Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segíthetnék a kiskutyám...

Hogyan segíthetnék a kiskutyámnak, hogy ne zavarja ennyire mindenféle hang?

Figyelt kérdés
Egy majd négy éves cotton de tulear kistestű kutyusom van, akinek megváltozott már egy jó ideje a viselkedése. Azon hogy ha kutyát hall ugatni, ugat ő is, nem csodálkozom, bár nem így neveltük, de ma már hiába szólunk rá. De ez hagyján, mindenféle számára ismeretlen hangnak ugat, ez lehet akár a háztartásban előforduló apró zaj (pl. asztalon arrébb tolok egy tányért, kattan a vasaló), vagy köszörülöm a torkom, vagy szipognék véletlenül.. De ha emberi hangok felhallatszanak a lakásba, azon is el van szállva. Van egy kisbabánk, ha lerakom aludni, akkor tudnék egy jót szellőztetni a másik helyiségekben, de lassan nem merek ablakot nyitni, mert tuti behallatszik valami zaj kintről (kukás autó, vagy valaki csak seper, idegen mobil megcsörren, bármi) és tévézni sem lehet, mert nincs egy olyan film, vagy híradó, amiben ne ugatna kutya, ne csipogna madár, vagy ne lennének "különleges" hangok. Szeretjük nagyon és nem értjük miért változott így meg. Most éppen a szomszéd ejtett le, talán egy varrótűt, és ugatott... őrület, néha nem is halljuk hogy mi lehet az oka.. Van tippetek nekem, hogy mit csináljuk? Menjünk vele orvoshoz? Félek, hogy kiröhög. Köszönöm előre is!

2014. dec. 30. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne orvoshoz, hanem problémás kutyákkal foglalkozó kiképzőhöz vagy kutyasuliba vigyétek. Ez viselkedési zavar, nem betegség. Stresszes a kutya, túlreagál mindent, és rátok sem hallgat, nem lesz ez így jó.
2014. dec. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Próbálok a környékünkön találni valakit, aki foglalkozik ilyesmivel. Azt ki is hagytam, hogy más emberekre is így reagál, ha nem látja őket, tehát ha csak sima halk beszéd behallatszik kintről a lakásba, akkor is ugat. Nem kell, hogy veszélyesnek tűnjön valami, legalább is számunkra, de ő meg olyan, mintha nem érezné magát biztonságban, és nem értjük, hisz ott vagyunk mellette. Vagy ennyire félti a területét? Nem tudom, el vagyunk keseredve, éles hangja van, mikor a semmiből felugat, van, hogy rettentően megijedek, ha épp elfoglalom magam valamivel.
2014. dec. 30. 12:55
 3/12 A kérdező kommentje:
És nem volt ilyen! Ennyire nem, néha előfordult ilyesmi, de egyáltalán nem ilyen mértékben. Lehet egyáltalán egy ennyi idős kutyát még formálni, hogy felhagyjon a rossz szokásaival?
2014. dec. 30. 12:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Barmennyi idos kutyat lehet nevelni, csak forduljatok szakemberhez (ne az orvoshoz). Egyebkent milyen a viszonyotok? Hallgat ratok pl az utcan? El lehet engedni porazrol akar mas kutyak kozott is?
2014. dec. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A gyerek mennyi idős? Az ugatás a születése előtt is volt már?
2014. dec. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez érdekes. Eddig megbíztam benne, de nemrég meglepett. Vittem le pisilni, olyankor nem kötöttem pórázra, csak azért mert leszaladunk, és egyik ilyen alkalommal elszaladt, hiába szóltam rá. Azóta csak pórázzal viszem még pisilni is. (azt hozzá teszem, hogy két évig családi házban laktunk, előtte panelos volt a kutya, és most újra társasházba költöztünk, és ez utána történt). Vannak parancsszavaink és még reagál rájuk, de az ugatással kapcsolatban hiába szólok rá, nem érdekli, olyan, mintha "szemtelenkedne" is, hogy csak azért is. :) Aztán ha már olyan a helyzet és erősebben rászólok, akkor leáll. A baba születése előtt is megvolt már ez. A baba hangját megszokta, rá nem ugat, de idegen gyerek nyafog, akkor kiabál. Az általunk keltett zajokra is akkor reagál így, ha nem látja, hogy tőlünk származik.
2014. dec. 30. 16:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Magyarul a kutyad egyaltalan nem behivhato? Eleg egyertelmu helyzetnek tunik akkor. A kutya nem latja bennetek az eroskezo vezetot, nem hiszi el, hogy meg tudnatok vedeni a falkat. Igy atveszi ezt a poziciot, de ettol frusztralt es mindent ellensegnek gondol. Feladat: vegyetek at a falkavezeri poziciot. A neten is sok anyag van a temaban, de amit erosen ajanlok elolvasni, az Cesar Millan es Jan Fennel konyvei.
2014. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Es mellette pkersze a kutyasuli meg mindig erosen ajanlott.
2014. dec. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Most latom, hogy ha erosebben raszoltok, arra reagal. Akkor hagyjatok a felesleges koroket es rogton az elso raszolas legyen hatarozott. Ne konyorogjetek orakig, hanem rogton egy eroteljes "nem szabad!".
2014. dec. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Pedig elég érdekesen hangzik, amit mondasz, és annak ellenére, hogy ismerem Ceasar M. műsorát, erre nem gondoltam, pedig ott sok ilyet láttam. Lehet nem a legjobb megoldás, ahogy írtam, több parancsszóra reagál, ez a heppje viszont nem oldódik meg könnyen, itt már nem mindig hagyja abba, néha az erős és egyértelmű fegyelmezésre halkul.. de attól még ugat, vagy morog tovább, ha meg rásózunk a fenekére egy kicsit, és úgy szólunk rá, arra tényleg abba hagyja. Az itt a baj, hogy sokszor padhelyzet van, hiszen épp azt akarom, hogy ne ugassa fel a babát (bár ő szerencsére jól alszik, csak kell neki egy negyed óra, mire nem ébred már fel az ugatásra, vagy más zajra), ezért ugye én sem ordítozhatok a kutyával, hogy legyen csendben. :)
2014. dec. 30. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!