Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi esélyt adtok nekem, ha...

Mennyi esélyt adtok nekem, ha birkózok játékból kutyákkal, akkor egy valós kutyatámadásnál nem tépi szét egyből a karom a kutya?

Figyelt kérdés

Szóval szoktam tesóm, meg haverom kutyájával játékból birkózni. Próbálom leszorítani őket a földre, meg ellökni magamtól mikor ugranak rám ők próbálnak megharapni, ellökni!


Jókat bunyózunk!


Ha sokat verekszek velük, mennyivel lesz kevesebb esélyem, ha megtámad élesben egy kutya, hogy nem tépi le egyből az ujjam?



2014. dec. 26. 21:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Amúgy boxer, és amstaff a két kutya!
2014. dec. 26. 21:54
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg amikor komolyan rád mozdul egy kutya, ugyanúgy meg fogsz lepődni, mint akárki más, és mire előszedhetnéd a rutint, már meg vagy harapva (amihez szintén nem vagy szokva). Szóval valamennyi előnyt biztos jelent, de alapvetően ha egy harcképes méretű kutya komolyan neked akar menni, akkor sosem jók az esélyek.
2014. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem hiszem hogy ettől sokkal nagyobb esélyeid lennének egy valós kutya támadásnál mert a barátaid kutyái ismernek téged és még ha te úgy is látod hogy meg akarnak harapni vagy morognak rád azt csak játékból teszik és nem gondolják komolyan, ismernek és valószínűleg kedvelnek is téged ezért nem támadnak valós erősséggel. Egy igazi kutya támadáson a kutyák sokkal keményebbek tudnak lenni mint te ezekből következtethetnél rá szóval ha szeretnél ép bőrrel megúszni egy kutyatámadást ne ezekre alapozz szerintem.
2014. dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Semmivel nem lesz nagyobb esélyed.

A játék az játék. Egymás között is harcosokként játszanak keményen, de ez fényévekre van a verekedéstől. Nem úgy használják a testüket. Se a szájukat, se a reflexeiket, se az akaratukat.


A támadás meg támadás.

A kutyák őszinte teremtmények. Ha támadnak, nem félig meddig csinálják, és nem fékezik magukat.

Nem a győzelem a céljuk, és nem az, hogy letépjék az ujjad.


Ha egy kutya eljut arra a szintre, hogy megtámadjon, annak a gyilkolás a célja. Hogy ezt nem tudja kivitelezni, az egy más dolog, de a célja az akkor is az.

Na most ehhez hozzájön, hogy egy átlag kutya harap egy olyan 700 kilónyi erővel.


Az egyetlen esélyed talán egy pszichológiai fölény lenne, ha ki tudnád használni.

Ha mondjuk nem esnél azonnal kétségbe, és valami isteni csoda folytán izomból fejbe tudnád rúgni úgy, hogy kizökkenjen a lendületéből.


Ha lennél olyan gyors, ez mondjuk hatékony lehet egy pulival szemben.

Egy bullterrierrel (úgy értem, általában bull típusú terrier) szemben inkább ne alkalmazd, és ne is próbálj semmiféle ellentámadásba lendülni, mert direkt úgy vannak összerakva agyban, hogy ettől csak elöntse őket az adrenalin, és ahelyett, hogy az ujjadat tépnék le, a karodat fogják.

2014. dec. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, azért az erős túlzás, hogy a kutyának a játék meg a gyilkolás között nincs semmi. Hálisten. De az tény, hogy játékban lassabbak, finomabbak, mint amikor komolyan gondolják.

Csak nézd meg, hogy kapdosnak oda egymásnak figyelmeztetésképpen, és képzeld el ugyanezt a sebességet úgy, hogy te vagy a célpont, és nem csípni akar, hanem azzal a fogazattal harap meg, amivel unalomból csontokat ropogtat. Nem egy kategória.

2014. dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nos, az én kutyám agresszióproblémásan került hozzánk, volt szerencsém látni a "harcmodorát"... :) Természetesen akkor szájkosárban volt még, azóta már elég jófej kutyákkal is, emberrel szemben pedig mindig is nagyon rendes volt, de ha elképzelem, hogy mi lenne, ha meg akarna támadni... Hát, szerintem tök mindegy, milyen rutinom lenne, igen hamar halott lennék.
2014. dec. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rottweileres Gazdi ***** válasza:
Ha a kutyákkal régóta együtt élsz nem hinném hogy bántani fog . De a kutyát nem lehet kiszámítani mert falkában éltek és ott is neki mentek egymásnak ismerek ilyen esteket .
2014. dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!