Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy tenyésztőnek nincs...

Ha egy tenyésztőnek nincs lehetősége progeszteron szint tesztet csináltatni akkor hogyan fedeztet?

Figyelt kérdés
Mert falun lakom és idővel majd ha tapasztaltabb leszek 4-5 év múlva szeretnék almot lehozni. De a közeli városok egyikében sem csinálnak progeszteron szint tesztet csak úgy ha előtte leveszik a vért majd beküldik a központba. De ebből hogyan tudják megállapítani, hogy holnap vagy még ma azonnal kell mennem a kanhoz? Főleg ha a kan külföldön van tehát Cseh, Lengyel ( innen van a két kiszemelt kan)??? Mire eljut hozzám a progeszteron szint eredménye már rég nem fogja felvenni a kant mert lekéstem róla
2015. jan. 2. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan kutyákkal nincs tapasztalatom, de loavkkal van némi.


Az nem megoldható, hogy ott maradjatok abban a bizonyos pár napban, amíg nagy az esély arra, hogy felvegye a kant? Így naponta lehetne próbáltatni.


A másik: ezek a kanok fedeznek mesterségesen? Mélyhűtött spermát előre megvásárolva, a kutyával olyan felszerelt kórház közelében maradva, ahol mind a tesztet, mind a termékenyítést el tudják végezni nem lenne megoldható? Vagy a kórház panziójára bízni a kutyát erre az időre?

2015. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eslő alomnak tilos mesterséges megtermékenyítve lennie. Itt az a baj, hogy nem tudom abból a 21 nap tüzelésből melyik az amelyiken felveszi a kant. 6-tól 15-ig? 6 napra panziót foglalni szerintem lehetetlen és rengeteg pénz plusz nem biztos, hogy egy tüzelő kutyát beengednek oda...
2015. jan. 2. 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem panzióra gondoltam, hanem állatkórházra, az itteniben benntartják a kutyát, ha kell, ha tüzel, ha nem. Én a helyedben felvenném a kapcsolatot egy olyannal, amelyik végez a mélyhűtött sperma tárolásától a termékenyítésig mindent, nyilván nem csak környékbeli szukákkal dolgoznak.


Én úgy tudom, hogy a 11-15. napok között veszi fel a kant, ez a 3-4 nap nem a világ vége még akkor sem, ha kiveszel egy szobát arra az időre, akár a kórház mellet, akár ott, ahol a kan van.


De biztos lesz itt olyan, aki csinált már ilyet és ért is hozzá.

2015. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mélyhűtöttet elsőnek semmiképp sem akarok. Az ismerősöm mélyhűtött spermával fedezett 3. alkalommal. A és B alom 8-10 kiskutya a mélyhűtött C alomból meg 4 elpusztult. Túlhordta őket.
2015. jan. 2. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:
6. napon érdemes megcsináltatni, előtte egy jó orvos a kenetből is megtudja nézni, nagyjából hol jár a szuka. a progeszteronszint 6-tól 2-esével emelkedik, igy nagyon szépen ki lehet számolni az utazás időpontját. Ha a vért leveszik reggel, és beküldik a laborba, annak aznap délután már megvan az eredménye. E-mailben azonnal megküldik.
2015. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ő, mondjuk hagyományos módszerrel? Ha ez ilyen körülményes lenne, akkor már rég kihaltak volna a kutyák. Persze kivéve, ha te valami életképtelen (bocsánat, sajna ilyenek is vannak) fajta kedvelője vagy. Bizony aki tenyészteni akar és még ráadásul külföldi kutyát is választ az utazik, és ott marad amíg meg nem történik a dolog. Senki nem mondta, hogy ez olcsó hobbi. Akiket én ismerek tenyésztőket, azok bizony mind utaznak, vagy elküldik a valahogy szukát, vagy a kan jön, de ez bizony mind pénz.
2015. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Számolni kell hányadik napon jár a szuka a tüzelésben 10. Napon progeszteron majd külföld. Amúgy a mesterséges is lehet először.
2015. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!