Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiff mellé Cane Corso?

Bullmasztiff mellé Cane Corso?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves bullmasztiff szuka kutyánk. Egy ismerősünk cane corsoja nemrég fialt, és felajánlotta, hogy az egyik kiskutyát nekünk adja, ha szeretnénk. Mivel mindkét faj elég domináns, kicsit félünk, hogy a későbbiekben lehetnek súrlódások a kutyák között. Kell ettől tartanunk? A kutyát / kutyákat mindenképp visszük iskolába. Hely van bőven a kertben és a házban is, szóval simán elférne a két kutya. Érdemesebb a szuka bullmaci mellé egy kant választani (ivartalanítás után természetesen), vagy inkább az azonos nemű a jobb választás?

2015. jan. 5. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
A nevelésen múlik leginkább, hogy lesznek e surlódások, de én inkább kant választanék a szuka mellé. Mondjuk azt megmagyarázhatnád az ismerősödnek, hogy ne szaporítson!
2015. jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, de MAJD. Jóformán még kamaszodni sem kezdett el, még a határokat sem feszegeti igazán. Várjatok, amíg beérik, meglátjátok hogy bírtok vele, milyen a személyisége és persze miután megneveltétek és sokat tanultatok a fajtáról.

Az én bullmasztiffom 3,5 éves most. 3 éves koráig nem hoztam volna mellé kutyát, nem azért, mert bármi kétségem lett volna, hogy nem jönnek ki (ez nevelés kérdése), hanem mert egyszerűen most lett "kész" a nevelése.

2015. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Volt bullmacim, miután meghalt, cane corsót vettem. Ismerem mindkettőt.

NE vegyél egy féléves bm mellé cc-t. Sok lenne mindhármótoknak.

Az ivartalanított szuka mellé nyugodtan vehetsz MAJD egy bármilyen nemű ivartalanított cc-t.

2015. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekünk van egy 5 éves kan bullmasziffunk, aki másfél-két éves koráig intenzív foglalkozást igényelt, mára egy „tünemény”, semmi gondunk vele, szófogadó, imádnivaló, csupaszív kutya. Nem régibe „kapott” egy szuka cane corsot „társul”. Athos (a bullmasztiffunk) nagyon jól fogadta Kirát (a cane corsot), olykor féltékeny, de ezt leszámítva nagyon jól elvannak, járunk kutya iskolába is. Mi azért választottunk eltérő nemű kutyusokat, mert úgy gondoltuk, hogy így fognak a legjobban kijönni egymással. Minden kutya, fajtán belül is egy külön egyéniség, de én általánosságban (saját tapasztalataim alapján) azt tudom elmondani, hogy örülök, hogy így és ilyen sorrendben vettük magunkhoz a kutyusainkat. Mikor Athost neveltük, úgy éreztük, hogy nehéz vele, de jött Kira és megmutatta, hogy ő még keményebb „dió” :-). Azt gondolom, hogy mindkét fajta, főleg a cc sokszor próbálgatja a szárnyát fiatal korában, próbálkozik falkavezérré válni, sikertelenül ugyan, de ez nagyon sok kitartást kíván tőlünk. Nem lebeszélni szeretnélek, mert mindkét kutyus megfelelő foglalkozás mellett nagyon jó választás szerintem, de én azt tanácsolnám, hogy akkor hozzatok másik kutyát, ha már a bullmasztiff átesett a serdülő koron. Ha én belegondolok, hogy milyen lett volna ha Kira és Athos közel azonos korukban (mindketten kölyökként) kerülnek hozzánk ... nekünk túl nehéz lett volna, bár nyilván ez attól is függ, hogy kinek mennyi ideje van.
2015. jan. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Várunk akkor még egy kicsit az új "családtag" érkezésére!
2015. jan. 6. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!