Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy közvetlen evés...

Igaz az, hogy közvetlen evés előtt nem jó ha sétáltatom a kutyát?

Figyelt kérdés
Valami fórumon olvastam, többen is írták hogy evés előtt nem jó sétáltatni. Én viszont nem tudok a reggeli séta után 1 órát várni, hogy adhassam neki a reggelit. :S Vagy keljek hajnalba? Eddig úgy volt, hogy fél hétkor levittem, sétáltunk egy 30-35 percet, és kb negyed nyolckor oda adtam neki a kajáját, mikor megette akkor kb egy fél óra múlva mentem el dolgozni. Baj az, hogy közvetlen evés előtt viszem sétálni? Máshogy nem nagyon tudom megoldani, ha csak nem viszem le ötkor sétálni, de ahhoz nagyon korán kell kelnem. :S
2010. febr. 2. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Evés után nem szabad ugráltatni, mert gyomorcsavarodása lehet, de az is inkább nagyobb kutyáknál.
2010. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Lehet séta után etetni, csak séta előtt nem! Szerintem félreolvastad :) azért nem lehet előtte etetni, mert nagy a gyomorcsavarodás lehetősége (főleg nagyobb testű kutyáknál) ha teli pocakkal mozognak.
2010. febr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Evés után egy félórával sétáltasd, de ne futtasd. ellőte sétálhat, de nincsen értelme.
2010. febr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem evés után, hanem evés előtt. Mert azt olvastam, hogy nem jó neki ha evés előtt van sétáltatva és azt szeretném megtudni, hogy ez igaz-e. :S
2010. febr. 2. 20:38
 5/12 A kérdező kommentje:
Jajó. :D Rendben. :D Mert én már évek óta így csinálom, mármint hogy közvetlen előtte sétáltatom, és nem nagyon voltak belőle látható problémák. :D Akkor lehet félre olvastam. :) Köszönöm. :)
2010. febr. 2. 20:39
 6/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Miért lenne baj? Éhesen nem tud pisilni?

Valami félreértettél, vagy az mondta fordítva, aki ezt mondta. Bizonyhogy evés előtt kell sétálni, hogy utána nyugodtan pihenhessen és ne pisilni mászkáljon ki.

2010. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van, mindig etetés előtt kell sétáltatni, kaja után nincs mozgás legalább két órán át!

Még ugrálnia sem kell ahhoz a kutyának, hogy gyomorcsavart kapjon, elég egy rossz mozdulat, és a teli gyomor már lendül sajnos.

A séta utáni etetéssel legfeljebb nyáron kell várni egy kicsit, amikor nagyon melege van, liheg, stb. Én akkor szoktam várni egy fél órát, amíg kicsit lenyugszik a hőháztartása.

2010. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az evés előtti séta a kutya ösztönei számára a vadászattal egyenértékű. Sikeres vadászat után van kaja. Teljesen jó, hogy előtte sétáltatod. Mi azért szoktunk várni séta után pár percet, hogy lenyugodjon. Közben általában eszünk mi is pár falatot mert 2 óra séta alatt azért megéhezünk, meg ugye amúgy is az alfa pár ehet először, végül odaadjuk neki is a kaját.
2010. febr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

a dolog lényege: MINDIG SÉTA UTÁN KAPJON KAJÁT A KUTYA !!

mert : megdolgozott érte , mert nem kap gyomorcsavarodást, mert pihen kaja után,mert a vadonban is először vadásznak,aztán esznek.


a fórumozó tévedett,.... mi nem !!!

2010. febr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen. :) Akkor lehet ő tudta rosszul vagy félre olvastam. :) Köszönöm a válaszokat. :)
2010. febr. 3. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!