Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Furán néznek rám az emberek,...

Furán néznek rám az emberek, mert ennyi pénzt szánok a tenyésztőtől hozott kutyára. Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tenyésztőtől hozunk kutyust tavasszal. Természetesen ennek ára van és meg is van hozzá a fedezet. (Erre gyűjtöttem már évek óta) Néhány közeli ismerősnek elújságoltam az örömhírt, akik szinte rögtön vissza is kérdeztek, hogy mennyibe fog kerülni a kiskutya. Én mondtam az összeget, ami várhatóan 100.000 Huf körül lesz majd. Szerintem ez nem olyan horror összeg, ha évek óta erre tervez az ember és reális ár egy olyan dologért, ami több mint 10 éven keresztül lesz hű társunk, barátunk. Ők viszont elképedtek, hogy hogy költhetek pénzt egy kutyára. Próbáltam velük megértetni, hogy jó helyről jön a kutya, egészséges lesz, stb... De mintha a falnak beszéltem volna.


Rájuk is hagytam. Azonban a napokban sétálgattam az üzletsorok között és az emberek gyakorlatilag egymás gyilkolják a legújabb Ipad-ért, a különböző mobilokért, tabletekért és a legújabb divatcikkekért. Ezen dolgok ára sokszor túl van az én kutyára szánt 100.000 forintomon, mégis kevésbé gondolják az emberek furának azt a személyt, aki kiad 90.000-100.000 forintot egy telefonra, ami max. 2 éven belül jó ha a felét éri az eredeti árának - persze, ha addig nem megy tönkre, nem lopják el, nem esik bele a WC-be -, még egy kutya miatt gyakorlatilag flúgosnak nézik az embert.

A téren több embert látok Iphone-nal, mint mondjuk normális idegrendszerű yorkie-val vagy westie-vel. Nem értem az embereket, de lehet jobb is így.



2014. dec. 23. 14:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
37%
Hatos. Totálisan igazad van. Árja kutyát mindenkinek! 88
2014. dec. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Akiteki ***** válasza:
51%
Tojd le, hogy ki mit mond. Az idő (meg az állatorvos) Téged igazol. Sok boldogságot a kutyushoz!
2014. dec. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
57%

Lássunk már a kérdés mögé gyerekek. Ez egy dologról szól: ügyes vagyok, kérem az ánuszsimimet.


Mégis hol itt a kérdés? Vesz egy "drága" kutyát, (feltehetően) jó helyről. Pont. Nincs miről beszélni. Ez nem téma.


Kit érdekel mit mond más? Kit érdekel kinek mi tetszik? A szomszédnak veszed a kutyát / telefont / kocsit? Akkor megérdemled a sorsod.

2014. dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
38%
13. Egyre gondoltunk! ;)
2014. dec. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
40%
Jól tetted és az ad némi reményt, hogy vannak, akik képesek fejlődni pl. első kutyája szapitól van, de aztán utánanézett és végül még híres tenyésztő is vált belőle.
2014. dec. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen mindegy. Már megint egy kérdés, ahol megerősítés, egy kis seggrepacsi kell. Mindenkinek van X mennyiségű pénze. Ezt valamire használja, a maradékot pedig elkölti valami olyasmire, ami neki örömet okoz. Neked ez a kutya, valakinek motor, a harmadiknak drága cipő, vagy kemping felszerelés, számítógép, tököm tudja. Ennyi.
2014. dec. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
ezt áruljátok már el nekem légyszives, főleg aki irta az előbb, hogy akinek nincs pénze tenyésztőtől venni kutyát, az fogadjon örökbe. Egy kutyánál sosem az ára az ami a legtöbb!!! És az állatorvos ugyanannyiért kezeli a papiros kutyát, mint a papir nélkülit. tehát akinek nincs pénze, annak nem kell semmilyen kutya.
2014. dec. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

én nem néznék rád furán, nekem több is rá ment, bár nekem mentettböl sem kellett a tk s, engem az erdekel milyen velem, velünk!

ugyanugy a nem tk s ra is ráköltöd, nem azért mert beteg, fura nekem 1 se volt az, de az én kutyam hama össze hozta a 100K kart :)

ez ilyen igy vagy ugy ki fogod fizetni, nalam lassan 1 gyerek eltartasaval vetekszik a 2 kuty, és azt is hozzá teszem a mentettemnek jobb az idegrendszere, kezelhetöbb, szoval a papir se biztonsag, csak itt nagyon szeretnek rajt lovagolni. jol tetted h gyujtöttél rá, legyel jo gazdaja, 1 kutyat nem lehet összehasonlitani 1 targyal!

2014. dec. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Egyszerű: senkinek nincs hozzá köze, hogy mennyibe került a kutyűd Ha elmondod, még egy is szívhatod, mert valaki majd jól ellopja, mondván, hogy sokat ér. Sok ember még a fizetésének az összegét is félve titkolja. Azt sem kell elmondani a kutyád mennyibe kerül és meg van oldva a probléma.
2014. dec. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%

Kedves válaszolók, itt nem azzal van a probléma, hogy ki kinek a pénzével foglalkozik, hanem az, hogy a kérdező kutyát vesz ennyi pénzért, míg mások telefont és ilyeneket, de a drága kütyüket sosem nézik le úgy, mint a drága kutyákat egyesek. Bezzeg ha a telefon olcsó és vacak, akkor már rossz, meg béna, de ha a kutya olcsó az csak jó lehet.

Kérdező, én egyetértek veled!

2015. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!