Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol és hogyan úsztassam a...

Hol és hogyan úsztassam a kutyámat?

Figyelt kérdés

Közel van a Balaton és a Séd is, de a Balatonba tudtommal tilos kutyát bevinni, meg mivel tele van sz@rva, h*gyozva, hányva és még sorolhatnám, ezért nem is szívesen vinném oda. A Séd (aki nem tudná: viszonylag nagynak számító patak) meg ugyebár nyáron is nagyon hideg, meg az alján lévő kövek miatt nem hiszem, hogy alkalmas lenne kutya úsztatására. Vélemények, ötletek?

Előre is köszi! :)


2015. jan. 9. 17:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%

Először is: a Balaton nincs tele sz@rva, hugyozva stb., ezt csak a hülye sznobok gondolják, akik még sosem fürödtek természetes vízben.

Ilyen hidegben nem hinném, hogy kint kéne fürdetni a kutyát. Amúgy meg nem kacsa az, megvan jól úsztatás nélkül is.

2015. jan. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Ja igen, és ha most akarod úsztatni, a Balatont én sem ajánlanám, mert be van fagyva.
2015. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Ennyi erővel egyik természetes vízbe se vidd be, mert mind tele van szennyeződéssel (én ezért nem is megyek bele egyikbe sem) :) Sokan úsztatnak a Balatonban egyébként, keresni kell egy jó helyet, valami szabadstrand félét, vagy ahol nem mélyül hirtelen a víz.


A Séd nem lenne valami jó választás a kövek miatt.


Persze remélem most nem akarod egyikben sem :D

2015. jan. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#1

Ha arra hivatkoztam, hogy még NYÁRON is hideg a víz, akkor szerinted miért most akarnám úsztatni? (én fürdetés alatt nem az úszást értem...)

Amit a Balatonról írtál, azzal nem én lennék az egyetlen, aki vitatkozna, ugyanis aki gyakran jár oda nyáron (én is), az valószínűleg már láthatott úszkálni "valamit" a tetején, rengeteg a fertőzés, emberek fulladnak bele --> sokszor akár több napig a vízben van a hulla (hozzánk közel lévő strandon nem 1x fordult elő), meg sajnos igen sok az olyan szintű ember, aki igenis bele ürít, akár elöl, akár hátul.

Az emberek remélhetőleg nem isznak bele, de egy kutyának ha épphogy kint van a feje, akkor nyilván fog befolyni a száján. Márpedig nem akarom, hogy emiatt legyen baja.

2015. jan. 9. 18:19
 5/18 A kérdező kommentje:
#3 köszi a választ! :)
2015. jan. 9. 18:23
 6/18 anonim ***** válasza:
A hogyanra elfelejtettem válaszolni, de hogy is érted azt, hogy hogyan? :) Hogyan vezesd be a vízbe, vagy mire vagy kíváncsi?
2015. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, ilyenekre gondoltam. :)
2015. jan. 9. 18:38
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Rossz hírem van: minden természetes víz tele van szarva, hugyozva, hányva. Ugyanis élnek (és halnak) ott halak, madarak, akik értelemszerűen nem járnak angol vécére, sőt, még a kutyák is szeretnek a vízbe pisilni, gondolom akkor a rókák meg más állatok sem képeznek kivételt.

Délegyházán amúgy a kutyás strandnak tiszta kavics az alja (bányató), én a nyaralás első pár napján visítva szoktam bemenni, úgy bökik a talpamat, de a kutyákat pont nem zavarja, rohangálnak ki-be, mint a félőrültek, és semmi bajuk. Szóval a kavics ne tartson vissza.

2015. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A mai emberek közül sokan azt hiszik, hogy ha nem 100%-osan higiénikus körülöttük minden, attól már bajuk lesz.

Nálunk a családból még senkinek nem lett semmilyen baja a Balatontól. (már a dédszüleim is itt éltek és ők is jártak fürdeni, meg mindenki más)

Annyi szennyezés, amennyi abban a vízben van, nem fog ártani senkinek, a kutyáknak meg még akkor sem, ha isznak belőle (sokkal koszosabb dolgokat is megesznek és attól sem lesz bajuk).

2015. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nálam dettó ugyanez van, de én Pesten lakom.

A Dunában nem merném, mert ugye ott a sodrás.

A Balaton nem gáz, csak a világ végén van (legalábbis nem lehet egy séta alkalmával odajutni), viszont van ott olyan hely is ahol legálisan lehet kutyát bevinni.

Mivel az én kutyum már felnőttként került hozzám, én sem tudom, hogy hogyan viszonyul a vízhez (a fürdetést nem szereti), de én tuti hogy azzal kezdeném, hogy bemennék, és egy idő után talán először bátortalanul de utánam jönne. Aztán ha látja, hogy semmi gond, akkor nem csak 10 cm-re lepné el a víz a lábait, hanem a játék hevében bátrabb lenne. Én most nyáron így fogok neki kezdeni.

2015. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!