Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen ételeket érdemes...

Milyen ételeket érdemes lefagyasztani? Mik azok, amik kiolvadás után is ugyanolyan finomak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy még soha életemben semmit nem fagyasztottam le. Csak vizet. :)

Mostanában viszont egyéb elfoglaltságok mellett egyre nehezebben veszem rá magam, hogy minden nap főzzek, meg sajnos időben sem jövök mindig úgy ki. Persze estére szokott lenni vacsi, de a párom napi 11-12 órákat dolgozik, és neki viszont szeretek finom és emberes adagokat elrakni. A fagyasztónk sajnos elég kicsi, de hétvégén van időm főzni, arra gondoltam, akkor megcsinálok 2-3 féle kaját, aztán hétközben már csak 2 naponta kell főznöm. Egyáltalán nem vagyunk levesesek. Csirkemellet nagyon szeretjük, mindenféle szószokat, főzelékeket, rántott/sült husikat, fasírt is nagy kedvenc. Ezek fagyaszthatók? Mik a tapasztalataitok?


2014. szept. 22. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Rántott húst panírozva, nyersen szokták eltenni.

Húsfélék pl pörkölt, tökéletes felolvasztva, főtt rizs szintén. Főzelékeket nem tudom. Krumplis ételekről tudom hogy nem sók felolvasztva.

2014. szept. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Husit panírozod és úgy fagyaszd, csak ki kell gyorsan sütni

fasírtot is megcsinálod, kigolyózod és szintén csak sütni kell.

Pörköltek szintén jók fagyasztva csak köretet kell hozzá csinálni

Húsos káposzta szintén jó fagyasztva.

Főzeléket nem szoktam fagyasztani, mert az gyorsan kész van.

2014. szept. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem főzök direkt fagyasztásra, de viszont mindig van maradék, amiket mindig lefagyasztok, még az egy adagot is.

időnként tartunk "fagyós" napokat, abból válogatunk, amik vannak.gyakorlatilag minden készételt szoktam, a krumplin kívül.De azért a gulyásban főtt krumpli teljesen ehető marad.A panírozott nyers húsok, fasírt, paníros máj is jól bírja, csak fagyosan kell kisütni.

Tésztát, rizst is fagyasztok, ha sok lesz és marad, szintén jól használhatóak felmelegítve.

2014. szept. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!