Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol és hogyan úsztassam a...

Hol és hogyan úsztassam a kutyámat?

Figyelt kérdés

Közel van a Balaton és a Séd is, de a Balatonba tudtommal tilos kutyát bevinni, meg mivel tele van sz@rva, h*gyozva, hányva és még sorolhatnám, ezért nem is szívesen vinném oda. A Séd (aki nem tudná: viszonylag nagynak számító patak) meg ugyebár nyáron is nagyon hideg, meg az alján lévő kövek miatt nem hiszem, hogy alkalmas lenne kutya úsztatására. Vélemények, ötletek?

Előre is köszi! :)


2015. jan. 9. 17:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kutya úszáshoz szoktatása egyébként úgy zajlik hogy:


a) kellőképpen agyatlan, de lelkes kutya esetében bedobod a labdát a vízbe, ő meg bemegy, és csak visszafele veszi észre, hogy amúgy úszik, de akkor már mindegy. A következőkben leírt úszástechnikai oktatás ott is szükséges lehet, ha a feneke lemerül és pacsálva úszik a kutya, de legalább a lelkesedéssel nincs gond :D


b) becsalogatod, vagy pórázzal betessékeled magad után, de nem mész messzire, hogy tudj neki segíteni, amikor már nem érne le a lába. Még mielőtt eltúnne a lába alól a talaj, alányúlsz és tartod, ahogy picit beljebb viszed, hogy ne rögtön neki kelljen megoldania mindent. Reflexből nyomni fogja az úszó mozgást, azzal nem lesz gond (ha közben kiemeled a vízből, marha vicces, ahogy szánalmas fejjel lapátol a levegőben, érdemes kipróbálni :)). Ha már megszokta az egy helyben úszkálást, óvatosan el lehet engedni az elejét, de a fenekét még tartani, hogy tanulja meg egyenesen tartani a hátát. Tessék nagyon dicsérni (tényleg, hangosan és lelkesen, akár játékkal is), de még a vízben, ne odakint a parton, mert azt fogja hinni, hogy a vízből kijönni jó, nem pedig bemenni. Érdemes többször rövid ideig bevinni, nem egyből tíz percet bent tartani, úgy fogja könnyen-gyorsan megszokni az egész procedúrát.

2015. jan. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
23%

3-as vagyok.


Én nem szeretem erőltetni. Ha magától bemegy a kutya és úszik, akkor oké, ha nem, akkor nem :) Az egyik kutyám egyáltalán nem úszik, ameddig leér a lába, addig bemegy, onnantól nem, nem is erőltetem. A másik meg úgy úszott először, hogy télen beleesett a jeges vízbe (kölyök korában). Azóta úszik, semmi baja a vízzel.


Ettől függetlenül, ha szeretnéd, pozitív megerősítéssel lehet "kérni", hogy menjen be, illetve megszerettetni vele a vizet, de én nem látom ennek értelmét, el tudja ő azt dönteni, hogy akar-e vagy sem :)

2015. jan. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ha a patakba vinném (bár ott úszni nem tud, csak mászkálni, de legalább szokja a vizet) majd nyáron, akkor a víz hidegségével lenne gond?

2015. jan. 9. 19:52
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem gond a hideg víz, de arra figyelj oda, hogy lehetőleg ne egy nagy rohangálás után pattanjon bele, tehát ne legyen túlságosan felhevülve a kutya.
2015. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Hovarju ***** válasza:
100%

Mi már évek óta járunk úszni a kutyával a Balatonra és a Dunába. (eddig semmi baja sem volt) Az Adriában is úszott ott sem lett semmi baja.


Keress rá a Balaton parti kutyastrandokra, több is van belőlük.


A hideg vízzel nyáron csak óvatosan, nem tesz neki jót, ha kihevülve beleveti magát a hideg vízbe.


Az mostani kutyámat nem kellett biztatni az úszásra, már 3 hónapos korában utánam ugrott a stégről.

Az első kutyám kicsit bizonytalanabb volt, nála az segített, hogy olyan kutyák közé vittem, akik szerettek úszni, és mellettük elég bátorságot merített az enyém is és jókat úsztak együtt.

2015. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
A Nagy-Dunával azért óvatosan, elég gyors sodrása tud lenni. A nagyon jól úszó, akár 1 órát folyamatosan tóban úszkáló kutyám is jó 30 méterrel lejjebb jött ki a Dunából :)
2015. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Milyen mély ott a Duna, ahol beleviszitek a kutyátokat? :)
2015. jan. 10. 14:28
 18/18 Hovarju ***** válasza:
Ahová mi szoktunk járni, ott elé széles a Duna és kanyarodik is, így van egy kis öböl, ahol nincs akkora sodrás. A talaj apró sóderes és lassan mélyül. Hogy pontosan mennyire mély, nem tudom.
2015. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!