Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha a kutyám felékap egy...

Baj ha a kutyám felékap egy másiknak ha bármilyen kaját kap (akár egy jutalomfalatot is)?

Figyelt kérdés
Egy border colliem van.Már 4-5 hónapos korától ezt csinálja. Konkrét eset: jutalomfalatot kapott a kutyaoviban, egy (nála 10-szer nagyobb) berni pásztor pedig arraszagolt, erre az én kutyám agresszívan, morogva felékapott. Túlságosan félti a kajáját. ilyenkor mit lehet tenni? Erről le lehet szoktatni vagy nincs értelme (mármint úgy értem hogy nincs értelme mert ez a vérében van a kutyáknak)?
2015. jan. 5. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha téged nem zavar, akkor fölösleges leszoktatni róla. De ez természetes, hogy más kutyától bevédi a játékát, ételét.
2015. jan. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amúgy a kutyám egy jól szocializált mindenkivel (emberekkel, kutyákkal, más állatokkal) barátságos kutya.
2015. jan. 5. 18:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy kicsit zavar hogy agresszív ilyenkor.
2015. jan. 5. 18:41
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Én nem hagynám ezt, mert elfajulhat. Ha támogatod (nem tiltod) az indokolatlan hisztit, tovább fogja csinálni, és egyre durvábban. Semmi oka nincs rá, mert te nem hagyod, hogy más egye meg az ő jutifalatját, de ne ő döntse el a dolgot.
2015. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezzel nem értek egyet. Miért kell a kutyának hagynia mindent a fajtársainak? Szerintem csak az a fontos, hogy ne menjen neki a másik kutyának, ne kezdeményezzen balhét. De hogy bevédi a játékát vagy kajáját, pláne idegen kutyától, aki nem a falka tagja, szerintem ez természetes. Túlzásba viszik már ezt a hozzáállást, hogy minden kutyának haverkodnia kell az összes kutyával. Biztos én forgok rossz körökben, rossz kutyák és rossz gazdák között, de egy normálisabb ösztönű munkakutya nem hagyja, hogy a labdáját elvigye egy idegen kutya.
2015. jan. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy ez természetes csak félek, hogy egyszer majd tényleg összeverekszik valakivel. Sőt, már volt is ilyen egyszer, habár azt egy másik kutya kezdte, de szerencsére nem lett nagy baj mert mindketten kicsik voltak (az enyém kölyök volt a másik meg pár éves kistermetű kutya) és könnyen szét lehetett választani őket.

Amúgy ilyenkor próbálok rászólni de nem érdekli, rám se néz. Hogyan lehetne hatásosan leszidni? (Persze szóban szidtam és a pórázzal nem engedtem oda, fizikailag nem bántanám soha!)

2015. jan. 6. 23:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha jársz oviba, kérdezd meg a kiképzőket, hogy hogyan tiltsd hatásosan, ők rögtön meg is tudják mutatni :)
2015. jan. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!