Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki próbálta már Cesar...

Valaki próbálta már Cesar Millan teknikáit?

Figyelt kérdés
Láttam ezt a csodálatos kutyadoki musort, ahol folyton hangoztatják hogy te ne probald ki ezeket hanem menj el szakemberhez.Ez tényleg ennyire kockázatos lenne vagy csak azér van hogy legyen mibol éljen?Mert ugyebár ha problemas a kutyad es meg tudod nevelni akkor nincs mibol eljenek az ilyen kutyapszihologusok/kiképzok

2014. dec. 29. 19:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%
teknika? lol
2014. dec. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden technika(!) használható minden kutyán, ezért nem lehet csak úgy próbálgatni mindenféle módszert, mindenféle kutyán.
2014. dec. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják, hogy ne próbáld ki, mert ha kipróbálod és megharap a kutya, akkor a műsor készítői ezért nem vállalnak felelősséget, nem perelheted be őket egy valag pénzre, hogy hát de te csak láttad a tévében és kipróbáltad és azért tört szilánkosra mindkét karod.


Egyébként ezért tényleg ne próbáld ki az olyanokat, amik veszélyesek lehetnek, illetve ha valami ártalmatlant kipróbálsz, de nem működik, akkor is tartsd fenn a lehetőségét, hogy nem a technika a rossz, hanem a kivitelezés, vagy maga az alapprobléma nem az, aminek gondoltad.

2014. dec. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Nem akarok kipróbálni semmit, csak érdekel a dolog :D
2014. dec. 29. 19:28
 5/32 anonim ***** válasza:
50%
Milyen technika? Ez egy showman, CM a szórakoztatóiparban dolgozik, nem varázsló, de még csak nem is igazi szakember!
2014. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Ha showman akkor hogy rehabilitál kutyákat... ?
2014. dec. 29. 20:56
 7/32 anonim ***** válasza:
39%
Ebből a sorozatból nem fogsz tudni kutyát kezelni,már csak azért sem,mert ezek már rehabra szoruló kutyák,amik már mindenféle emberre is veszélyes viselkedési zavarokkal rendelkeznek,aminek a kezelése túlmutat az egyszerűbb kutya alap képzésen,plusz az egész show,nem pedig oktató film.Érdekes,de nem követendő.
2014. dec. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
29%
Meg lehet vitatkozni,de a film alapján egyáltalán nem rehabilitálja a kutyákat.Megtöri,alárendelt helyzetbe kėnyszeríti,de az alap probléma nagyon sokszor nem változik.
2014. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én egy csomót tanultam tőle :) Persze, amerikaiasan adja elő, és biztos vannak kivágott részek, de attól még tényleg működnek a módszerei, az alapelvekről nem is beszélve. Aki vadul szidja, az véleményem szerint vagy irigy, vagy nem érti :)
2014. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
39%

KI NE PRÓBÁLD? HA JÓT AKARSZ!!!Igen, én néhányat próbáltam és SOHA TÖBBET. Hülye voltam, elismerem. A pórázkorrekciónak hála olyan szokásokat felvett a kutyám, amiről nem győzöm lenevelni. Én hülye, ha lehetne, visszacsinálnám. Persze én is néztem a műsort még régebben fiatalabb fejjel és rácsodálkoztam, hogy milyen ügyes a fickó, aztán ahogy jobban beleástam magam a kutyanevelésbe már egyre kevésbé volt lenyűgöző, most már egyenesen taszít...


Szóval ne próbáld ki. Az a baj a fickóval, hogy teljesen a dominanciaelmélet megszállottja, mindenben azt látja, hogy a kutya a vezetői pozícióba akar kerülni. Ha eléd akar szaladni a kutya, akkor biztos azért mert dominálni akar még véletlenül sem azért, mert baromi izgatott. A félős kutyát belekényszeríti olyan helyzetekbe, ahol kva stresszes lesz a kutya, persze ha megmoccan azonnal ledominálja, de előtte még talán direkt provokálja is. Aztán meg csoda, ha nem lesz belőle egy időzített bomba.

A módszerei erőszakosak, nem hiába a figyelmeztetés, hogy kérem ne próbálja ki otthon.


Pfúú, amióta alaposan beleástam magam a kutyanevelésbe nagyon nem bírom.

Azért lett olyan felkapott a fickó mert pár hírességnek elkezdett foglalkozni a kutyáival, beajánlották ennek annak és kapott egy tévéműsort, ami olyan ügyesen van összerakva, hogy tényleg elsőre hihetőnek és csodálatosnak tűnik. És azért volt ekkora kereslet a csodálatos kutyadokira, mert sok barom gazda inkább zsíros pénzeket kifizet egy (látszólag) instant megnevéléséért, ahelyett, hogy kicsit körbeszimatolna és értelmesen nekiállna foglalkozni a kutyájával, a kutyához illő módon.


Én mára teljesen a pozitív megerősítéses nevelés híve lettem. Nyilván nem ajnározom egész nap a kutyámat meg keményen rászólok, ha rosszat csinál, de rengeteget dicsérem. Inkább rávezetem a helyes viselkedésre együttműködéssel és nem rákényszerítem az akaratomat zsarnoki módon.


Ha már mindenképp tévéműsorokban látott techinkákat akarsz kipróbálni, akkor már inkább a dominaszerkós, nyávogós Victoria Stilwell módszereit próbáld ki. Azok max. nem jönnek mind be (bár nagyon jó dolgokat mutat be), de nem veszélyesek, bárki ellesheti és alkalmazhatja és nem rombolják le a bizalmi viszonyt közted és a kutyád közt, sőt :) Hogy a mexikói úr mellett is szóljon valami, arra nagyon helyesen rávilágított, hogy tutujgatás helyett sokkal inkább kielégítő mennyiségű testmozgásra van szüksége a kutyáinknak és nyugalmat kell sugároznunk feléjük minden helyzetben.

2014. dec. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!