Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit gondoltok arról, hogy...

Ti mit gondoltok arról, hogy valaki úgy "sétáltatja" a kutyáját, hogy kiengedi a kapun hogy szaladgáljon a környéken (egyedül! Városban, mondjuk egy nem forgalmas részen)?

Figyelt kérdés
(Nem azért kérdeztem hogy ezt fontolgatnám hogy majd én is ezt teszem)

2015. jan. 7. 14:47
1 2
 1/11 bollocks ***** válasza:
32%
Hatalmas felelőtlenség, de még mindig jobb, mintha a kutya egész nap be lenne zárva az udvarra.
2015. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kutyával való veszélyeztetés a hivatalos neve, és szabálysértésnek számít.

Elüthetik, balesetet okozhat, haraphat (félelemből is), elkódoroghat, összemarakodhat más gazdás kutyákkal...

Nem kötelező mindenkinek kutyát tartania csak azért, hogy legyen. Ha ezt a jónép felfogná, nagyot lépnénk előre.

2015. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Van a környéken egy ilyen család, akiknek van egy 6 év körüli keverék kanjuk. Teljesen fekete. Du. 5 körül minden nap kiengedik, gondolom mondanom se kell, hogy ilyenkor, amikor sétáltatom a kutyámat, ez a fekete dög meg felbukkan a sötétben és elkezd ugatni ránk, akkor csoda hogy nem kapok szívrohamot.
2015. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Nálunk is van a környéken egy ilyen nő, de az öreg és elmeháborodott. Van 2 vizslája, meg egy másik nagykutyája és amikor nincs semmi baja, akkor ő viszi őket póráz nélkül, amikor meg hideg van vagy más, akkor meg képes kinyitni a kaput és kiengedni azt a 3 rusnya dögöt, de abból csak a vizslák mászkálnak el. Múltkor már az egyik körbe is járt minket kutyasétáltatás közben. Azon voltam, hogy lelövöm azt a tetűt és az öreglányt is. Szóval igen, aki ilyen, az elmegyógyintézetbe való.
2015. jan. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken ez sajnos teljesen általános, ha nem is pont ilyen formában, de nem nagyon zavartatják magukat, ha a kutya kiszökik, úgy vannak vele, hogy majd visszajön.

Az itteni menhelyesek már ismerik is ezeket a kutyákat, be sem fogják őket, mert egy hét múlva úgyis megint az utcán lesznek. Baromi veszélyes és egyáltalán nem jobb, mintha bent lennének a kertben és a tulajdonosnak kötelessége is lenne a kutyát az ingatlanon belül tartani.

2015. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
semmi probléma vele.sőt inkább praktikus megolldás
2015. jan. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

rohadt praktikus, mikor vicsorogva és ugatva közelít meg téged a nyílt utcán, ami nem az ő területe...

imádom a kutyákat, nekem is van, kiskorom óta rajongok értük, mielőtt valaki letámadna

a környékünkön van egy putri család (nem, nem kisebbségi), van 3 kutyájuk, olyan ramaty állapotban van a kerítésük, hogy a kutyák vígan ki-be járkálnak, ezzel még nem is lenne, ha barátságosak lennének, de nem azok, már nem egy embert támadtak meg, a jegyző meg cseszik tenni a dolgát...

2015. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédomnak is van egy "fajtiszta" "németjuhásza", mert kellett a gyereknek. De ha láttatok már nagy, sovány, szeretethiányos kutyát... A nagymama szokta kiengedni az utcára, hogy futkározzon. Én nem félek tőle, sőt, ha engednék itthon, akkor elhoznám. Volt már, hogy főút mellől haza fele úton hoztam haza a kutyát, majdnem elütötte a busz. Szóltunk már neki, pár hete az egyik szomszéd nem bírta és elkezdett ordibálni a nénivel, hogy zárja vissza a kutyát. De ebből sem értenek, azóta is sokat van kinn a kutya.
2015. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom az ilyenről, hogy elmebeteg. 13-14 éves gyerek már sétáltat kutyát, akár ennél fiatalabb is, az idióta kijárós kutya megsebesítheti őt is meg a kutyáját is. De akár babakocsis, bicikliző ember is bajba kerülhet, ha emberrel szemben is támadó hajlamú ... Az ilyen kiengedett döggel azt tapasztaltam, hogy támad (legalábbis ugat, kötekedik). Eddig mondjuk elvettem a kedvüket a mi zaklatásunktól, közepes és nagy termetűnek is (a kicsiket nem bántjuk). Nem a kutya a hibás, de ha nincs ott a sötét gazdája, akkor muszáj a kutyával lerendezni a nézeteltérést ...

Az ilyen ember biztos nem szereti a kutyáját, akkor nem engedné felügyelet nélkül kóborolni. Bármi történhet, a kutyáját szétszedhetik más kutyák vagy összeakadhat olyannal, aki nem csípi a kutyasétáltatásnak ezt a módját ...

2015. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy ismerek egy kutyát, aki már másfél hónapja a környékünkön (Gödöllőn) kóborol. Egy szép kan kutyus. Nem sovány de nem is dagadt, jó húsban van. Éhesnek nem éhes, egyáltalán nem. Nem tűnik sem boldognak sem szomorúnak, olyan semleges hangulatú. Fél a hirtelen mozdulatoktól. Nem játékos. Nem bánt senkit csak járkál utcáról utcára. Nagyon szép kutyus (nem kölyök viszont fiatal). Szerintetek a gazdája egyszerűen kiengedi? Vagy ebből még nem lehet tudni?
2015. jan. 7. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!