Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a leglustább kutyafajta?

Melyik a leglustább kutyafajta?

Figyelt kérdés
Gondolkodom, hogy kutyát ajándékozok egy ismerősömnek, mert sokat van egyedül, és örülne, ha lenne mellette egy kis lihegő szőrmók. A probléma, hogy a kutyust nem nagyon tudja az ismerősöm sétáltatni, kertjük viszont van. Van olyan kutyafajta, amelyiknek elég egy nagy kert? Melyik kutyák igénylik a legkevesebb futkározást? Benti kutya kizárt.
2010. febr. 3. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Francia bulldogok nem igazán bírják az intenzív mozgást.
2010. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még a leglustább kutyafajta(pl angol bulldog) is igényli a sétát!

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__634335-ajanla..

2010. febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze igaza van az előzőnek mert minden kutyát vinni kell sétáltatni mert ha nem mennek akkor nagyon elhízhatnak. Én úgy értettem, hogy a bulldogok azért mégsem olyanok mint pl. a terrierek, hogy állandóan csak mozognának.
2010. febr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok neked ajánlani h menhelyről, vagy fajtamentéstől hozz! Sztem nem muszáj kölyökkutyát mert azok mind játékosak és örökmozgók! Menhelyeken dögivel vannak idősebb vagy éppen lomhább kutyusok! És egy fajtatiszta egészséges kutyus nem 20ezer Ft! Minimum 60tól kezdődnek a már minőségibb fajtatiszta kutyusok, gondolom ennyit nem szánsz rá!
2010. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még gondolkodom a dolgon, de akkor valószínűleg nem kutyát fogok adni neki.
2010. febr. 3. 20:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapszabály: kutyát nem ajándékozunk!!! Főleg az ajándékot kapó tudta nélkül. Egy kutya 10-15 évre felelősség, kötöttség, költség - ezeket nem ajándékozhatod csak úgy anélkül h az tudjon róla. Ezekről neki kell döntenie!


Egyébként olyan kutya nincs akit ne kéne sétáltatni, ne kéne vele foglalkozni napi szinten.


Szerintem jobban döntesz ha leteszel erről a tervedről.

2010. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek, élőlényt nem ajándékozunk, különösen nem kutyát. Ez minden embernek a saját döntésének kell, hogy legyen. Lehet, hogy magányos, de nem biztos, hogy ilyen hosszú távú kötelezettségre vágyik (mind időben, mind anyagilag).
2010. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom. A kutya nem ajándék, hanem felelősség, ráadásul rendszeresen sok pénzbe kerül. Ha úgy gondolod, hogy az ismerősödnek kutyára lenne szüksége, akkor először is VELE beszéld ezt meg, és ha vállalja a felelősséget, akkor kísérd el egy menhelyre, hogy ő maga választhasson. Az ajándékod állhat abból, hogy te állod a kutya felszerelésének anyagi költségeit, és adsz egy összeget a menhelynek (ami minden bizonnyal minimum leoltotta és féregtelenítette a kutyát, de lehet, hogy ivartalanította, chipezte, parazitamentesítette is).
2010. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen nem a tudta nélkül adtam volna neki a kutyát, már beszéltünk erről, csak a kérdés alatt említett probléma miatt nem tudtunk dönteni. Így, hogy válaszoltatok, arra jutottunk, hogy nem lenne jó ötlet a kutya.
2010. febr. 15. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!