Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kutyus tanítása?

Öreg kutyus tanítása?

Figyelt kérdés

8 éves a tacskóm és eddig semmit nem tanítottam neki :(

Nem akarok sokat csak azt hogy hívásra jöjjön és tusjon ülni és pacsizni.


2015. jan. 7. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kezdd el, de arra számíts, hogy kicsit lassan haladtok. Meg kell tanulnia tanulni.
2015. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
73%
Simán tanulnak az öreg tacsik, csak ölelgetni-puszilgatni kell őket, egy kis keksz, simogatás. AZ én szerelmem is tacsi.
2015. jan. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké köszi holnap elkezdem.
2015. jan. 7. 19:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nagymamám kutyájával kezdtem el foglalkozni kb. 1 éve. 14 éves jelenleg. Az ok annyi, hogy sajnos az én kutyám elpusztult, és sajnos nem engedhetek meg magamnak most sajátot. Nagyimnak tacsi keveréke van, most fogunk vizsgázni középfokon. De otthoni tanítás. Simán ment neki, bár az eleje döcögősen indult. De a kaja és a klikker csodákra képes :)
2015. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szitakötő88 ***** válasza:
Szerintem is kezdd el nyugodtan, neki is jó lesz, és ez kapcsolatot is épít köztetek. A lényeg, hogy legyél nagyon türelmes, és minden kicsi előrelépést jutalmazz meg (dicsérettel mindig, és persze motiválhatod kajával, vagy a kedvenc játékával). Az legyen a cél, hogy élvezze ezt az új fajta "játékot"! :) És kíváncsiak vagyunk, hogy hogy haladtok! :)
2015. jan. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Klikerezem minden nap, de még nem értette meg szerintem.
2015. jan. 11. 11:35
 7/9 A kérdező kommentje:

Meg mindig felfigyel valamire.

Ha elmegy egy kocsi rá figyel és nem ide.

2015. jan. 11. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:
nekm 10 éves yorkim van, így öreg körára megtanítottam neki az ülj és feksziket.....jól megy neki ;)
2015. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

(szubjektív vélemény jön)Öreg kutyánál "falatos" oktatást próbálnék. Első alkalommal az ül menne. Viszonylag egyszerű, és arra is alkalmas, hogy megtanulja, hogy falatot kap, ha a kedvedben jár.

Falat az orra alá tart (ha elég éhes, máris teljesen ráfigyel), addig emeled, amíg le nem ül.

A fektetés ültetésből, a falat lába között való lehúzással megy.


Ha ez megvan akkor jöhet a klikker, de amíg ezzel a módszerrel tudod folytatni, addig nem kell a klikker (ami egyébként egy szuper eszköz).


Ha nem tartja a falatos kezeden a szemét, akkor kimaradhat egy étkezés. Nagyon gyorsan megtanulja, hogy jól jár, ha a kedvedre tesz

2015. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!