Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutya...

Mit csináljak ha a kutya állandóan kaparja az ajtót, ha csak egy kis durranás is elhangzik?

Figyelt kérdés
Németjuhász-labrador,2 éves,szuka.Akármit csinálok vele nem hagyja abba,ha durran valami és beengedem akkor miután kiküldtem megint kapar amikor már semmi sincsen.Hiába megyek ki hozzá egy kis időre akkor is folytatja,és ha meg kap a fenekére akkor is ugyanúgy folytatja.
2014. dec. 27. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szilveszter környéki petárdázásról beszélünk, vagy évközben is van ilyen problémátok, és véletlenül most untad meg?
2014. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a petárdázásra gondolsz. Fél, megverni, leszidni nem érdemes. Jobb lenne erre az időre beengedni, de szilveszter éjszakára mindenképpen.
2014. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor beengedem a kutyát,mert pánikol és olyan hangokat is hall,amit mi nem.
2014. dec. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Beengeded és bennhagyod, ennyi megértés tán még belefér azon kívül, hogy nem verjük a kutyát azért, mert fél. Bent viszont nem kell vele foglalkozni, illetve meg lehet próbálni elterelni a figyelmét, kajával, játékkal, de se tutujgatni, se bántani nem szabad.
2014. dec. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hiába engedem be ha nem marad egyhelyben és szaladgál
2014. dec. 27. 19:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell fogni, és egy helyben tartani, akkor nem fog szaladgálni. Kis együttérzés legyen már benned, ő az életét félti, és még te is vered meg elégedetlenkedsz? Segíts neki megnyugodni. Ha egyedül nem megy, keress fel egy jó kutyasulit, ahol tudnak tanácsot adni, hogy hogyan segíts neki túllépni a durrogástól való félelmen.
2014. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor elgondolkodok, hogy túl könnyen mondjuk egy kutyára, hogy gyenge idegrendszerű, ha fél a hangoktól. Pedig mennyi minden múlik a gazdán! Egy ilyen "gazdánál", aki veri és szidja a kutyáját csak azért, mert az retteg, csoda lenne, ha a kutya normálisan viselkedne! Kérdező, mégis mit vársz? Te szándékosan csak mélyíted a kutyában a rettegést, hogy még büntetést is társítasz a félelméhez! Ajánlanám, hogy ha ennyire buta vagy, vagy ennyire élvezed a kutya szenvedését, akkor legalább keress neki egy értelmesebb, jobb gazdát!
2014. dec. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És amikor már azért kaparja az ajtót hogy bejöhessen?amikor semmi nincsen kint,semmi tüzijáték semmi!!!!!
2014. dec. 30. 21:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt lehet, hogy amíg tűzijáték van, ti beengeditek, ha kapar, tehát megtanulja, hogy ha be akar menni, csak kaparnia kell. Ezt megelőzhetitek azzal, ha eleve ki se rakjátok, hiszen úgyis tudjátok, hogy rettegni fog és bekéredzkedik.

Másrészt meg a félelem nem úgy működik, hogy amíg hall durranást, addig fél, aztán hipp-hopp elmúlik. Több napos, de legjobb esetben is több órás erős stresszhatásról beszélünk, az nem szűnik meg öt perc csendtől.

2014. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem én hogy fél,ezt megértem teljes mértékben.De amikor bent van már 1 órája és utána kicsukom és abban a pillanatban amint becsuktam az ajtót elkezd kaparni és addig kapar amíg be nem jöhet és 10 percig folyamatosan csinálja akkor már tényleg én is ideges leszek.Semmilyen hang nem hallatszik el amitől elkezdene félni. Arra meg nem akarom rászoktatni hogy kapar egyet és rögtön be is jöhet!!
2014. dec. 30. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!