Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok légyszi megbízható...

Mondanátok légyszi megbízható budapesti dobermann kennelt?

Figyelt kérdés
Illetve ha valakinek van ilyen fajta kutyája mik a tapasztalatai? Tudom, hogy olcsó húsnak híg a leve, de azért megfizethető áron ha lehet akkor 100 ezer ft alatt keresnék kölyköt. Jövőre szeretnék kölyköt venni és olvastam róla, hogy egy elég erős jellem a dobermanné és határozott gazda kell hozzá. Tudnátok tanácsot adni? Előre is köszönöm :)

2015. jan. 2. 23:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi a cél a kutyával?
2015. jan. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Budapesti kennelt nem tudok, de ne is az legyen a szempont, hogy hol van a kennel. Sokkal fontosabb, hogy a szülők jó idegrendszerűek legyenek és örökletes betegségekre szűrtek.

Az én kutyám innen van, és bátran merem is ajánlani, vedd fel velük a kapcsolatot:

[link]

A tenyésztő egyben a dobermann klub elnöke, mindenben tud segíteni.

Amit érdemes még tudni: a dobermann munkakutya, szükséges neki a szellemi és fizikai munka, kutyaiskola mindenképpen ajánlott. Erős jellem, de érzékeny az idegrendszere. Kicsi korától fogva fontos a nevelés, a szocializáció, azaz hogy minél több helyzetet megismerjen, emberekkel, kutyákkal találkozzon (erre jó a kutyaovi már 3 hónapos kortól!). Erősen kötődik a gazdájához, a lakásban, a gazdája mellett van a helye. Okos, éber, könnyen tanítható kutyák, kissé ugatósak. Következetesen (amit nem szabad, azt soha nem szabad), de nyugodtan, higgadtan, határozottan kell nevelni, de soha nem durván.

Nagy vonalakban ennyi, ami nagyon fontos náluk. Jó tenyésztőt keress mindenképpen, vedd fel a kapcsolatot a Hungária Dobermann Klubbal, ha minőségi kutyát szeretnél.

2015. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!