Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor hogy is van ez az...

Most akkor hogy is van ez az evésnél?

Figyelt kérdés

Szüleimnek van egy kutyája, aki ha ételt lát, szinte kifordul magából. Ha apu lerakja elé a "normális ételt", és megmozdul a kutya morog, feláll a hátán a szőr, szinte támadásra kész. De pl a száraz tápot simán megeszi kézből. Ma kimentünk a szüleimhez, és mondtam Apunak, hogy csinálja azt, hogy fogja a kutya tányérját, és próbálja úgy megetetni a kutyát, kíváncsi voltam, hogy hogy reagál. Apu leült egy székre fogta a kezében a tálat, és közben tök szépen evett belőle a kutya. Se egy morgás, semmi. Még közben a kezét is megnyalta.

De most akkor hogy is van ez? Ha a tányér a földön van, a kutya szinte "támad", annyira félti az ételt, de ha kézben van a tál, tök szépen eszik. Mi a különbség?


2014. dec. 31. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert onnantól az övé, hogy le van rakva. Bár morognia akkor sem lenne szabad.
2014. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Így van. Megszokta, hogy a kaja onnantól az övé, hogy a földön van. Én rászánnám az időt, és megpróbálnám úgy etetni, hogy amint elkezd morogni, visszavenném a tálat, aztán öt perc múlva újra lehet próbálkozni. Nem hiszem, hogy 3-4 alkalomnál több kellene, hogy felfogja, hogy a morgás rossz.
2014. dec. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Ami nem a gazdánál falkavezérnél) van, az az ő saját zsákmánya, azt még a falkavezérnek sem engedi, hogy elvegye tőle. Ha a falkavezér a "sajátjából" ad, azt ő a falkavezértől kapja.
2014. dec. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
#3: nem egészen! A falkavezérnek engedi!
2014. dec. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Én is gondoltam arra, hogyha morog, akkor el kellene venni tőle az ételt. De sajnos akkor lehetetlen megközelíteni. De tisztában vagyunk vele, hogy ez azért nem túl normális magatartás. Mert arra, akitől az ételt kapja, nem szabadna morognia.
2014. dec. 31. 18:01
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán senkire sem lenne szabad morognia, mert először a főttkajára morog, aztán a tápra, aztán az ellopott zoknidra, aztán meg vagy kienged az ajtón, vagy nem.


Kérdés, hogy akartok-e dolgozni rajta vagy ez így jó nektek.

2014. dec. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kutyával MEG KELL ÉRTETNI, hogy NINCS OKA idegeskedni, ha valaki közelít evés közben.


Nem feltétlenül azért csinálja, mert uralkodni akar felettetek.

2014. dec. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja, elvenni az egy másik dolog. Azt mondod, már akkor morog, ha apukád lerakja elé a kaját és megmozdul. Akkor jó esetben még nincs ott a kutya a tál fölött, mert engedélyre mehet csak enni, és az engedély nem az, hogy a tál lekerült a földre.
2014. dec. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem tartom jó módszernek a tál elvételét. Ha megnézed, a kutyák sem úgy veszik el a másik kajáját, hogy megfogják és elfutnak vele, hanem fölé hajolva várnak (vagy morognak, vagy oda is kapnak), amíg a másik magától odébb nem megy. Ezt lenne jó elérni a kutyánál, mert attól, hogy egy villám mozdulattal, vagy lassan ügyeskedve megpróbáljuk a kaját ellopni, semmilyen változás nem áll be a kutyában.
2014. dec. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

https://www.youtube.com/results?search_query=emberk%C3%A9pz%..

ez egy néhány részes video, itt mindent megtudsz, az én kutyám is morgott, sőt harapott is, de én elkezdtem vele eszerint foglalkozni és nagyon bevált némi idő és türelem kell, de garantáltan működik, nekem bevállt

2014. dec. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!