Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3Hónapos Staffordsier terrier...

3Hónapos Staffordsier terrier kan kölyköm van, A probléma vele hogy nagyon durván játszik és szinte hiperaktív, mindenbe beleharap. Mit lehetne vele csinálni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 19:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

javasolnám a műcsontot vagy valamit amit rághat :)

igaz nekem westiem van,de nála bevált a műcsont:D

meg persze egy kis büntetés sem árt, ha megrág valamit..

az enyém megrágta a bútorokat,cipőket,kábelokat.. párszor határozottan rászóltam és vettem neki ehető/rágható játékokat, abba hagyta:D

írj, majd a fejlemányekrőől:D

2010. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Hol tartod a kutyát így 3 hónaposan ebben a hidegben?

A műcsont meg valami amit rághat az teljesen jó ötlet, de bármi mással elkezd játszani amivel te nem szeretnéd, azonnal szidd le, és ha szükséges csapj is rá.

Következetesen kell nevelned nagyon, az a lényeg. Nekem egy 1 éves amerikai buldog + staffordsier keverék kutyusom van, és ha hiszed hanem hiperaktív, de tudja a rendet, következetességgel és szigorral el lehet nála érni, legyél vele minél többet. Ha gondolod írj emailt szívesen mesélek sok mindenről, amúgy hány éves vagy mert egy ilyen kutya nem piti dolgokat tud csinálni:DDD kell a felelősség:)


[link]

[link]

[link]

[link]


Ő lenne az:)

2010. febr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Van neki rongy csont vagy minek mondják, illetve labdája, és ehető műcsontja is, de nem segít jelenleg a kinti hideg miatt bent van a konyhába és már kezdi a bútorokat rágni, na meg amikor belépek a konyhába rögtön a lábaimnál van és ugrál és harapdál.

Aranyos a kutyusod!

Az enyémet én még nem láttam olyan nyugodtnak mint a tiéd volt a videón amikor feküdt és a cica játszott vele.

Ja és 21 vagyok...

2010. febr. 4. 20:49
 4/23 anonim ***** válasza:
Nekem se volt mindig ilyen nyugodt, azért mondtam ha a szidás nem segít akkor tasli, ugyan ezeket csinálta a kutyám, de sajna néha rá kell csapni(elég sokat, de mindig csak akkorát amiből tanul a kutya). Meg idővel meg is nyugszik, de meg kell vele tanítanod hogy mit lehet és mit nem, okos kutyák, az enyém is megtanulta, a házban már semmit sem bánt, de még mindig vannak bent játékai. Kapdosni kapdos de nem harap meg, kellő fegyelemmel meglehet nevelni. Olvass szakirodalmat, nekem sokat segített. de bármire szívesen válaszolok itt is, vagy emailben.
2010. febr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
A kiskutyák álltalában azért szoktak "rosszak" lenni, mert sok a fölös energiájuk. Nekem is staffordom van, kis korában nem volt vele semmi baj, mert minden nap le volt mozgatva. Játsz vele többet, menjetek sokat sétálni, labdázzatok, keress a környéken valami hasonló korú kutyát akivel hetente párszor 1-2 órát tudna játszani. Ha minden nap elfárad, akkor hamar hozzászokik hogy otthon nyugi van, mert úgyis mentek majd valamerre ahol le tudja vezetni az energiákat.
2010. febr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
8:40-es vagyok előttem szólónak teljesen igaza van Teddy is akkor kezdett el megnyugodni mikor minden nap jártunk sétálni, de ne erőltesd kicsi még:), annyit menj ami jól esik neki. Kezdetben olyan 1-2 kilométereket sétáltunk.
2010. febr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Elég ha csak sétáltatom vagy futnia kell?

Csak mert nem igen merem elengedni.

2010. febr. 7. 14:18
 8/23 anonim ***** válasza:
Én úgy mertem elengedni először hogy tesóm szukája is ott volt, ezt egy párszor csináltuk, és megtanulta vagy alapból nem akart elmenni de nem megy el. De hozzáteszem nekem a kutya a házban nőtt fel, a hasamon aludt mikor gépeztem, az ágyam mellett aludt. De tanítsd meg először, nagyon fontos hogy mikor a nevén hívod ne szidd meg soha, gyakorolj vele vegyél jutalom falatot és mikor próbálod magadhoz hívni, és odamegy mindig adjál neki jutalom falatot, és karikára vágott virslit használtam, így berögződik a kutyádban hogy ha a nevét hallja az kaja az jó és odamegy. Ezt csináld az udvaron sétáltatás közben, de javaslom hogy először mikor elengeded legyen veletek olyan kutya ami már nem megy el, így ő köti le a figyelmét és nem a külső ingerek, és akkor nem megy el, közben hívd magadhoz és jutalmazd. igazából a kérdésedre a válasz nem elég sétáltatni, futni a kell neki, egy nagyon nagy izomtömeggel rendelkező kutyád lesz ami nehezen fárad el. De a behívásra tanítsd meg mindenképp, enyém az el sem megy mellőlem ha állok egy helyben, és visszahívni sem kell magától visszajön már sokszor, de eleinte jutalmazzad nagyon fontos, abból sokat tanul nagyon.
2010. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
az előző vagyok én küldtem a videókat is.
2010. febr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.....
2010. febr. 8. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!