Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mihez kezdjek a szökős kutyákkal?

Mihez kezdjek a szökős kutyákkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két keverék kutyánk van, mindkettő nagytestű és szuka. Vidéken lakunk egy kertesházban.


A kutyák igazából a bátyám kutyái, és most hozzánk kerültek. Ő is itt lakik, de nagyon keveset van itthon, én iskolába járok, anyukám dolgozik. Sajnos nem sok időnk van rájuk, de hatalmas a kertünk, majdnem 1 ha.


A gond ott kezdődött, hogy pár hónapja rákaptak a szökdösésre. Tüzeltek, gondoltuk amiatt lehet, és a kutya ami régen itt volt, vagy 14 lyukat csinált a kerítésre. Befoltoztuk a kerítést, de még így is kimentek, és jöttek is be idegen kutyák. Na akkor jött az ivartalanítás, de csak az egyiket tudtuk, mert a másik megbetegedett a műtét időpontjára. A tesóm azóta bevallotta, hogy nem szeretné ivartalaníttatni, én meg nem fogom rákényszeríteni. Ugyan úgy szöknek mind a ketten azóta is, az egyik a kerítés fölött (bentről kb 1m, az utcáról kb 2m!!) ugrik, a másik gyártja a lyukakat. Van egy kis szobakutya, azt ha kiengedjük, és nem figyelünk, szintén eltűnik. Sajnos nem tudunk velük sétálni menni, mert soha nem vagyunk itthon, de ha egyszer egyszer elvisszük őket, utána ugyan úgy lelépnek.


Már hívogatnak a szomszédok, hogy ki fogják hívni a sintért, nem tudunk mit csinálni velük. Jelenleg nappal láncon vannak, amit utálok, és este elengedjük őket. Nagyon nem szeretném ha ez lenne velük életük végéig, mert egyrészt nem higiénikus, másrészt nem akarom hogy ilyen sivár legyen a jövőjük. Este amikor elengedjük őket ugyan úgy elszöknek, már szinte rutinból kimennek. Viszont olyankor legalább nem zavarnak senkit.


Kérlek segítsetek valahogy, nagyon sajnálom őket, tudom hogy mi rontottuk el. Nekem soha nem volt kutyám, nem értek hozzá, de szeretnék jó gazdi lenni.



2015. jan. 5. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is szöktek és én is meguntam, és villanypásztorral körbekerítettem az egész udvart. Kb. 25 ezerből megcsinálhatod, utána az életbe nem jut eszükbe szökni. Párszor kapnak belőle, utána tiszteletbe tartják.

Ha érdekel, akkor privibe segítek.

2015. jan. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Még az ivartalanítás is segíthet, de villanypásztorral kombinálva tuti biztos.
2015. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Nekem ivartalanított lany kutyam is szokos. Egyszeruen szeretnek új terepre menni. Am a kert viszonylag nagy is.
2015. jan. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem jártok sétálni, ne csodálkozz, ha megoldják maguknak, hiszen igényük nyilván van rá, mint minden kutyának. Ha meg nincs rájuk időtök, mi a frászért van három kutyátok? Keressetek nekik olyan gazdát, ahol boldog életet élhetnek, mert hiába zárjátok be őket a kertbe, nem lesz jobb nekik. Majd találnak valami más hobbit, ordítanak egész nap (rosszabb esetben éjszaka), felássák a kertet, vagy lerágják a farkukat.
2015. jan. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem szeretném körbekeríteni a kertet villanypásztorral, de ha nincs más megoldás, ki fogom próbálni. Azért még várom az ötleteket!!


( akumi! Semmi közöd nincsen hozzá hogy miért alakult úgy az életünk hogy 3 kutyánk legyen, de elárulom, hogy nem így terveztük. Nem tudom miért akarnák lerágni a farkukat, soha nem hallottam ilyenről. Nyilván a te kutyád ezt tette, ha ilyen jól tudod. Ha a gyerekedet rajta kapnád hogy rágyújt egy cigire, vagy iszik, akkor odaadnád más szülőnek, hátha ott nem fogja roncsolni a szervezetét? Szerintem nem. Ilyen idióta válaszokat ne küldözgess. )

2015. jan. 5. 22:34
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom miért akarnák lerágni a farkukat


Akkor kicsit olvass utána, mit csinál egy fusztrált, le nem fárasztott kutya. NA akkor rájössz, hogy szétrágják a farkukat, rosszabb esetben a lábukat. Majd ha már magámn nem tudja levezetni, akkor jön, hogy esetleg nekimegy a gazdinak.

Tehát akumi nem beszél olyan oltári nagy baromságot, mint te azt gondolod.

Lehet hogy nem így terveztétek, ezt el is hiszem, de a kutyátok érdekét kellene nézni és nem azt hogy nincs szívetek elajándékozni.

2015. jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Kérlek segítsetek valahogy, nagyon sajnálom őket, tudom hogy mi rontottuk el."


Ha TÉNYLEG sajnálod őket, és TÉNYLEG szeretnél jobb gazda lenni, akkor vidd el őket sétálni. Azért csinálják ezt, mert be vannak zárva és nem foglalkoztok velük. Ha téged bezárnának egy hatalmas luxuslakásba, ami egy teljesen ingerszegény környezet mennyire lennél boldog? Pedig rohangálhatnál ott is...

2015. jan. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem ingerszegény a környezetük, ketten vannak, és van egy póni is. Tudnak rohangálni, szoktak is. Nem hinném hogy odáig fajulna a dolog hogy lerágják a farkukat, lábukat, bármely végtagjukat.


Olyan megoldást szeretnék, ami megoldható anélkül, hogy az érettségimet, anyám vagy a bátyám munkáját rááldoznám. Hétvégente tudok velük sétálni, és egy-egy délután is, ha hamar befejezem a dolgom, de nem megy minden nap 3 óra! Pedig úgy tűnik, ezt igénylik, mert soha nem fáradnak el!!


Ilyesmire gondoltam, hogy kutyajáték, vagy valamilyen módszer hogy "elkapjam" amikor kiszökik... Olyankor nem szidhatom le, amikor hazajön!


Nem kell azonnal behisztizni, hamarabb lesz egy alkalmazottunk sétáltatásra, minthogy lerágják a lábukat, vagy elajándékozzuk a kutyákat... Diliház

2015. jan. 6. 00:09
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyébként nincsenek ám bezárva, nem rácsban vannak egy betonplaccon. Az egész kert füves, fák vannak, több szintes.. Nem is tudnának elszökni, ha nem így lenne. Nem tartunk ilyen drasztikus dolgoknál, mint a végtag lerágás.
2015. jan. 6. 00:27
 10/15 A kérdező kommentje:
Őszintén nem is úgy akarom megoldani a problémát, hogy bebetonozom a kerítést, mert egyrészt gusztustalan, másrészt az nem lenne igazi megoldás..
2015. jan. 6. 00:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!