Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek összelehetne őket...

Szerintetek összelehetne őket szoktatni?

Figyelt kérdés

Van 2 Cane Corso és 2 Bullmasztif kutyánk.

A lányunk már évek óta szeretne egy kiskutyát. Westi, Yorki, Bolognese, ilyesmit.

Én attól függetlenül, hogy nem sokba nézem az ilyen jószágokat vennék neki egyet szívesen. Viszont aggódom hogyan fogadnák a "nagyok".

Jól nevelt kutyákról van szó, alapjában véve szelídek. Egymással jól kijönnek, viszont más állatokkal azért tudnak eléggé dominánsan viselkedni.

Egy ilyen csepp kutyát egy pillanat alatt jégre tudnak tenni, ha összekapnak valamin. Teljesen elkülöníteni őket pedig nem lehet.


Összelehetne valahogy őket szoktatni? Vagy esélytelen a dolog? Mi a véleményed?



2013. márc. 15. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

4 ilyen erős kutyához egy kicsit én nem mernék bevállalni hiba jól neveltek a már meglévő kutyák...


milyen neműek a kutyáid?

2013. márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2 szuka és 2 kan. Ivartalanítottak!
2013. márc. 15. 19:30
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Egy kis társasági kutyának a lakásban a helye, így ha a nagyok kintiek, normál esetben főleg felügyelettel találkoznának csak.
2013. márc. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 sippara ***** válasza:
72%
Neked kell tudnod, hogy mennyire tudod kézben tartani a meglévő négy kutyát. Ha minden rendben, akkor nyugodtan vegyétek meg a picúrt, ha annyira durván dominánsak, akkor maximum csak felügyelettel engeditek őket össze. Ha viszont állításod szerint "egy ilyen csepp kutyát egy pillanat alatt jégre tudnak tenni", esetleg tettek is már kísérletet ilyesmire, akkor érdemesebb őket rendbe tenni, mielőtt új családtag érkezne.
2013. márc. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szerintem ha nem harapnak és nem ellenségesek akkor valahogy egymáshoz lehet szoktatni de vigyázzatok ne lássák hogy az új kiskutyával jobban foglalkoztok mert annak nem lesz jó vége :// ajánlom amúgy a westit nekünk is van és a kicsi hugaim is imádják :)
2013. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint nem vállalnám be.. 4 nagytestű kutya ha nekimegy egy kicsinek, annak nagyon csúnya vége lehet..
2013. márc. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha egy könnyen kezelhető kistestűt választotok, nem hiszem, hogy gond lesz, a nagyobb kutyák, ha csak a kicsik nem agresszorkodnak, nem bántják a kisebbeket. Tapasztalatom ezzel kapcsolatban csak a testvérem kutyájával van, akit simán oda lehet engedni nagyobb, idegen kutyákhoz is, nem volt belőle baj. Akikkel összekap, az a hasonló méretűek.
2013. márc. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
és két nagytestű kutyushoz most vettem egy mopszot, nagyon jól kijönnek, igaz sok időt kell ráfordítani. de a mopsz nagyon alkalmazkodó.
2013. márc. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a nagyok kint vannak tartva és ő bent lenne akkor nem lesz gond.A lényeg hogy kölyökkutyát kell venni azt általában nem bántják sőt védik is. Ideális választás szerintem a Bolognese. A westit nem ajánlom mivel terrier, így felnőttkorában egymásnak tudja ugrasztani a nagyokat.
2013. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

igaz nekünk csak egy bullmaszfitt-ünk volt de elég jól megvoltak.

az elején figyelni kellett rájuk, addig amég meg nem szokta a nagykutya hogy hogy kell finoman bánni a westie-vel.

2013. ápr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!