Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepszia lehetett?

Epilepszia lehetett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egész nap nem voltam itthon, így most beengedtem a kutyát, hogy kicsit gyakorolunk valamit. Épp feküdt az ágyon, és egyszer csak ledőlt az oldalára, és elkezdett sírni. Eléggé megijedtem, próbáltam kicsit magamat is megnyugtatni, meg hozzá is nyugodtan beszélni, így kb 5 másodperc múlva nem sírt, csak elég mereven feküdt. (ha jól emlékszem innkább ahátsólábai voltak merevek) Kicsit megmaszíroztam, akkor láttam, hogy ellazult, már kelne fel. Inkább még lenntartottam, aztán felkelt, megrázta magát, és kiengedtem.(kinti kutya) 3 éves lesz, 1,5 éve van nálam, sosem láttam hasonlót ezelőtt, és ez is kb 5-10 mp volt. Újabban elég hülyén fekszik, a hátsólábait kiteszi oldalra, azért volt az ágyon, úgy jpobban látom, hogy állnak a lábai, ezt akartam kijavítani, hogy ne így feküdjön. Az is lehet, rosszul ugrott az ágyra, vagy csak a lábait tartotta a szokásosnál is hülyébben, és az fájt neki, nem tudom. Most eléggé megijedtem, hogy ez lehet epilepszia? Holnap mindenképp elviszem állatorvoshoz, és kikérem a véleményét. Ha azt mondja akkor valami vizsgálatot is elvégzünk, hogy ez mitől van. Nem sántít, nem viselkedik semmiben máshogy. Ez mitől lehetett?



2014. dec. 30. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Epilepsziás rohamnál jellemző a zavartság, zihálás, nyálfolyás, akaratlan ürítés, rángatózás. Roham után izomfájdalom a görcsök miatt. Minél enyhébb a roham, annál kevesebb a tünet, de a merev tekintet, zavartság sűrűn előfordul. Mintha kiakadna az agya egy pillanatra.

Nem lehet, hogy csak "becsípődött" neki vmi a lábában?

2014. dec. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia, nekem jack russelem van. Ő epilepsziás. A roham egyik pillanatról a másikra jön elő. Kb 5 percig tart, iszonyatos visító hangot ad ki és rázkódik :( a lábai megvannak merevedve.. kap rá gyógyszert de nem nagyon hat. Amit te írsz, hát lehet arra gyanakodni, hogy epilepsziás lesz. De ha sírt, gondolom vonyított, és nem rázkódott, akkor nem hiszem, hogy az volt.

De érdemes orvoshoz elvinni

2015. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!