Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves kutyám futás közben...

1 éves kutyám futás közben amikor elindul nyuszi ugrással halad. Diszpláziás?

Figyelt kérdés

( főleg nagyon gyors tempóban vagy amikor játszik a másik kutyával ( amúgy az is azt csinálja)). De tud normálisan ülni, szóval nem dől el azonnal az oldalára, kibír egy 5-10 percet is normál kutya ülésben és amikor megfelelő tempóban futok vele akkor szépen rakja a lábát úgy ahogy kell.


1 éves szuka bernáthegyi HD/A-s szülőktől. Félek, hogy diszpláziás mert gyakran nyuszizva szalad.


2014. dec. 28. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem félni kell, hanem megmutatni dokinak, abból még sose lett baj :)
2014. dec. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Megfogod az ebet és előzetes bejelentkezés mellett elviszed egy elő röntgenre. Annál biztosabbat itt senki nem tud neked mondani.
2014. dec. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
18 hónapos korában akarom, már azt a 4-5 hónapot kibírja. Mert csak úgy lehet tenyésztésbe vonni. Nem akarom szegényt annyiszor altattatni.
2014. dec. 28. 21:37
 4/11 anonim ***** válasza:
Vannak amúgy mozdulatok, amikhez egészséges kutya is egyszerre rakja a hátsó lábait, szóval amúgy nem feltétlenül gáz. Próbáld meg felvenni videóra, és megmutatni a tenyésztőjének, vagy akár az állatorvosnak is, hátha abból már tud mondani valami előzetes véleményt.
2014. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak, nagyon idegesít, hogy lehet-e ez az előjele egy HD/C-nél rosszabb csípőnek.
2014. dec. 28. 21:40
 6/11 A kérdező kommentje:
Már felszedtem, megmutattam vagy 5-6 tenyésztőnek és mind azt mondta, hogy szerintük rendben van, van olyan aki élőben is megnézte, hogy hogyan fut ( kiállításon) és azt mondta, hogy szerinte minden rendben van. Csak engem a nyuszizás zavar mert múltkor a jeges, fagyott betonon nagyon megcsúszott és elesett.
2014. dec. 28. 21:41
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
nálunk is volt ilyen,. de én kigyógyítottam a nyuszi dolgokból. sokat tornáztattam hátonfekve tekergettem a lábait, persze csak mértékkel, és egy hónap után jó lett. a csípőficamos gyereket is így hoztam helyre.
2014. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Leírnád privátban, hogy hogyan zajlik ez a tekergetés? Hogy mit kell csinálni és hogyan? Esetleg ha van neten róla cikk és kép szívesen elolvasnám ha belinkeled. Köszönöm
2014. dec. 28. 21:59
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért óvatosan az ilyen házi módszerekkel, a hasonló tünet nem jelenti azt, hogy ugyanaz a kutyák baja, illetve a te esetedben hogy egyáltlalán van bármi baja. Ha van, és tök más, akkor ronthatsz is a helyzeten a nem megfelelő tornáztatással, nem véletlen, hogy a kutya fizioterápiát nem három hónapos akciós online tanfolyamon oktatják, hanem két éves drága képzésen.
2014. dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tekergetni kell, hanem adni neki megfelelő ételt és besegíteni egy jó minőségű zöldkagylós termékkel.

Soha senki biztosra nem mondhatja, hogy jó-e a csípő, vagy kevésbé jó-e. Egyedül a röntgen , ami biztos.

2014. dec. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!