Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 8 éves menhelyi...

Van egy 8 éves menhelyi ivartalanított kan kutyám akit fedezésre használtak születése óta. Van mellette egy tüzelő szukám is. Miért csinálja ezt a kan és miért azt a szuka?

Figyelt kérdés

A kan gondolom évekig hozzá volt szokva, hogy fedeznie kell, hiába van ivartalanítva mászna rá a szukára. Viszont a szuka most tart a 18-napnál és eddig egyszer sem hagyta. Mindig megmorogja, elkergeti és harapja a kant amikor próbállná befedezni!


Nem jön be neki a kankutya vagymi? Úgy olvastam, hogy 9-16 nap körül már megszokott állni a kannak. Tudom, hogy úgyse történhet kettőjük között semmi ( és a szuka el is van zárva nem csak az ivartalanított de más kanok elöl is). Miért morog egyhúzomba a szuka és nem hagyja magát soha? Betegség nála, hogy nem érik meg a pete vagy mi?


Amúgy társtulajos szuka a tenyésztővel, szóval nem ivartalaníthatom, most készülnek a FEHOVA-ra is!


2015. jan. 9. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg képes a párosodásra az ivartalan kan is, mert a tesztoszteront nem kizárólag a herék termelik (példa: korábban fedező lovaknál megfigyelhető, hogy heréltként is csődörös viselkedést mutatnak. Példa2: sosem fedező herélt lovam szinén párosodik a kancákkal). Megtermékenyíteni ugye nem tud.


A 18. nap már kicsit későinek tűnik a számomra, voltak együtt a 10. nap környékén is? Hallomásból tudom, hogy olyan is előfordul, hogy a szuka nem áll meg, a legtökéletesebb időpontban sem.

2015. jan. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Épp az, hogy már a 2. tüzelése a szukánák és két tüzelés alatt egyszer sem engedte volna magára a kant. A tenyésztő aggódik, hogy hogyan fogja így kanhoz vinni! Minden nap kiengedem őket együtt játszani, de csakis felügyelett mellett. A kan mindig próbálkozna, de a szuka soha nem hagyja magát !
2015. jan. 9. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:
A tenyésztője biztosan tudja, hogy lehet végezni ovulációdiagnosztikát, progeszteronszint mérést és az alapján kiválasztani a fedeztetés napját.
2015. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom mondta is, de hiába van ma például a napja ha szuka nem engedi magára a kant nem? Erőszakkal nem tehetik rá ( és nem is hagynám ,az én kutyám én is ott leszek a fedeztetésnél)
2015. jan. 9. 12:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát pedig ha a szuka nem hajlandó megállni, akkor bizony le fogják fogni. Más kérdés az, hogy én ilyen szukát sosem fedeztetnék. De ne szaladj előre az időben, még fiatal, később változhat.
2015. jan. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van szuka,amelyik válogat és nem csak a hormonok számítanak.Én nem erőltetném az olyan párzást,ahol a szuka nemet mond és ezt előre le is egyeztetném a tenyésztőkkel.
2015. jan. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!