Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Mit jelent az, hogy...

S. O. S. Mit jelent az, hogy szedálják a kutyát, és létezik gyenge szedálás?

Figyelt kérdés
Ez az elsõ szilveszterem a kutyámmal (örökbefogadott) ès rettenetesen fèl a petárdázástól. Az egyik ismerõsöm ajánlotta ezt a szedálást, de nem igazán vagyok tisztában azzal, hogy mit jelent ez. Nem akarom teljesen "kiütni" (ha lehet így fogalmazni) csak annyira, hogy ne legyenek neki ezek a reszketèssel ès lihegèssel egybekötött pánikroham szerûsègei.

2014. dec. 30. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Állatorvossal beszéld meg, mit jelent ez pontosan, és hogy milyen nyugtatót ajánl a te kutyádnak!
2014. dec. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2014. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Menj egy patikába és vegyél neki valami stresszoldót. Ilyen például a Zylkéne kapszula. Sedalint felejtsd el, az nem nyugtatja a kutyát. Lélekben mindent átél, épp csak menekülni nem tud tőle.
2014. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, és ha be is adod, az még nem jelenti majd azt, hogy nem kell zárt helyen tartani.


[link]

2014. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Halkan jegyzem meg, hogy a probléma attól még megmarad, ez csak tüneti kezelés. Jó, nyilván a szilveszter egy szélsőséges eset, és 2 nap alatt egy kutyával se lehet csodát tenni, ilyenkor egyre többen használják ezt a módszert. Egyébként a szedálás nyugtatást jelent, nyilván vannak fokozatai.


De én személy szerint tartom magam ahhoz, hogy a te hozzáállásod, foglalkozásod, ráhatásod, nagyobb befolyásoló tényező bármilyen kemikáliánál. És a probléma gyökerével foglalkozol, ha kiirtani nem is tudod, de mérsékelni mindenképpen.


Esetleg ha valaki (akár a doki) tud ajánlani valakit, aki alap szinten ért a kutyák pszichéjéhez, (tehát nem kiképző) érdemes tanácsot kérni tőle.

Nem mondom, hogy olcsóbb mint a gyógyszer, de jobb a hatása.

2014. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2014. dec. 30. 19:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ilyet kaptam az egyik ideiglenesem mellé: [link]


Tapasztalatról sajnos nem tudok beszámolni, de ha még meg tudod venni valahol, szerintem megér egy próbát.

2014. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Calmexet már használtam, jó szer, nekünk nagyon sokat segít.
2014. dec. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!