekem nem baj, amíg a kutya nem ellik és nem lesz beteg úgy, hogy annak a kezelési díjára is csak röhög egyet, hogy ugyan már, majd megdöglik. Na nem mintha most irigyelném a kutyáját. Nem mindenhol családtag a kutya, de hogy láncon és kenyéren meg vízen élje le az életét, az azért nem szép, akárhogy nézzük.
2014. dec. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Figyelj mar kerdezo, szerintem te ne hazudozz itt, te biztosan nem jarsz orvosira. Aki igy beszel es fogalmaz mint te, abbol jo ha a nyolc altalanost ki lehet nezni.
2015. febr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
94%
A kutyatartás drága, de nem kötelező... Az tartson állatot, aki megengedheti magának! Falun lakunk, 6 kutyánk és 5 cicánk van, mindegyik mentett, oltott és ivartalanított, prémium tápot esznek. Pestre járunk orvoshoz, mert ott találtunk olyat, aki jó szakember, jó áron, de ettől függetlenül is drága. DE aki nem tud kifizetni egyszeri 10-35 ezer forintot, az ne tartson semmilyen állatot! Bármi történhet az életben, ami kiadást jelent. Az egyik kutyám egy séta során beleszakadt vmi vasba, felszakadt a bőre kb 5 centis sávban, azonnali műtét előtte tesztekkel kb 40 ezer volt. Másik kutyám lábán gyorsan növekvő daganat (szerencsére szövettan kimutatta, hogy jó indulatú), 35 ezer volt. Kb 10 hónapja került hozzám egy hármas stádiumú patella ficamos kutya, a műtét kedvezményes áron 112.000 volt (plusz tesztek előtte kb 25 ezer). 1,5 évig volt egy veseelégtelenségben szenvedő staff keverékünk (már betegen, idősen került hozzánk), a havi gyógyszerek plusz speciális táp kb 30 ezer volt. És igen, tudtuk, hogy nem lesz velünk sokáig, ettől függetlenül megadtunk neki mindent, amíg élt, nem szenvedett. Egy másik kutyánknál súlyos betegség lépett fel, kb 460.000 forintot költöttünk rá, nem sikerült megmenteni, de egy percig sem gondolkodtunk, hogy ráköltsük-e ezt a pénzt. És ne érts félre, nem vagyunk gazdagok, de ők az elsők mindenben!Persze, lehet kutyát tartani láncon, bioriasztónak, de minek.. A kutyák az életünk része, megérdemlik a legjobb ellátást minden téren!
2015. máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Sok jogos dolgot irtok, de valamit megkell erteni.. Mas a varosi, normalisan kereso ember, aki torodik a kutyajaval es fontos neki, hogy ne lancra verve tartsa es rendesen egyen, megha nemis draga etelt, meg persze foglalkozzon vele. De falvakba mi van? Szegenyseg, ahol elobb utik agyon a talalt kiskutyat, minthogy hazavigyek es akar csak ideiglenesen is megtartsak es megetessek. Ez varosban nem elfogadott, de a falvakban altalanos. A fel falu igy tartja a kutyajat es ez zavaro tenyleg, de ugysem lehet ellene tenni, torveny nem tiltja, mert van fedel a feje felett es a lanc hossza is "jo". Szoktam vinni a kutyanak teszkos tapot, de "valamiert" a nagymamam jobban erdekel mint a kutya ha meglatogatom..

Engem pedig nem az bosszant fel, hogy egy pesti, 200 ezret kereso embertol elkernek 30 ezret (bar szerintem ezis sok de m1..), hanem a videken elo, allatait alig etetni tudo embereknek semmi segitseget nem adnak! Megcsak tamogatas sincs, kutya pedig kell, minimum 1 kutya 1 hazhoz mert sok a betores, lopas, kell hazorzo, megha rossz korulmenyek kozott is tartjak. Neha persze kenyer melle kap maradekot, de nagyreszben csak azt kap valobban ugy lattam..

2015. szept. 25. 15:17
 26/29 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem kell kutya! Házőrzésre mit ér egy láncra vert kutya? Meg úgy általában a kutya? Lefújják, megmérgezik, agyonverik. Hidd el, ma már nem visszatartó erő.

Riasztót kell telepíteni, hosszú távon olcsóbb, mint egy kutyát eltartani.

Tartom azt a véleményt, hogy akinek arra sem telik, hogy normálisan etesse az állatát, az ne tartson.

2015. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
73%
És ha mindenki beugrik a kútba te utánuk ugrasz?
2015. szept. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra sem étek egyet veled kedves kérdező. Kutyát tartani nem kötelező! Sem falun, sem máshol! És ilyen szempontból telejsen mindegy, hogy falu vagy város vagy Pest. Ja, és mi semPesten lakunk, hanem falun, mégis normálisan tartjuk az állatokat, ahogy korábban már leírtam! Ez pusztán intelligencia kérdése, nem lakhelyé!!
2015. dec. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Nah, ez egy 4 éves kérdés, azóta a kérdező kijárta az orvosit (remélem) leírná, akkor hova is lehet menni a szuperkedvezményes ivartalanításért?

Sokaknak jól jönne...

2018. nov. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!