Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvastam, hogy pórázzal...

Olvastam, hogy pórázzal érdemes tanítani a sétát. Hámmal is meg lehet ugyanolyan jól tanítani? Illetve ha pórázzal tanítom, és jól megy neki, akkor ha váltok hámra, szinte elölről kell kezdeni az egész gyakorlást, vagy elsőre szépen fog menni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 10. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van itt némi fogalomzavar. Póráz mindenképp kell, azt csatolod a hámhoz vagy nyakörvhöz. Ha nyakörvvel megtanulta szépen gyorsan át fog állni a hámra.
2015. jan. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, bocsi rosszul írtam. Megszokás, errefelé póráz alatt a nyakörves sétáltatást értjük. Elnézést még egyszer.
2015. jan. 10. 11:44
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Mindkettővel ugyanúgy meg lehet tanítani DE.


Egy törpetacskónak előnyösebb a hám, míg egy bernáthegyinek a nyakörv. Miért? Mert ha a tacsit véletlenül nagyon megrántod, nyakörvvel leszakad szinte a feje, a bernáthegyi meg ha hámban elkezd macskát kergetni, észre sem veszi, hogy te is ott lobogsz a póráz végén, míg nyakörvvel igen :D

2015. jan. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a nyugis sétát póráz nélkül tanítottam meg a kutyámnak. Egyszóval kinek mi válik be. Valakinek csak szögessel megy, valakinek azzal sem, valakinek a kutyájának eszébe sem jut húzni.

Ha következetes vagy, akkor hámmal is tudod nyugodtan sétáltatni, ha pedig nem, akkor szögessel sem fog menni.

2015. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!