Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális egy jól nevelt...

Ez normális egy jól nevelt kutyától? Cesar Millan videó

Figyelt kérdés

Még nincs kutyusom, de szeretnék majd, úgyhogy sok videót nézek és tájékozódok a neten, hogy majd felkészült legyek. Ebben a Cesar Millan videóban az ételféltésről van szó, de 14:24-nél, mikor a fejét a kutyája táljához rakja, a kutya rámorog. Ez normális dolog? Eltűrhető?


http://www.youtube.com/watch?v=MTxSrfWYjW0


2014. okt. 18. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
NEM. Egy jólnevelt kutya semmilyen körülmények között nem morog a gazdájára. Én ha akarnám kajálás közben akár a kutyám szájából vehetném ki a kaját, maximum bociszemeket kapok h most miért csinálom ezt :D sose morogna rám.
2014. okt. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Termeszetesen nem elturheto, C.M. a videoban azonnal korrigalja is a kutyat.
2014. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Aha, azt láttam, hogy korrigálja, de most ez hogy működik? A kutya egész életében korrigálni kell? Mert akkor ez azt jelenti, hogy sosem tanulja meg, mert mindig korrigálni kell. Bocs, ha hülyeséget kérdezek, nem értek a témához, csak amiket olvastam vagy néztem az alapján gondolom.
2014. okt. 18. 22:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem CM-nek szól, hanem annak a kutyának, amelyik a második morgásnál feltűnik a másik oldalán. Végtére is hatan zabálnak a nyakán, valahogy el kell magyaráznia mindenkinek, hogy ne tolja oda a képét.
2014. okt. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam:) Kösz, akumi, így már érthetőbb a morgás. Akkor ez elfogadhatatlan, ha a gazdának szól, ugye?
2014. okt. 18. 22:51
 6/12 anonim ***** válasza:

inkább most kérdezősködj mint akkor mikor már késő :)

Valszeg még nevelés alatt áll a kutya, nem kell egész életében fegyelmezni.Tegyük fel, ha az emberhez kölyökként kerül a kutya és persze rendesen ért is hozzá nem nagy dolog rendesen nevelni. De lehet hogy úgy kerül hozzá hogy nem túl jó az előélete és védi a ételét, ezért ez eltart egy ideig hogy a kutya megtanulja hogy nem kell védeni azt és ehhez erős kezekre és fegyelemre,bizalomra van szükség (utobbit megvert éheztetett kutyáknál lehet eltart egy darabig).

2014. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csinálhatja simán idegből a kutya, mert frusztrálja, ha a kajájába nyúkálnak, de ettől még ez nem feltétlenül agresszió. Az ideiglenesem például rendszeresen ugat idegből, így engedi ki a feszültséget, ha látja, hogy elindulok megcsinálni a kajájukat, ha odaengedem enni, de akkor is, ha kiengedem a kertbe. Ha beletúrnak a kutya kajájába, az járhat ilyen idegállapottal.

Persze az esetek 99%-ában nem erről van szó, hanem tényleg paraszt a kutya. De nehéz téma ez, végtére is tök ellentmondásos odaadni a kutyának a kaját, aztán meggondolni magad és mégis elvenni, teljesen jogos, ha ő ezért "beszól". A nyugodt evéshez mindenkinek joga van.

Az ideiglenesemmel amúgy pont most foglalkozunk ezzel, de nem úgy közelítettem meg a témát, hogy "úúúristen micsoda pofátlanság, na most véged van", hanem egyszerűen hozzászoktattam ahhoz, hogy ott állok a táljánál meg tologatom, rálépek a felére, miközben eszik, de nem akarom elvenni tőle, nem jelentek fenyegetést a túlélésére nézve (hiszen ugye a kaja az élet). Úgyhogy amiért először odakapott, azért most már csak picit felmordul, mert idegesíti a helyzet, de nem akar megrendszabályozni, meg nem hiszi azt, hogy majd ő itt engem elijeszthet, csak kommunikál (amit amúgy akkor is csinál, ha valaki kitúrja a helyéről, akár én, akár másik kutya, de közben odébb megy, szóval tényleg csak anyázik, nem rendezkedik). Oké, olyan rém komolyan nem is foglalkozom ezzel, mert nincs olyan mély kapcsolatunk, és nem is akarom, hogy legyen, ami megrendíthetetlen bizalmon meg tiszteleten alapszik, hiszen csak ideiglenes, vendég itt, és ezt jobb, ha mindketten tudjuk. De ha maradna, akkor is így állnék neki és ezt vinném még tovább, jobb ezt úgy elintézni, hogy nem csinálunk belőle birtoklási harcot, hanem a bizalomra alapozzuk.

2014. okt. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

nem szabad megtürni hogy morogjon, odakapjon. tál elé ültetetd beleteszed a kajtá és végig rád kell hogy nézzen a kutya. ha a tálat nézi nem ehet belöle.



ha rádnéz akkor TIÉD parancsszo


bármikor elveheted töle akaját belenyulhatsz


se rád nem moroghat se vicsoroghat

2014. okt. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Morgásból ezer féle van.

Jól meg lehet ismerni, mi jelent fenyegetést, mi nem.


Egy dolog biztos, egy kutya felfokozott érzelmi állapotban ad ki hangot. (morgás ugatás, nyüszítés, stb)


De ennyi. Ez az érzelmi állapot lehet agresszió, terület birtoklás, feszültség, izgatottság, öröm, ezt lehet hallani. (legalábbis egy idő után).


Én elég sok CM videót megnéztem, eléggé ismerem Daddy jólneveltségét és képességeit, és el lehet róla mondani, hogy a közel tökéletes kutya. Ez a morgás lehet az evés izgatottságától, a nagy tolongástól, ott volt a stáb is...


Meg azt is tudom róla, hogy szereti az érzelmeit morgással kifejezni, akár annyit is, hogy "most miért kell provokálnod, nem látod, hogy nyugodtan ennék".

De ezt egy apró korrigálással helyre lehet tenni, nem kell komolyan venni.


És egyébként igen, ez nem úgy működik, hogy 2 év alatt megtanítasz mindent a kutyának, aztán élete végéig sose szólsz rá semmiért.

A falkavezéri szerep egy életre szól.

Nyilván később könnyebb, de ilyenek bármikor adódhatnak.


Arról, hogy Daddy mennyire morgással fejezi ki az érzelmeit, és a hangulatát azt 23:35-től láthatod:


https://www.youtube.com/watch?v=RpJs0LTrSVo

2014. okt. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"nem kell komolyan venni. "


Illetve kell, csak nem ennyinek egyáltalán nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani.

Ez nem olyan, mint a matek, hogy 1+1=2

Ha morog, akkor egyből egy neveletlen, ha meg nem akkor nem.

ez nem így működik.


A motivációját, a hangulatát, a testbeszédét kell figyelni, hogy milyen érzelmek váltják ki a morgást.


Morgással együtt se biztos, hogy védelmezi a kajáját, (mint ahogy ez tökéletesen látszik is) meg morgás nélkül is lehet nagyon is szélsőségesen birtokló.


Mint ahogy az általad linkelt videóban is láthatod a lhasa apso-nál, 7:00-tól

2014. okt. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!