Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem ti miért dugjátok...

Nem értem ti miért dugjátok el a kutyáitokat ilyenkor?

Figyelt kérdés
Olvasom hogy itt szilveszzerkor ki se viszik nyugtatozàk stb... Miért nem lehet vinni kutyàt durrogatàs közelébe stb . A helyes az lenne szerintem hogy hozzà szocializàlni a tüzijàtékhoz és a peterdàhoz a kutyàt. Pl katonai vagy rendőr kutyàk is birjâk. Egy átlag kutya pedig egy évben egyszer talizik ilyen szituval, nem hinném hogy kàrt okozna nekik több kàrt okoz a nyugtato. Bocs a helyesirasert.
2014. dec. 31. 18:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%

Azért, mert a kutyáknak a petárda meg a tüzijáték maga a rémálom! Ha a kutya mellé dobnak egy petárdát, megijed, de olyan szinten, hogy elveszíti a térérzékét, és kilómétereket menekül. Ezért van annyi kutya az utcákon ilyenkor. Nem lehet őket hozzászoktatni, mert sokkal érzékenyebb a hallásuk, mint az embereké.

Egyébként meg, mi olyan jó a tüzijátékban meg a petárdában?

2014. dec. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%

Elmondanád, hogy hogyan szocializálod rá, ha egy évben max 2x találkozik a jelenséggel?

Egyébként ez is kutyafüggő. Az enyém 1 éves koráig tojt a viharra vagy a tűzijátékra, majd egyik napról a másikra (szó szerint, mert több napig volt viharos az idő nyáron) már reszketve futott be a házba. Nem én terelem be, nem dugdosom, elbújik ő magától. De pl fajtamentések révén ismerek több olyan kutyát is aki ilyenkor olyan szinten bepánikolt, hogy kiugrott a csukott ablakon... Bocs, de ha ennyire félne a kutyám akkor én is inkább a nyugtatót választanám.

2014. dec. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

Szerencsére a kutyám bírja a pukkanásokat, néhány ugatással elintézi, vagy alszik.

Másrészt a rendőrkutyákat is úgy szelektálják, hogy pórázon fogják a kutyákat, és belelőnek a földbe. Amelyik megijed, az alkalmatlan. Szocializálni pedig igen nehéz lenne legálisan ilyen helyzetekkel, ugyanis csak néhány nap áll rendelkezésre évente.

2014. dec. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én is petarda és tüzijatek ellenes vagyok de a kutyàt felkell késziteni rà nem hiszem hogy nem tud hozzà szokni példa a katonai kutyàt akik simàn elviselik a robbanoszereket amik 3 szor erősebbek. Azzal hogy megszokja nem fog vilàgà rohanni nem üti el auto stb nem kell nyugtatozni ami szintés egészségét veszélyezteti.
2014. dec. 31. 18:24
 5/24 A kérdező kommentje:
Enyém se fél annyira és nem rohan vilàggà csak ugat bàr most is dutrogatnak és most nem nagyon érdekli tavaly még ugatot . De ha lenne egy félős kutyàm tuti nem nyugtatoznàm akkor hàzba beengedném mert bent nem halllani de nyugtatot tuti nem mert az kàrt okoz okozhat az egészségében
2014. dec. 31. 18:30
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
Kedves kérdező! Áruld már el mit jelent az hogy "szocializàlni a tüzijàtékhoz és a peterdàhoz"?
2014. dec. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

41/2010. (II. 26.) Kormány rendelet

17/A. §

"Az állatban félelmet keltő, erős fény- vagy hanghatással járó tevékenységek, időjárási jelenségek teljes időtartama alatt, különösen az év azon szakában, amikor a polgári célú pirotechnikai tevékenységek felügyeletéről szóló jogszabály szerinti pirotechnikai termékek engedély, bejelentés nélkül is felhasználhatók, az állat tartójának gondoskodnia kell az állat félelmében történő elszökésének megakadályozásáról és törekednie kell az állat megnyugtatására."


Az én kutyám itt alszik mellettem, nem fél, pedig durrogtatnak veszettül, az ablaküveg is beleremeg. De láttam már őt úgy megijedni egyszer, egy olyan szituációban, amire nem lehetett felkészülni, hogy azt hittem végleg kirohan a világból. Életem legszörnyűbb 7 másodperce volt, utána hála Istennek megállt, csak ezért maradt életben, mert amúgy egy 4 sávos út felé rohant.

És higgy nekem, 1000-ből 999 kutya megijed, ha a közelében csattan egy petárda, még akkor is, ha amúgy nem fél a durrogástól.


És jó ha tudod, a rendőr, vagy vadászkutyák óriási része elbukik, mert lövésfélő. Bárcsak olyan könnyű lenne, ahogy írtad, akkor nem veszne el több száz kutya szilveszter éjjel. De ez sajnos az emberek felelőtlensége is.

2014. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%
Arendorkutyakat direkt erre szelektaltak. Nem csak neveles kerdesek, hanem idegrendszeri is. Az en kutyamat kicsi kora ota viszem mindenhova, szocializaltam mindenre amire lehetett, jol nevelt is, megis annyira zajerzekeny, hogy ha a labdaja beesik a papirzacskok koze, nem veszi ki, mert az zorog. Es akkor en szocializaljam hozza a tuzijatekhoz, jo vicc. A nyugtato meg lehet, hogy karos, de vannak kutyak, amik annyira panikban vannak ilyenkor, hogy rombolnak, teljesen kivetkoznek magukbol, rohannak, amerre latnak, nekik muszaj. De azoknak sem art, akik ilyenkor remegve gubbasztanak a sarokban egesz ejjel, mint az en kutyam.
2014. dec. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
De én nem ugy értettem hogy szorjuk közvetlen a kutya mellé a petardat es ugy szoktassuk. Ki az az idiota aki kutya mellé közvetlen petardat dob persze hogy meijjed egy ember is megijjedne .....
2014. dec. 31. 18:45
 10/24 anonim ***** válasza:
81%

Nézd, nálunk már most olyan égzengés van, hogy lassan én kapok tőle idegbajt, úgy érzem magam, mint a csatatéren. A kutyák amúgy alszanak, de ilyen hangerő mellett semmi szükség arra, hogy kivigyem őket, ahol valami barom belepetárdázhat az arcukba, bent is pont elég nagy a zaj ahhoz, hogy szokják.

A szolgálati kutyák amúgy azért bírják, mert úgy szelektálják őket. Amelyik érzékeny a zajokra, az sosem lesz katonai vagy rendőrkutya.

2014. dec. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!