Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves Fila Brasileiro kutyám...

Bogyó84 kérdése:

3 éves Fila Brasileiro kutyám állandóan kaparja az ajtót vagy az ablakot. Még éjjel is. Hogy tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem a cicám csinálja ezt...és hiába szolunk rá nemhagyja abba.. ez főleg hajnalban a legidegesítöbb..

de ugye a cicám macskaalomba jár a wc-be a te kutyád kinnt végzi a dolgát..és lehet h kell neki..vagy csak ki akar menni sétálni..stb

este szerintem vidd ki sétáltatni vagy vidd ki egy közeli pályára ahol tud futkározni és kifárad majd..

2010. febr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3 éve kaparja már az ajtót és a ablakot? Akkor már szerintem (a filát ismerve) pozdorjává alakította volna át az egész házat. Mikortól csinálja, mire hagyja abba. Kevés az info egy normális válaszhoz, de elég valószínű hogy nem igazán hallgathat rád, ha felszólításra nem hagyja abba.
2010. febr. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem 3 éve kaparja.Kb.2 hónapja kezdte el.Kinti kutya igy nem ki akar menni.Minden másban hallgat rám,de ha ilyenkor rászólok,semmi.
2010. febr. 3. 12:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Rövid a szőre. Nem lehet, hogy fázik? Nem tudom, milyen a helye. Megpróbálad már beengedni és megnézni, mi a manót akar annyira bent? Én általában bízom a kutyámban, ha valamit nagyon akar, annak nyomos oka szokott lenni.

Na mindegy, ez inkább a kutya miatt volt fontos.

A számodra fontos: ha elkezd kaparni, menj oda hozzá azonnal és határozottan kiabálj rá: "Nem szabad", "Fúj". Majd ne foglalkozz vele. Ezt előbb-utóbb egy kevésbé makacs kutya megérti. Mivel fila, kevés rá az esély, de bejöhet.

Ha nem érti meg: kapar: "Nem szabad". Megint kaparni fog: becsukni egy olyan helyre, ahol nem tud kárt tenni magában, nem tudja szétszedni és ott hagyni 30 percre. Miután kiengedted, menj vissza a házba. Ha nem kapar, 5 perc múlva jutalomfalat az okos fejének. Ha újra kapar, becsuk. Meg fogja érteni, hogy ha nem kapar = jutalomfalat, ha kapar = becsukás.

Azért mielőtt nekiállnátok mazózni egymással, próbálj rájönni, mit akar. Nem véletlenül kezdte el, ez biztos.

2010. febr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kinnt v bennt tartod? mert nem egyértelmü..
2010. febr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!