Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak fogköve van! Azt...

A kutyámnak fogköve van! Azt mondta az orvos, hogy altatásban le kell szedni. Tényleg nincs erre más megoldás?

Figyelt kérdés
Nem nagyon szeretném elaltatni egy fogkőleszedés miatt, úgy sajnálom. Amúgy enm is értem mitől alakulhatott ki, száraztápot eszik, Royalt, van mindig ilyen szárítottbőr rágócsontja is, minden nap rágcsálja, mégis fogköves lett a foga, pedig még csak 5 éves. Mintha az ínnye is be lenne gyulladva kicsit piros. Nektek már volt ilyen fogkőleszedés? Milyen volt?
2015. jan. 2. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha durva a fogköve, akkor sajnos altatni kell. Az öregemnek 9 évesen kellett először leszedni, semmi gond nem volt. Vannak helyek, ahol rágással már nem tudja leszedni, meg ha bemegy az ínye alá, akkor onnan már tényleg csak altatásban tudják kiszedni.
2015. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A Royal Canin elég pocsék minőségű táp, csak jó a marketingje.

Ha már komoly fogkövesedés van, akkor csak orvos tud segíteni. Az ínygyulladás is normális, hisz a fogkő irritálja az ínyt. A beavatkozáshoz nem értek, de esetleg még meg lehet kérdezni, hogy a bódítás nem elég-e a leszedéshez.

A száraz tápok egyébként nem a legjobbak fogkövesedés szempontjából, még a premium minőségűek sem. Ha el akarod kerülni ezt, akkor érdemes BARF-ra átállni.

2015. jan. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, ha jól tudom, bódításban csinálják.


Az én kutyámnak már cirka egy-másfél évesen fogköve volt, másfél éve szedettem le, már megint plakkos. Az orvos azt mondta, hogy ez az adott kutya nyálának a Ph értékétől is függ, van, amelyik hajlamos és van, amelyik nem. Lehet kapni vízbe keverhető cseppet rá, de vannak kétségek a hatékonyságát illetően. Úgyhogy a kövi levétel után mosni fogom neki, vagy nem tudom.


Mindesestre érdemes levetetni, mert ínygyulladása lesz tőle előbb-utóbb, ha most pirosas, akkor már van is neki.

2015. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Jó kemény marhacsont rágása az egyetlen "természetes" megoldás.
2015. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A vízbe keverhető cucc nagyon hatásos, legalábbis amit mi kaptunk anno, csak a 25 kilós kutyára havi 8000 lenne, meg hát BARF mellett csak elvétve iszik vizet, szóval... :D
2015. jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem altatják, csak rövid bódítás lesz, semmi veszélye. Azzal teszel rosszat, ha nem szedeted le. Egyre súlyosabb lesz, elromlanak a fogai, nagy fájdalmai lesznek... és a végén ki kell majd húzni őket.
2015. jan. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akumi, tényleg? Jó tudni. Én még meg sem néztem az árát, mert a doki nem tudott tapasztalatról beszálmolni. Az enyém 20 kilós, szóval asszem ez kimarad az életünkből. :)

Kétévente 8000-ből leszedik neki, annyi bódítást kibír, vagy megmosom neki időnként, hátha...

2015. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem használtam sokáig, de teljesen eltűnt tőle a kutya szájszaga (ami most BARF mellett is van valamennyi, egész életében volt, genetikai dolog lehet), és mivel a fogkő gyakorlatilag baktériumokból áll, és annak van szaga, logikus, hogy nem lett volna fogköves a kutya baktériumok nélkül.

Mondjuk ha lenne rá pénzem, meg inna a kutya vizet, inkább ezt a cuccot használnám, minthogy altatgassák, egy bizonyos életkor fölött már nagyon nem buli. Most a BARFtól gyönyörűek a fogai, csak a szemfogai töve kövesedik, de azt rendszeresen nézem és lekapartatom a dokival, mielőtt eldurvulna. 11 éves, nem örülnék neki, ha ilyen miatt sűrűn altatni kéne.

A fogmosást meg amúgy naponta ajánlják, mint az embereknek; ha csak hébe-hóba mosod meg, azzal nem mész sokra, mert az odakövesedett baktériumokat már nem szeded le. Addig kell őket eltakarítani, amíg még "frissek" :)

2015. jan. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pont azért mosnám, hogy ne kövesedjen oda semmi. Mint ahogy az embereknél is van.


A doki a te kutyádnak mechanikusan le tudja szedni bódítás nélkül? Mert az enyém egy nagy mamlasz, tuti nyugton maradna, már arra is gondoltam, hogy max leszedálnánk és fognám, sztem meg sem moccanna.

2015. jan. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kicsi fogkövet leszedi (nyugis a kutyám, de ez ellen amúgy szokott tiltakozni), de ha már durva, meg bent van az ínye alatt, ahhoz már altatni kell. Biztos marha fájdalmas amúgy, szóval ha már, akkor inkább altassák, mint bósítsák, végülis benyúlnak az ínye alá és vakarásszák a fogait, fuj.

(Mondjuk én egy sima fogorvosi vizsgálatot is legszívesebben altatásban kérnék, szóval nem biztos, hogy az én véleményem a mérvadó... :D)

2015. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!