Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs csípés lehet az oka...

Kullancs csípés lehet az oka hírtelen kutyahalálnak?

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt egy nagy kullancsot szedtünk ki a kiskutyámból, délután futás közben hírtelen összeesett és meghalt.

Nagyon tanácstalan vagyok, nem tudom felfogni ésszel, hogy egy egészséges életvidám több mint fél éves kedves aranyos szeretetre méltó kutya hogy halhatott meg ilyen hírtelen.. :'(



2014. okt. 15. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, a kullancs legtöbbször babéziát és Lyme-kórt terjeszt. A Lyme-kór lefolyásával nem vagyok pontosan tisztában, de az sem ilyen gyorsan öl. A babézia pedig napokig elhúzódik, étvágytalanság, kedvtelenség, barnás vizelet. Tehát nem lett volna már kedve futkározni, ha babézia lett volna. Lehet, hogy valamilyen rendellenessége volt szegénynek, biztosat csak boncolás útján lehet kideríteni. Sajnos ha szaporítótól vettétek, akkor a rendellenesség esélye fokozott. Mindenesetre részvétem:(
2014. okt. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szívproblémának hangzik inkább, attól szoktak egyszercsak összeesni és meghalni. Sajnálom :( Gondolom már mindegy, de ilyenkor tényleg érdemes lehet boncolást kérni, pláne ha tenyésztőtől volt, akkor akár ő is kifizetheti, amennyiben érdekli, hogy valami öröklött dolog volt-e az oka.
2014. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!