Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a szuleim...

Mit tegyek, ha a szuleim folyamatosan azert veszekednek, hogy keveset foglalkozok a kutyammal?

Figyelt kérdés

Miota elkezdodott a suli valoban nincs annyi idom a kutyara. Reggel 7kor indulok suliba, 4 utan erek haza akkor leulok enni es marcmehetek is tanulni. Jobb esetben este 6ra kesz vagyok es csak utana tudom kivinni a kutyat setalni kb. 1 orara meg utana jatszunk egy kicsit es trukkoket tanulunk. Bejovok olyan 8kor furdes, vacsi es fekszek le. Hetvegen pedig annyira faradt vagyok mar,hogy etheto, ha szeretnek egy kicsit pihenni, de meg mindig ilyenkor van idom arra, hogy elvigyem kirandulni, vagy tanitsak neki valami uj dolgot stb.

Na es a szuleimtol folyamatosan azt hallgatom, hogy unatkozik a kutya meg mi a sz@rnak van, ha nemfoglalkozok vele?! Es abba is beleszolnak ha epp 2 napig nem fesultem meg. Multkor rengeteg tanulnovalom volt az volt az egyetlen egy nap, hogy nem vittem ki ere napokig azt hallgattam...most tenyleg ennyire veszesen kevesrt foglalkozok vele? Mit tegyek?


2013. szept. 22. 13:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsi a rengeteg helyesirasi hibaert csak telorol vagyok
2013. szept. 22. 13:20
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Teljes egésszében megértelek!Tele van a micsodám is ezzel a mai iskolával!Tudod-e hogy az én koromban nem volt több 4-5 óránál a suliban?Ez azért már nem normál!Az én fiam is este hatig le sem ül!Ezt nem szabadna hagyni!Beszéld meg a szüleidel ,hogy neked nagyon sok a dolgod és legyenek szivesek néha ők is besegíteni a kutyusnál. Cserébe pedig jól fogsz tanulni.
2013. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hat igen, szerintem is nagyon sok ez a napi 8 ora. De ha rossz jegyet hoznek haza akkor meg azert is veszekednenek tehat az se lehet, hogy tanulas helyett kutyazzak. Amugy koszonom a valaszt!
2013. szept. 22. 13:35
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha te kérted a kutyát akkor jogos,hogy veszekednek!

Egy kutya 10-15 évig él,bármi van köteles vagy vele foglalkozni.

Én is suli mellett foglalkoztam a kutyával,hidd el fáradt voltam,mellesleg volt,hogy 5-re értem haza,de ÉN kértem a kutyát,nem a szüleim akarták.Így én vagyok érte a felelős!

Bár a leírtakból,foglalkozol vele.De azért ne feledd ha te kérted akkor neked kell vele foglalkozni.

A kutyának vegyél rágcsákat és ha nincs aznap sok időd rá add neki oda,azzal el lesz egy darabig.

Milyen fajta?

2013. szept. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 sippara ***** válasza:
90%
Ezért szajkózzuk, hogy gyereknek nem veszünk kutyát. Értem én, hogy "hatig le sem ülsz", meg sokat tanulsz, ez nem is lenne gond, de gyerekként nincs meg az a felelősségérzeted, ami ezek után is hajt. Felnőttként más lenne, sokan 8-12 óra munka mellett is leviszik a kutyát napi 3-4 alkalommal, mert muszáj, mert az ember felelősséget vállalt egy állatért, akinek vannak szükségletei - félre ne érts, nem téged cseszegetlek, gyerekként nagyon kevesekbe szorul ennyi felelősségérzet, de a szüleidnek lehetett volna annyi esze, hogy így nem engedik a kutyát.
2013. szept. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ha lakásban van a kutya szerintem is le kellene többször vinni, viszont ha van kert, a napi 1 óra séta, utána játszás, trükktanítás teljesen oké. lakásban-panelban nagyon kevés a napi 1 séta.
2013. szept. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt se felejtsük el, hogy tavaly pl még nem volt kötelező a gyereknek délután 4-ig bent ülni az iskolában. Utána még hazaér és tanuljon otthon mert pl a suliban nem tudott. Könnyű azt szajkózni, hogy gyereknek nem veszünk kutyát... Igen egy felnőttnek több a felelősségérzete. Igen egy felnőtt még este 11-kor leviheti a kutyát ha akarja. Náluk meg szerintem úgy van gyerek hazaér eszik, tanul, kutyával játszik, fürdés, fekvés. Neki még megszabják meddig maradhat fent szóval nem kell mindjárt kioktatni. Ha pedig így eltelt a napja még saját magával egyéb dolgaival egyáltalán nem foglalkozott. Annyit tudok mondani reggel kelj fel egy 20 perccel korábban vidd el kicsit sétálni nem sok, de mégis valami. Én teljesen megértem, hogy elfáradsz egy gyereknek nem lenne szabad ennyire beosztani az idejét ugyanis ő még NEM felnőtt. Próbálj meg beszélni a szüleiddel mondd el, hogy elfáradsz és kérd meg őket, hogy esetleg ha tudnak segítsenek be egy kicsit.
2013. szept. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Ez csak addig lesz igy még egy vérmesebb fajta szülő be nem pereli a minisztériumot vagy mit!!!!


EZ AZ EGÉSZ NEM NORMÁLIS!!!! HA TALÁLKOZNÉK AZZAL AKI KITALÁLTA EZT A 4-IG MARADÓS DOLGOT AKKOR LECSAPNÁM A FEJÉT SZAMURÁJKARDAL!

2013. szept. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 sippara ***** válasza:
78%
Na, azért most sincsenek bent négyig :D akármikor utazom BKVval (értsd akármikor: reggel hétkor, tizenegykor, koradélután, késő este), DUGIG van 12-17 évesekkel az összes busz-villamos :)
2013. szept. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Mit csinalsz olyan sokaig a suliban? 8-tol kettoig tart
2013. dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!