Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon mit lát bennem a kutya...

Vajon mit lát bennem a kutya és hogy lehetne kideríteni hogy a gazdáit miért utálja annyira?

Figyelt kérdés

Van egy kutyus aki mint kiderült tőlünk 3 háznyira lakik.

Még valamikor október végén találkoztam vele először.

Akkor este anyukámat kísértem ki, még kint a kapuba beszélgettünk. Oda jött hozzánk egy ápolt, jól gondozott kutya, leült mellénk és kérlően nézett ránk. Nyakába nyakörv, rajta szép biléta amibe bele van gravírozva a kutya neve és a gazdája telefonszáma. Felhívtuk a számot, jött érte egy gyerek akit akkor nem ismertem meg. A kutyának addig semmi baja nem volt, de amikor a lányt meglátta elhúzódott és ahogy a pórázon vitte a lány nem akart menni, nézett vissza ránk amolyan ne engedd hogy elvigyen nézéssel.

Pár héttel később a kutyus megint nálam kötött ki, nyitva maradt a kapu és bejött rajta. Hívtuk a gazdát, ő nem volt itthon de küldött érte egy ismerősét. Megjöttek a kutyáért aki ismét nem akart haza menni. Ekkor tudtam meg kié a kutya.

Tegnap este kocsival jöttünk haza, láttam a kutya a kereszt utcába sétálgat. Gyorsan haza mentünk és vissza siettem hátha nem ment még el messzire. Láttam a másik utca sarkán utána kiabáltam. Ahogy meghallotta a hangom nagy örömbe tört ki, helyből felugrott majd vágtatva hozzám szaladt körbeugrált, hempergett. Nagyon örült nekem, kutyát ennyire örülni még nem láttam. A mi kapunkig szépen jött velem, de mondom nem telefonálok 3 házzal lejjebb lakik, egyenesen haza viszem. De a kapunktól nem tágított akárhogy könyörögtem. Behoztam és hívtam a gazdáját. Míg a gazdit vártuk nyugodtan ült mellettem bújt hozzám, ahogy megérezte hogy jön a gazdája elindult a telek végébe, hiába szóltam nem jött még hozzám se. Engem a kert végébe megvárt, de a gazdájával ismét nem akart hazamenni.


Annyit tudok hogy elvileg menhelyi kutya, onnan hozták ők el és mielőtt a menhelyre került bántották őt. Na de akkor minden embertől félne, de tőlem nem. Mindig hozzám jön, már szinte tudatosan ide jön. A hétvégén is éjjel esett a hó, és valószínűleg ez a kutyus járhatott bent mert a hó tele volt kutya lábnyomokkal.

Viszont a mostani gazdáit ismerem. Gyerekként sokat jártam náluk, az idősebb gyerekkel jóba voltam. Rémálmomba és a legnagyobb rosszindulattal se tudom azt feltételezni róluk hogy bántanák. Meg tényleg annyira jól ápolt, gondozott kutyus, ha valaki ránéz nem az jut róla eszébe hogy rossz gazdái lennének akik bántják, elhanyagolják.


Hogy deríthetném ki hogy mi van vele?Miért szökik meg újra és újra, és miért "menekül" már a gazdája szagától is? Nyilván ha rákérdezek nem fogják azt mondani hogy igen rosszul bánunk vele.

Szívem szerint ha még egyszer ide jön nem adnám vissza de sajnos nem tudom őt befogadni, bármennyire is szeretném.


2015. jan. 9. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez bántani a kutyát, bőven elég, ha nem akarja, hogy megfogják, mert tudja, hogy akkor valami számára negatív dolog következik be, például hazaviszik, amit már rohadtul un, mert mondjuk nincs sétáltatva. Ha még előtte jól le is szidják, vagy csak simán marha mérgesek rá, akkor teljesen érthető: a kutya szemszögéből ez úgy néz ki, hogy "odamentem / hagytam magam megfogni -> gazdi mérges -> legközelebb nem hagyom magam megfogni, mert ha gazdi mérges, az rossz".

Ha többet foglalkoznának vele, meg sétáltatnák rendesen, valószínűleg a szökés is meg ez az elhúzódás is megszűnne.

2015. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1-essel teljesen egyetértek. Nem biztos, hogy rosszul bánnak vele, lehet, hogy simán "csak" sehogyse... persze ez sem jó, nyilván.
2015. jan. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem feltétlen útálja a mostani gazdáját, csak valami misztikusnak tűnő különleges képességével érzi, hogy te jó gazdája lennél. Te szereted az állatokat és a kutyát. Téged el tudna fogadni maga fölé falkafőnöknek. Bizonytalan vagyok, hogy ezt a testtartásból-mozgásból, vagy a beszédből, vagy a szagból ítéli meg egy kutya, vagy mindez együtt esetleg, de hibátlanul tud ítélni, az biztos.
2015. jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hovarju ***** válasza:

Szerintem beszélj a mostani gazdákkal, főleg ha egyébként jóba vagy velük. Kérdezd meg, mennyit foglalkoznak a kutyával. Mondd el neki, hogy veszélyes a kutyára nézve, ha egyedül csatangol. Bármikor elütheti az autó.


Ha nincs elég idejük a kutyára, esetleg ajánld fel, hogy néha elviszed sétálni. Esetleg segíthetsz a gazdiknak, hogy hogyan tudnák tanítani a kutyát. Így a kutyus is boldogabb lesz, ha lesz alkalma rendszeresen mozogni és talán szívesebben marad a saját kertjében, ha tudja, hogy oda fogsz érte menni.

2015. jan. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kutyának te egy vagy azok közül, akiket a szabadsághoz kapcsol - ki tudja, hányan simogatják, etetik miközben korzózik. A gazdája azt jelenti a számára, hogy bizony haza kell menni, ennek nyilván nem örül, mert ha haza akarna menni, magától is hazamenne.

Ez még nem jelenti azt, hogy nem szereti a gazdáját, vagy nem jól bánnak vele, elképzelhető, hogy nem foglalkoznak vele eleget, nem sétáltatják, nem minőségi a kapcsolat, erre utal az is, hogy a kutya rendeszeresen kinn van az utcán és ezt a problémát nem kívánják megoldani, de az is lehet, hogy kikap, ha hazamegy. Az biztos, hogy nagyon felelőtlenek, de sajnos van bőven, akiket nem izgat, hol jár a kutyájuk, ennek ellenére azért szeretik.

2015. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van,amikor a kutya választ gazdát.Pont így esett egy kutyás ismerősömmel is.Csak ott az eredeti gazdival közösen a költözés mellett döntöttek.Az ember tudja,amikor egy kutya kiválasztja és ez nem beleképzelt misztérium.
2015. jan. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!