Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy domináns,...

Vincze Dóri kérdése:

Mit lehet tenni egy domináns, kb.12 hetes szuka kölyökkel?

Figyelt kérdés
...akivel ha kilépek az utcára és meglát egy kutyát (akár kerítésen kívül, akár azon belül), őrjöngésben tör ki. Igyekeztem elvonni a figyelmét, továbbsétálni. Egyedül az ér el minimális hatást, ha rászólok és picit meghúzom a pórázt, de pár másodperc múlva újra folytatja. (Domináns típus, ahonnan elhoztuk, a felnőtt kan kutyát elzavarta a helyéről.) Azokon a szakaszokon, ahol nincs kutya, nagyon szépen jön, nem húz, nem mászkál el, emberekkel nagyon nyitott és közvetlen. Valami tanács, mert ez így tarthatatlan lesz felnőtt korában...

2015. jan. 9. 17:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, így tovább :)
2015. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Jelentem, kitartóan viszem sétálni. Ugatni alig ugat már a többi kutyára, húzni nagyon húz, egyszerűen semmi sem használ, úgy megy, mint akit hajtanak.

Tegnap azonban átesett a tűzkeresztségen, elengedtem egy jó kis füves területen, eleinte úgy, hogy nem vettem le róla a pórázt, csak húzta maga után. Néhányszor magamhoz hívtam, mindig nagyon megdicsértem, aztán levettem a pórázt is és leültem, hadd rohangáljon. Örültem, mert ezek után önkéntelenül is visszajött egy-egy simire, aztán bóklászott tovább. Amikor meg esetleg nem látott, pár másodperc után rohant vissza. :)

Jól lefáradt, jött is szépen, de amint beértünk az utcánkba, ahol minden háznál kutya van, újra rákapcsolt, szóval majd ezzel még kezdenem kellene valamit. :)

2015. febr. 1. 12:02
 13/16 anonim ***** válasza:
Csak gyakorolj vele tovább, meglátod, javulni fog ebben is! :)
2015. febr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Az a vicces, hogy amint leveszem róla a pórázt, el nem mozdul mellőlem séta közben, de amint ráteszem a pórázt, húz. Majd utána olvasok, hogy mit mondanak az okosak, aztán majd próbálkozom vele. :)
2015. febr. 1. 15:56
 15/16 anonim ***** válasza:

mert hagyod, hogy húzza a pórázt. Laza póráz és erős rántás, majd ismét laza póráz.

Amíg érzi a póráz feszülését, nem fogsz sokra menni vele.

2015. febr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Mármint akkor rántsak rajta, amikor elkezd húzni?

Múltkor elszórakoztam vele egy jó háromnegyed órát, hogy amint húzott, visszafordultunk és úgy mentünk kicsit. Akkor bezzeg szépen jött, aztán vissza az eredeti irányba. Lassan csak rájött, hogy mit akarok.

Ma viszont átbújtattam a hasánál a pórázt, úgy nem tudott annyira sietni és szépen sétált, úgyhogy megdicsértem. :D

Rendeltem neki egy hámot, megpróbálkozom azzal is, aztán meglátjuk. :)

2015. febr. 7. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!