Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor mondod egy kutyára,...

Mikor mondod egy kutyára, hogy (szinte) tökéletesen jól nevelt?

Figyelt kérdés

Az én kritériumaim:

-bárhol elengedhető

-bárhova tudunk együtt póráz nélkül menni (legyen az autóút mellett, nagy tömegben, pályaudvaron stb)

-bármiről tiltható egy, max. 2 erélyes rászólással

-indokolatlan agressziót nem mutat, ha egy kutyával agresszívabb, akkor is szóval tiltható


Nektek milyen kritériumaitok vannak még? A ti kutyátok megfelel ezeknek?



#kutya #nevelés #jól nevelt
2015. jan. 7. 11:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezzel szerintem a legtöbb gazdi már elégedett lenne
2015. jan. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, félévente kb. egyszer látok ilyen kutyát, amit leírtam. Múltkor láttam egy német juhászt egy lánnyal, olyan természetességgel ment mellette az autóút mellett, zebránál megállt, bevárta a gazdát, a csaj bement a boltba, a kutyát leültette, a kutya pedig ott várta egy helyben, pedig haladtak el kutyák is mellette.
2015. jan. 7. 12:10
 3/16 anonim ***** válasza:

+1 Nem rohangál oda engedély nélkül pórázos kutyákhoz :)


Az én kutyám nem felel meg ezeknek a kritériumoknak, de dolgozunk az ügyön :) Igaz, nagyon fiatal, terrier, mentett kutya úgyhogy nekem az is bőven elég, hogy szépen jön pórázon és a futtatókon is kulturáltan eljátszik mindenféle más kutyával :)

2015. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is így gondolkodtam, de rá kellett jönnöm, hogy mindent nem várhatok el a kutyámtól.

Ma már az az első, hogy ha munka van, akkor 100%-ig odategye magát. Ez sok elvárással jár és nagy terhelés neki, még úgy is, hogy persze imád dolgozni, de emellett már őt nem tehetem ki a pihenési időkben is ezernyi más szabálynak és elvárásnak. Biztos van kutya, aki bírná ezt is, az enyém nem ilyen. Bárhol elengedhetem, ok nélkül nem megy neki más kutyáknak, és ennél többet már nem kérek tőle. Már nem fontos, hogy bármiről le tudjam tiltani, vagy hogy a városban tökéletesen közlekedjen.

2015. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Második: az, hogy nem rohangál oda más kutyákhoz, az számomra ebbe tartozik: '-bármiről tiltható egy, max. 2 erélyes rászólással'

Harmadik: dolgozol a kutyáddal vagy sportolsz? Ha megkérdezhetem, mit?

2015. jan. 7. 13:13
 6/16 A kérdező kommentje:
Második: mióta van nálad a kutyád?
2015. jan. 7. 13:14
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ezek azok amiket jól nevelt kutyára mondanék.


Enyém nem nagyon jön ki a többi kutyával ha pórázon van.Ha el van engedve nincs probléma. Macskáról is letudtam hívni.Járdáról is engedéllyel lép le.Bár tény,hogy forgalmas helyen nem nagyon sétáltatom póráz nélkül.Meg ahol sok az ember ott sem nagyon engedem el.Mindenki megakarja simogatni és én meg nem szeretem ha olyan sokan simogatják.Kistestű is.


De amúgy tudnék vele még egy egy koncerten is sétálni,mert mindig követ pár méternél tovább sosem távolodik el.


Egyszer teszteltem :D direkt egy nagyon gazos nehezen járható úton mentem.Mivel kistestű tudtam,hogy a fél méteres gaz gondot okozhat nála. Húgom kutyája gond nélkül kikerülte ezt a gazos részt,de vagy 100 méterre is eltávolodott(ő behívható nagyon messziről is így nem aggódtam)

De az én kutyám ott jött mögöttem próbált az én nyomomba lépkedni,nem hogy követte volna a másik kutyát és a rövid füvön szaladgált volna.

2015. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Sajnos, az enyém még nem felel meg ezen kritériumoknak, pedig sokat foglalkozom vele.(:
2015. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én azokat a kutyákat tartom jól neveltnek, amelyek betartják a gazdájuk által hozott szabályokat, de nincsenek "megtörve", tehát boldogok. Ezek vannak JÓL nevelve.


Sajnos sok olyan kutyát látni, amely szépen sétál, jól viselkedik stb., de fel nem emelné a farkát egy csóválásra, sőt, még a fejét is "lógatja", úgy sétál. Az ilyen kutyákat sajnálom...

2015. jan. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok. 1 éve van nálam a kutyám, most 2 éves, hozzám kerülése előtt kóbor kutya volt, úgyhogy a laza pórázon közlekedés megtanulása nagyon nagy kihívás volt a számára :D A láb melletti séta (tehát hogy ne rohangáljon előre, oldalra meg hátra lemaradozhat) na az nem igen megy neki hosszú távon :D

Futtatón, póráz nélkül egyébként könnyen tiltható bármiről, pórázon kicsit nehezebben :)

2015. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!