Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alaszkai Malamut vagy Szibéria...

Alaszkai Malamut vagy Szibériai Husky?

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 18:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%

én imádoom a husky kék szeméét Ł

de nekünk volt malamutunk és nagyon okos:D

hááát.. nem tudom(:

mindegyik olyan szerintem, mint egy farkas :P

elfogult vagyok a malamutok iránt..:D

ugyhogy malamut:D

2010. febr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
mindkettő gyönyörű, a malamut annyival tetszik jobban, hogy visszakunkorodik a farka, a huskynak viszont gyönyörűek a színei.
2010. febr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

Husky.

Nekem volt egy keverék Husky-m, 10 évig élt, keverék volt, de mégis gyönyörű, és amikor kicsi volt, olyan volt, mint egy gombóc. XD

2010. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
nekem a malamut tetszik jobban, mert macisabb a feje:)
2010. febr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

hat attol fugg...hazorzonok ewgyik sem jo:))

nekem mind2 van es a malamutot konnyebben lehet tanitani a huskyt kevesbe...meg ha sokat akarsz setalni vele inkabb a malamutot valasztanam mert a husky nem 100% hogy visszajon...bar ez sokmindentol fugghet

2010. febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A husky jellemre biztonságosabb, a malamut elég kemény, dominanciára hajlamosabb, makacsabb, önfejűbb.
2010. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő nagyon önfejű, makacs, hatalmas mozgásigénnyel. Viszont szinte mindegyik vadászik kisállatokra, ha nem kötik le figyelmét (ami elég nehéz) akkor rombol, nemcsak a kertben, a lakásban is. Nem fognak sohasem házat őrizni. Szépek a szánhúzók, de attól óva intelek, hogy kizárólag a küllem miatt válassz ilyen kutyát. Van egy különös természetük, amin nem fogsz tudni változtatni és ami inkább meghatározza őket a bundájuk színénél. Képes vagy azt elfogadni?
2010. febr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Miért nem jók házőrzőnek?
2010. febr. 6. 12:44
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez soha nem tartozott a feladataik közé. Azok a népek, akiknél ezek a fajták kialakultak, illetve, akik munkára használták őket szinte folyamatosan mozgásban voltak, vagyis nem is volt mit őrizniük. Viszont nagyon-nagyon szigorú szelekcióval kiirtották a szánhúzó fajtákból az emberrel szembeni bármilyen agressziót. Egy vérbeli, jó idegrendszerű szánhúzó mindig örömmel fog üdvözölni minden idegent. Tudod, ő az a tipikus kutya, aki hozza a betörőnek a labdát, hogy hurrá, új játszótárs. Van egy jó cikk ezzel kapcsolatban, ajánlom figyelmedbe:


[link]

2010. febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ez érdekes és tanulságos. Köszönöm szépen, azt kell mondjam le lettem beszélve :)
2010. febr. 7. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!