Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszert ajánlatok,...

Milyen módszert ajánlatok, hogy hogy tanítsam meg a kutyámat arra, hogy séta közben ne húzzon?

Figyelt kérdés

Még egyszer sem voltam vele sétálni, 11 hetes.

Először mindenképpen gyakorolnám vele az udvarban is.

A megfordulós módszerről már hallottam, de azt nem szeretném alkalmazni, nem akarok az utcán fel-alá mászkálni :D


2015. jan. 11. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Klikker vagy jutalomfalat.

Ha melleted megy kap kaját, pár nap alatt rájön.

2015. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Klikkert nem fogok használni, valahogy nem az én világom. :D De ki fogom próbálni pl. azt, hogy az orra előtt húzom a falatot. :)
2015. jan. 11. 19:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Türelemmel :) A kiskutyának még nem dolga pedánsan sétálni pórázon, neki rohangálnia kell, meg felfedezni, meg rosszcsontkodni. Vegyél egy legalább két méteres pórázt (de ne flexit; sima bőr vagy szövet tök jó), könnyebben megszokja, hogy hol a határ, ha nagyobb tere van ficánkolni, mintha egy méteres pórázon meg láb mellett vergődik.
2015. jan. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

(Bocsánat a kicsit sem hasznos válaszomért, de... :D

Azért ennyire nyitott ne legyél már :D Se megfordulás, se klikker... Persze nem mondom, hogy ezek nélkül lehetetlen, csak szerintem egy kiskutya felnevelése során azért előfordulhat, hogy kicsit jobban is ki kell lépned majd a komfortzónádból, mint hogy "nincs kedved az utcán fel-alá mászkálni".:D [ha ennél komolyabb indokod is van akkor nem szóltam])

Az is egy módszer például, hogy ha húz, megállsz, ha lazul a póráz, elindulsz. Bár nem kevésbé időigényes szerintem, mint a megfordulás.

2015. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4

Egyszerűen nem szeretném egyiket sem alkalmazni. :) Rengeteg más módszer van, amik hatásosak lehetnek, és a nagykönyvben sincs megírva, hogy bármelyiket is használnom kellene. Biztosan nem ő lesz az egyetlen kutya, aki megfordulós módszer és klikker használata nélkül tanul majd meg sétálni. :)

2015. jan. 11. 20:22
 6/12 anonim ***** válasza:
Persze én sem a klikker és a megfordulás abszolút hatalmában hiszek, csak annyira fura volt számomra a kérdésed megfogalmazása, hogy nem bírtam mellette szó nélkül elmenni. :)
2015. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én sem használtam egyiket se (amúgy klikkerezünk, de sétához eszembe se jutott elővenni), a megállós módszer bizonyult eddig a leghatékonyabbnak pörgős kutyáknál, de egy pici kölyköt, aki képtelen húsz másodpercnél tovább koncentrálni, szerintem felesleges ilyenekkel szívatni, csak frusztrált lesz tőle. Ugyanis a laza pórázon sétálás eleinte nagy odafigyelést követel a kutyától, minden egyes alkalommal észrevenni, hogy hoppá, mindjárt megfeszül a póráz, fékezni kell, a kölyöknek meg annyira érdekes az egész világ, hogy nincs kapacitása még erre is figyelni.

Amúgy felnőtt kutyánál is öt méteres pórázon szoktam kezdeni a laza pórázon sétálást, mert ugye neki sem kellemes, ha vontatnia kell engem is maga után, és ha rájön, hogy öt méternél vége van a bulinak, de van tere máshol ökörködni, akkor egy idő után magától megtanulja tartani a távolságot, azt meg már nem egy nagy kaland csökkenteni (persze megfelelő lemozgatás mellett, ami kölyköknél szintén nem játszik, mert duracellel mennek, túlterhelni meg nem szabad őket). Szóval bemutatni lehet (és kell is) a feladatot, és egyre sűrűbben elvárni, de rögtön 100% pórázfegyelmet értelmetlen tanítani.

2015. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7

Természetesen nem egyből a lábnál sétával szeretném kezdeni, teljesen egyetértek azzal, amiket leírtál. :)


#6

Megértelek, nem lehet mindenkinek ugyanaz a véleménye/módszere :)

Nem egy kutyám "sikerült" már jól klikker nélkül, emiatt nem tartom lényegesnek. A megfordulósdit meg azért nem szeretném alkalmazni, mert a közelünkben nincs "embermentes környezet", és nem akarok totál hülyét csinálni magamból (:D), mire kiérnék a város szélére, addigra meg már szerintem a kutyát zavarnám össze, hogy mintha el lenne vágva; egyszer csak máshogy kell sétálni. :D

2015. jan. 11. 21:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem most van egy 9 hetes kiskutyám, szóval még frissen beszélek én is. Én egyelőre örülök, ha sétál pórázon, mert még nagyon új neki minden, mindenhol új szagok vannak, új ingerek, hangok, stb... Új neki a gurulós bőrönd és templomtorony kongása. Örülök, ha nyugodtan elbóklászik és nem ül le az utca közepén. :D

Ha majd picit nagyobb lesz még nem tudom melyik módszert fogom alkalmazni, szerintem azt, ami illik majd a kutyához. Ha a klikker jön be, klikkelgetni fogok, ha fordulgatni kell, akkor fordulgatok.

Mi a városközpontban lakunk, a parkban mindig rengetegen vannak, amikor lemegyünk. Szerintem annál furább nincs, amikor a kakáló kutyát dicsérgetek fennhangon, hogy mennyire szép és ügyes, miközben 10-en néznek :D Nekem már a fordulgatás is belefér :D

2015. jan. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amúgy félre ne értsetek, eszembe nem jutna pórázon sétálást klikkerrel tanítani a kutyámnak. Nem az volt fura, hogy pont ezzel a két módszerrel van bajod, hanem hogy két módszert utasítottál el élből látszólag indok nélkül. Egyébként én is klikkerezek, de ennél a feladatnál szerintem értelmetlen. Én megfordulóssal tanítottam, mert a megállóssal semmire sem menten, igaz, nekem csupa menhelyi felnőtt kutyáim voltak eddig, egy kölyök meg persze más. (És igen, az utcán volt, aki hülyének nézett, de szerintem a kutyázás ilyen. Azért sokkal durvább beszólásokat szoktam kapni, hogy póráz nélkül sétáltatom a """harci kutyámat""" a téren, miközben soha nem engedem másik embernek még csak 2 méteres közelébe sem, gyerekről nem is beszélve, kutyához is szigorúan csak ha a másik gazdi egyértelműen megengedi, és a kutya egyébként ha a neve felét mondom még csak ki, már repül felém, mindegy, hogy éppen merre jár, mit csinál.)

De lehet, hogy tényleg az én hülyeségem, hogy ez nekem már szúrta a szemem. :) Szép estét mindeninek. :)

2015. jan. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!