Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek normális ha az...

Szerintetek normális ha az alom utolsó tagja fél mikor egyedül marad vagy elviszik?

Figyelt kérdés
2014. dec. 25. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Hogyne lenne az.
2014. dec. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Mit jelent a félelem? Mit jelent a normális? Egy kis bizonytalanság új helyzetben bármilyen kutyától normális lehet, de ez nem azt jelenti, hogy nem kell rajta dolgozni, hogy abban a helyzetben is minél hamarabb komfortosan érezze magát.
2014. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
például ha egyedül marad egy kis kutya tesóit már elvitték ... és a kis kutya annyira fél hogy mikor mennek érte nem megy oda az emberekhez hanem elbújik... ( nem volt ilyenben tapasztalatom csak elképzelem a szituációt) vagy egy utolsonak egyedül maradt kis kutya aki akár több éjszakát is egyedül tart barátságosan oda szalad az új gazdija elé ez lenne a normális?
2014. dec. 25. 22:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát normális helyen eleve nincs egyedül, mert minimum ott van még az anyja, meg a tenyésztője, ugye. Ha teszemazt menhelyi kutya, és tényleg tök egyedül marad, akkor azért érthető, ha jobban elbizonytalanodik, pláne hogy addig is sokmindenen ment keresztül.

Az viszont eleve nem minden fajtánál és egyednél elvárható, hogy rögtön minden közeledő ember nyakába ugorjon, szóval ez sem feltétlenül mérce, egy jó kaukázusi, vagy rottweiler például már kölyöknek sem feltétlenül minden áron bújós és odaadó. Szóval az elbújás meg a kitörő öröm közötti fokozatokat is megfelelően kell értékelni, de ebben nyilván az ember segítségére van a fajtaismeret, és jó kennelválasztás esetén maga a tenyésztő.

2014. dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem német juhászkutyám és mikor vettem szinte az összes odarohant hozzám, barátkozott , pedig szinte mindenhol fajtaleírásban le van írva hogy idegenekkel bizalmatlan fajta. de az én kutyám ezt megcáfolja mert minden emberrel barátságos szerintem még a betörőt is beengedné holott tenyésztőtől vásároltam törzskönyves kutya.
2014. dec. 25. 22:39
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
A kölyökkutyáknál az a normális, hogy barátkoznak mindenkivel, de az új szituációkban bizonytalanok. Egy felnőtt kutyánál pedig a hozott tulajdonságok csak elég kis részben számítanak sokszor. Az, hogy barátságos-e az idegenekkel, főleg a neveléstől, szocializációtól, a kritikus korszakban megélt élményektől függ leginkább.
2014. dec. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez micsoda kérdés már? Ki mondhatná meg mi normális?


Képzeld magad a kutya helyébe. Lehet, hogy te is félnél. Minden kutya más, az egyik rögtön szalad mindenkihez és bújik, a másik meg kisebb ingerektől is nagyon megijed (pl. egy fölé hajoló kétlábútól aki hangosan gügyög neki).

2014. dec. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!