Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kutyádnak hogy séta közben ne menjen oda más (kerítés mögött ugató) kutyákhoz?

Figyelt kérdés
Nem agresszívan megy, csak játszana velük. Jártunk oviba, nemsokára viszem kutyasuliba, de csak a hónap végén kezdődik a következő alapfokú. És mivel addig is sétálunk szeretném neki megtanítani, vagy legalább elkezdeni. Pórázzal viszem még, most kezdtem el megtanítani arra, hogy séta közben ne húzzon. (A rászólás nem igazán jön be amikor odamenne a kerítés mögötti kutyákhoz.) Majdnem 8 hónapos border collie. Hogy lehet megtanítani erre?

2015. jan. 9. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem arra kell megtanítani, hogy ne menjen oda, hanem arra, hogy melletted maradjon :)


Szóval, szoros kötődés kialakítása, emellett el lehet terelni a figyelmét labdával, jutifalattal a gázos helyeken.

2015. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ott a póráz, használd :) Rászólsz, megrántod, ha rád figyel, behívod, dicséred, és indulsz tovább, gyorsan, lelkesen, dinamikusan. Ha utána indulna vissza, ugyanez. Ha nem figyel, nagyobbat rántasz, vagy elkezdesz hátrálni (pórázzal közben kicsiket, de erőseket rántasz), és ha megy feléd, végig dicséred. Jutifalat is lehet a végén, vagy labda (csak a szájába, nyilván nem kell az utca végéig eldobni, amikor pórázon van :)), csak ne akkor dugd az arcába, amikor még rosszalkodik.

Nyugodtan mászkálhatsz így egy kerítés előtt párszor oda-vissza (csak annyit, hogy még ne jöjjenek ki anyázva, hogy mit ugattatod a kutyát :D). Érdemes valami kisebb, nyugisabban őrjöngő kutya előtt gyakorolgatni először, meg minél nagyobb távolságról, mert a kerítés mellett ez sokkal nehezebb, mintha mondjuk kimész az utca közepére, és mindig valami fejlődéssel fejezd be. Minél több kerítés előtt csinálod ezt, annál inkább általánosít a kutya, anná hamarabb tanulja meg, szóval érdemes gyakorlatilag mindegyiknél eljátszani. Aztán ha már reflexből rád figyel, elég csak dicsérni és tovább menni, később meg oda se fog figyelni.

2015. jan. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a 9 hónapos amstaffommal azt csináltam, hogy először megtanítottam (szántóföldön, nem utcán) a láb mellett követést.

Aztán a pórázzal haladást, hogy ne húzzon.

Ezek után már simán megyek vele úgy az utcán az őrjöngő kutyák között, hogy szépen jön mellettem, szinte végig rajtam a szeme. Néha elcsábul és elindul a kerítés felé, de vissza tudom hívni, nem kell a pórázt használni.

Klikkert használtam az elején, most már csak utánzom a klikker hangját, így nem foglalja le az egyik kezem.


Pont ma lettem leb...va egy életemben nem látott fickó által, hogy "Mi a f...nak sétáltatod itt azt a rohadt dögöt, mikor minden kutya itt ugat?"

És az enyém jólnevelten sétált mellettem... :)

2015. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszerű! Mikor látod, hogy már motoszkál a fejében a gondolat, hogy odamenjen...vagy amikor már mozdul arrafelé, na akkor kell rászólnod! Pl. Á-ááá!m, Csst! Nana!.
2015. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!