Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sorrendbe tennétek ezeket a...

Sorrendbe tennétek ezeket a fajtákat dominanciára valóv hajlam szerint?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a domináns viselkedés sokkal inkább egyed, mint fajtafüggő. Ezért a kérdésben is csak általánosságban, lesarkítva gondolom, iránymutatásként. Azt is tudom (ha jól tudom) hogy ezekre nem annyira jellemző, de nem tudom biztosan. Inkább hagyatkozom hozzáértőkre és tapasztalatokra, mint netes cikkekre.

és könnyű őket alapengedelmességi feladatokra tanítani? (nem nj vagy border munkamorált várok persze)

családi ház udvarán tartva, mennyi sétát igényelnek naponta?


-berni pásztor

-leonbergi

-újfullandi

-landseer


nagyon szeretem ezeket a barátságos mackókat, mindenképp közülük választanék.



2014. dec. 29. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem kifejezetten domináns, én nem nagyon tudnék sorrendet felállítani.

Alapengedelmességre tanítani minden kutyát könnyű; ha van is nehézség, az nem rajta múlik, hanem a gazdán :) Az ilyen fajták annyira nem szokták élvezni, ha sokat dolgoztatják őket, meg elég lassúak, de ettől eltekintve tökéletesen taníthatóak.

A séta szerintem minimum napi 40-60 perc, annyi kell, hogy ne unja magát halálra, pláne, ha nincs együtt a családdal, hanem ki van csapva a kertbe. Akkor inkább reggel-este ugyanennyit mondanék.

2014. dec. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ :)

igen, kb ennyi sétára tippeltem én is. Nem csak kerti dísz lenne a kutya, inkább a méretr, és a szőre miatt lenne kertben, ettől függetlenül tanítva lenne, játszanék vele, és naponta (akár többször) sétálnék is vele.

Ha jól sejtem, és jól olvastam, ezek akár első kutyának is jók, igaz?

Nálam nem első lenne, hanem második egy makacs terrier után akivel elboldogultam, de mondjuk egy roti-, vagy kaukázusi habitus nagy falat lenne :)

2014. dec. 29. 19:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Éles váltás a terrier után :)

Ezek gyakorlatilag bárkinek jók, aki nem álmodik sportkarrierről a kutyával. Nyilván őket is el lehet rontani, de azért nem jellemző, vagy ha igen, akkor se lesznek veszélyesek, nagyon nem olyan típusúak.

2014. dec. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ :)

igen, ég és föld kicsit :)

de a szívemhez mindig is ezek a kedves mackók álltak közelebb, a terriert viszont lakásban is tudtam tartani, nem hagyott maga után sok-sok-sok kiló szőrt :) és nem is volt annyira olyan, mint elefánt a porcelánboltban :)

az más kérdés, hogy kutyát akartam, túl nagy és túl "szőrös" nem lehetett, ás a menhelyen ebbe a szempárba szerettem bele :D

2014. dec. 29. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!