Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya fajtát válasszam?

Rionen kérdése:

Melyik kutya fajtát válasszam?

Figyelt kérdés

Kis testű, 30 kg alatti kutyit szeretnék. Emeletes családi házban lakom és ez sok és magas lépcsőfokot jelent.

Párom faj kutyit szeretne.

Az előző kutyink egy pitbull volt, de szegény gerincsérvet kapott és lebénult deréktól lefelé egyéb szövődményekkel.

Így valami bulldog alfajt keresünk ami nem túlzottan hajlamos a mozgásszervi bajokra.

Igazából tanács kéne, hozzáértőtől vagy állatorvostól.



2014. dec. 31. 09:48
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Pitbullunk volt... És amikor beteg lett borzasztó volt. A bénulástól egy hónap alatt csonttá fogyott a feneke.

30kg-ról lement 24-re. Pedig szegényemnek olyan jó segge volt..

Nem akarok pitbullt. Valami könnyedebb, kicsit könnyebben kivitelezhető (sétálás, szomszéd kutyák, utcán kutyasétáltatók) szeretnék...

2014. dec. 31. 11:07
 12/18 anonim ***** válasza:
49%

Ezt, hogy érted?


Valami könnyedebb, kicsit könnyebben kivitelezhető (sétálás, szomszéd kutyák, utcán kutyasétáltatók) szeretnék...

2014. dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Hát jobban meg kell nevelni. Nekem is pitbullom van, és semmi gondom a sétákkal. Persze ő le is van mozgatva rendesen, mert tudom, hogy aktív kutya, nem kanapén fekvés után várom el tőle, hogy szépen sétáljon pórázon.
2014. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Ezért vagyok én is gondban.

Ha rajtam múlna menehlyes lenne, azt lesz ami lesz, vagy egy dalmata (nekem volt már, buta volt a drága mint egy szőke nő a viccekből, imádtam). De a párom ha rajta múlna cane corsot, vagy bordói dogot szeretne. De ezek hatalmasak és a nyáladzással nem tudok mit kezdeni...

2014. dec. 31. 11:13
 15/18 sippara ***** válasza:
Ennyi leírás alapján leginkább plüss kutyát tudnék ajánlani, annak tutira elég az a foglalkozás, ami a beígért első fellángolásos kb semmi után marad a hétköznapokra.
2014. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Plüss kutyim már van. Kösz.

A nyugis kutyi azért kéne mert párom 24/48 ban dolgozik én 8-17ig, így minden harmadik nap napközben egyedül van a kutyi. De hát a táphoz dolgozni kell.

Ha aktív szétszedi a házat unalmában amíg megnő. Szép heverőt, falburkolatot, vázát, szőnyeget, hűtőt vesztettem el az előző csatában. Mert oké, hogy nevelés meg minden, de két pici ördög unatkozott napi 9 órát itthon.

Amúgy gondoskodók vagyunk.

Minden napi séta, meg kerti elfoglaltság. De most, hogy már nincs egy kutyi se, üres a ház, nem vár itthon senki aki mindig csak az én jó kutyim szeretne lenni, így nem oké. Nah, ez elég szentimentálisan hangzik....

2014. dec. 31. 13:00
 17/18 anonim ***** válasza:
36%

Amikor elhozzàtok az első pár napban vele KELL maradni otthon. Eleve a minimum ára olyan 150.000-200.000Ft egy kutyának. Minden nap el kell vele menni többször!!! 4-5 alkalommal sétálni mivel panelban laktok. Ha hideg van ha meleg van mindig. Ebből 2-nek 1-1,5 órásnak kell lennie.

Ahogy nézem erre nem vagytok felkészülve.

2014. dec. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Természetesen szét fogja szedni a hazát ha nem lesz vele foglalkozva és unatkozni fog. Legyen egy nagyobb helye ahova bezárjátok vízzel meg kajával ha elmentek.
2014. dec. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!