Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy ostobaság, vagy lehet...

Nagy ostobaság, vagy lehet vele próbálkozni?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz az idő, ezért nem tudok menni a kutyámmal sétálni (kertes házban élünk). A szobámban gyakoroltuk az eddig tanult dolgokat, de az ugye nem olyan ingerekben gazdag hely, csend van, a kutyát nem zavarja semmi. Ostobaság volna ilyenkor bekapcsolni a számítógépből valami zenét vagy hangokat, amik elvonhatják a kutya figyelmét, és azt erősíteni benne, hogy ennek ellenére rám figyeljen? Tehát zene vagy más hangok mellett gyakorolni vele? (ülés, állás, fekvés, maradás, behívás, meg ilyenek)

2014. dec. 2. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Hülyeség.

Azzal legfeljebb azt tesztelheted, mennyire "muzikális" a kutyád, a kutya biztos nem örül neki.

Elég sok kutya meglepő módon reagál a zenére, különösen, ha az magas hangon szól (trombita, hegedű), a kutya "énekelni" kezd - az okokra nincs hiteles magyarázat, de a kutatók szerint nem az örömtől fakad dalra a kutyus, neki inkább szenvedés a zenehallgatás.

A másik dolog meg az, hogy nincs olyan rossz idő, amikor a kutya nem megy szívesen sétálni, ha a gazdi hajlandó.

Ónos esőben ne vidd sétálni, a "sima" eső nem lehet akadály.

2014. dec. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hülyeség ha nem figyel szigorúan szólítsd a nevén
2014. dec. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, gumicsizma, esőkabát, és gyerünk. Mennék, de most gyógyultam fel betegségből, szülő nem enged el.
2014. dec. 2. 19:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha mást játszanátok? Pl. keresés? Én szoktam olyat, hogy lefektetem az előszobában, úgy, hogy ne lásson be a szobába, a szobában pedig eldugom a labdáját. Aztán a "menj, keresd"-re feloldom a fekvésből és megkeresi. Kicsit hagyom nála, kérek pár feladatot, aztán keresünk megint. Ez elég hamar elfárasztja. Persze, nem úgy, mint egy igazi szaladgálós, játszós, tanulós séta, de sokkal jobban, mintha csak simán a tanult feladatokat csinálnánk.
2014. dec. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szoktam vele keresni is, igen, az jól elfárasztja. Bár nem ilyen módszerrel, de majd ezt is kipróbálom. Köszönöm!
2014. dec. 3. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!