Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogyjon le a 8 hónapos...

Hogyan fogyjon le a 8 hónapos golden retrieverem?

Figyelt kérdés
Az állatorvos azt mondta hogy 10 kiló súlyfölöslege van és ez veszélyes az izületeire.Próbáltam fokozatosan csökkenteni az adagját de beszökött a pincébe, kiszórta a tápját és jól bekajált pedig nem jelentősen csökkentettem.Akárhányszor kinyílik a pince rohan kajálni vagy átmegy a szomszédba és megeszi a szomszéd kutyák adagját:(
2010. febr. 4. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kaját olyan helyre kell tenni, ahol nem éri el. A szomszédolást is valahogy meg kellene oldani, hogy ne jusson át. Ezen felül van fogyókúrás táp is. E-mellett emelt szintű mozgás kell.Ne várd, hogy látványosan fog lefogyni. Sokkal hamarabb mennek fel a kilók, mint le.
2010. febr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Fogyókúrás tápot, nem szabad egy ennyi idős kutyának adni. Nekem a goldenem is túlsúlyos volt, 2 hónap alatt leadott 8 kg-ot és csak a kaja mennyiséget csökkentettem és elkezdtem szépen lassan növelni a mozgást. Egy csomó mindent csináltattam vele. Úsztattam (bár igaz ez télen nem épp lehetséges), fribiztem vele ( de csak gurítva az oldalán), labdázás minden mértékben és futni jártam vele reggelente, de nem hosszú távra mert egy 8 hónaposnak azt még nem szabad, kisebb távokat köztük szünetekkel és játékkal. Nekem így sikerült lefogyasztatom.


Az meg, hogy belóg a pincébe és megeszi a tápot csak úgy potyán meg átlóg a szomszédba, hát azt neveléssel tudnád elérni, hogy ne csinálja. Nekem a kutya nem eszik addig amig nem engedem, sose hágta át. És ha a 5 macskánknak adok enni, ő olyankor nem kap, de nem is eszi el a macskák elől, szépen nézi tisztes távolságból őket, mert tudja neki még nem jött el az idő az evéshez.Hozzá kell szoktatni a kutyát egy napi életvitelhez és rááll tudni fogja mikor kaphat és mikor nem.

2010. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Állatorvosi javaslatra sztem át lehet térni felnőtt tápra. Attól fogynia kell!

Most mivel eteted milyen táppal? (mert az is számít)

2010. febr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Basszus, 10 kg az rengeteg! Én grammra mérem ki a mai napig a 10 hónaposom kajáját, és alaposan elzárva tartom a zsákot. Egyszer-egyszer még oké, hogy nem vetted észre hogy zabál, de ennyi hízást csakis a felelőtlenséged okozhat. Ha meg látod, hogy eszik a szomszédban, aznap már ne adj neki. Az egész életüket meghatározza a kölyökkori táplálkozás!!!
2010. febr. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a kutyád táp-adagja 50-70 dkg / nap kellene ,hogy legyen.

és persze sokkal többet kellene mozgatnod.

először csak séták, aztán hosszabb séták, játék és rohangálás más kutyákkal,

és az agyát is dolgoztatni kell , tanítani, oktatni naponta !

persze a kaját el kell tenni előle, hogy ne jusson hozzá !

( persze , ezt már korábban is megtehetted volna, csak gondolom nem érdekelt, most meg ,hogy megszólták a kövér kutyádat ??? tudnod kellett volna ! )

hibás vagy , mert + 10 kg nem 1 hét alatt megy a kutyára .

vigyázz rá jobban.

legyél kicsit körültekintőbb gazdi :)

2010. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szobában tartod??
2010. febr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

10kg felesleg 2-3 hónap alatt megy le a kutyáról, ne várj gyors eredményt, és ne is akard drasztikusan lefogyasztani!

Minden kutya imád enni, még akkor is, ha rendesen van táplálva.

Naponta 2x adj neki enni, fokozatosan csökkentsd le az adagját, mondjuk 2 hét alatt.

Minden nap legalább 2x1 órát mozgasd aktívan. Séta, játék, tanítás. A sok mozgásra is fokozatosan szoktasd rá, hogy terhelődjenek meg hirtelen az ízületei.

2010. febr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy ne hirtelen terhelődjenek meg az ízületei. Egy "ne" kimaradt, bocsi.
2010. febr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kertben tartom.Januártól kutyaiskolába jár.Ott is azt mondták a kiképzők hogy nagyon kövér és ha tanítani akarom akkor előbb fogyjon le mert nem motiválja a jutalomfalat.Napi 2 órát játszom vele átlagosan.Csökkentett kcal tartalmú tápot ehet ilyen fiatal kutya?
2010. febr. 5. 18:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon. A fogyókúrás tápok lényege, hogy kevesebb benne a fehérje és a szénhidrát. Ezt egy kamasz kutyától nem szabad megvonni.

Tényleg csak a több mozgás segít. És (már írtam) 2-3 hónapba telik a lefogyás, nem 1-2 hétbe.

2010. febr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!