Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MI BAJA LEHET A KUTYUSOMNAK?...

MI BAJA LEHET A KUTYUSOMNAK? :::légyszi irjatok véleményeket mert csak holnap tudom dokihoz vinni?

Figyelt kérdés
ezekben a nagy hidegekben bentalszik a kutyusom.egy bigel-röl van szo.reggelre mire felkeltem össze-vissza hányta magát.volt egy normál egy sárgás és egy fehéres habos cucc.mi lehet ez?elronthatta volna a pociját?tegnap csak kutyatápot kapott de megfigyeltem hogy eszi a havat.vagy összeehetett valamit az udvaron.lövésem sincs mi lehet ez.köszi
2010. febr. 4. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Kutyát nem kell lakásban tartani, nem jó az neki. Nyugi, a természet megoldja, semmi bajuk nem lesz kint sem még ha -20 fok van sem.
2010. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
semmi extra, ne aggódj.. néha előfordul, a sárgás fehéres cucc nálunk is, különösebb baj nélkül. mennyi idős kutyuska? nagyon jól teszed, hogy beengeded a melegre éjszakára, ettől nem hiszem, hogy rosszul lenne. a kedve milyen a kutyusnak?
2010. febr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Normális körülmények között is sokszor előfordul, hogy a kutya elvonul egy csendes sarokba, és kihányja az imént elfogyasztott ételt, különösen, ha nagyon mohón habzsolta be azt. Az is gyakori, hogy a kihányt ételt újra megeszi. Ha úgy látjuk, hogy a kutya közérzete különben jó, és nem mozog, viselkedik rendellenesen, akkor nem valószínű, hogy beteg. Élete folyamán a kutya sok ösztönös cselekvést végez, amelyet vad őseitől örökölt. Hasonló a helyzet a kutyák alkalomszerű, esetenkénti hányásával is, amely tulajdonképpen valamiféle ősidőkből fennmaradt viselkedés. A természetben a vadkutyák együttesen rontanak rá a zsákmányra, és ha leterítették valamennyien, azon szorgoskodnak, hogy a zsákmányból minél nagyobb darabot kaparítsanak meg. Ezután egy nyugodt, csendes helyen a gyomorban tartalékolt étel a napvilágra kerül, az így kihányt ételt zavartalanul, és kényelmesen elfogyaszthatták. Megállapíthatjuk tehát, hogy a kutya szándékosan, akaratlagosan is képes hányni.

Sok kutyabetegség kezdetét is hányás jelzi, így pl. a legtöbb mérgezést, az urémiát, a bélcsavarodást, ezeket nem szabad összekeverni a természetes hányással. A sűrűn ismétlődő hányási tünetekhez ilyenkor azonban járulékosan csatlakoznak a felsorolt betegség egyéb jellemző tünetei is. Ha a kutya naponta többször hány, akkor feltétlenül vizsgáltassuk meg állatorvossal. Ez ugyanis már betegségre utal, különösen akkor, amikor a hányás mellett más tünetek is jelentkeznek, fáradtság, étvágytalanság, láz, hasmenés. A hányást nyugtalanság előzheti meg, majd a kutya egész testével, hasának, és rekeszizmainak erőteljes összehúzódásával pumpáló mozdulatokat végez. Merev végtagokkal áll, fejét előre, a föld felé tartja, s öklendező, rángó mozdulatok, és feszített hasmozgás közepette, erősen tátott szájjal üríti ki a gyomra tartalmát. A kihányt anyagok alapján bizonyos mértékben következtetni lehet a hányást előidéző okokra. A normális gyomortartalom az utoljára elfogyasztott ételekből, esetleg fűből, vagy lenyelt szőrszálakból áll. A többszöri, vagy egymás utáni hányásnál a hányadék kizárólag gyomornedvet tartalmaz, amit a hozzá keveredett epeváladék sárgára fest. Mérgezés gyanújakor a hányadék a diagnózis legfontosabb alapja lehet. Amennyiben ennek összetétele nem elegendő a baj pontos megállapítására, akkor a méreg már feloldódott a gyomorsavban. Ilyenkor laboratóriumi, kémiai elemzés adhat felvilágosítást a mérgezés természetéről.

Sötétvörös vért hányhat a kutya, ha vérző sebet nyalt, vagy ha ételében véres, nyers hús is volt. Nagyon ritkán fordul elő az emésztőcsatorna megbetegedésére utaló hányás. Világos, piros vér a hányadékban többek között az emésztőrendszer felső szakaszának, torok, szájüreg, nyelőcső friss sérüléseiből eredhet, amit csontszilánk, vagy az ételbe került bármilyen hegyes, idegen tárgy idézhet elő.

.

Vannak kutyák, amelyek hányingert kapnak, és hánynak is, valahányszor gépkocsiban utaztatjuk őket. A hányás első jele rendszerint a fokozott nyálzás. A legtöbb kutya magától kigyógyul az autósbetegségből, különösen, ha fokozatosan, és türelmesen hozzászoktatjuk a kocsikázáshoz.

2010. febr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
lehet torokgyuszija is, nem köhög?
2010. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem jár lázzal étvágytalansággal levertséggel, akkor nem lehet nagy baj vele:)
2010. febr. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A hóevéstől lehet ilyen.
2010. febr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok gyors válszokat.csak éjjel van bent a kutyus akkor is csak a matracon kint a verandán alszik de csak ezekben a nagy hidegekben.reggeltöl még nemevett semmit csak egykis teát meg kiflit probáltam neki adni.csak fexik olyan nyugodt.remélem nemevett semmit össze az udvaron de tegnap észrevettem hogy eröszerettetel eszi a havat meg rágcsálja a jeget.pedig mindig cserélgetem neki a vizet.elöbb kitoltam öt az udvarra de jön megy talán jobban van csak nemakar enni...köszi rendessek vagytok
2010. febr. 4. 13:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mandula gyulladása van.
2010. febr. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
másnap rögtön vittem a kutyust dokihoz hát szegénykém sok havat evett.kutyaszokás-de ha ilyet észleltek ezonnal vigyétek dokihoz.infuziót akartak neki adni de nagynehezen injekciostüvel itattam.még most is hordom injrkciokra 5napig és még most is hordom öt de hála istennek jobban van.már magátol eszik.szegénykém mindennep kapott 4injekciot de most mar jolvan ...
2010. febr. 8. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!